Kayıt Ol

İkinci Nesil

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
İkinci Nesil
« : 24 Ekim 2009, 18:44:13 »
Düzeltme: İkinci Nesil kitabından daha geride olanların(hele ki seriye yeni başlayanlar için) burada geçen tanıtımı okumaları "spoiler" olacaktır.

Palin Majere

Caramon ve Tika'nın en genç oğlu olan Palin şu anda Krynn'in en güçlü büyücüsüdür. Aslında Beyaz Cüppelilerden olan Palin, Test'ten sonra amcasının asasını—Magius'un asasını—taşımaya başlamıştır. İkinci Afet'ten sonra, Sihir Akademisi'ni kurmuş ve dünyada kalan büyücülere kayıp büyü sanatının yeni halini öğretmeye başlamıştır.

Steel Brightblade

Kitiara Uth-Matar ve Sturm Brightblade'in oğlu olan Steel, genç yaşında Takhisis Şövalyeleri'nin arasına katılmıştır. Karanlık Kraliçe'nin etkisinden babasının yıldız ziyneti ve taşıdığı Brightblade kılıcı sayesinde kurtulmuştur. Steel Yarık Savaşı'nda hayatını kaybetmiş ve Son Kahramanlar Mezarlığı'na gömüşmüştür.

Usha Majere

Usha Majere bir Irda çocuğudur. Bu unutumuş ırk tarafından yetiştirilen Usha, dünya karşısında çok toy kalmaktadır. Palin Majere ile karşılaşmış ve ona Yarık Savaşı sırasında Kaos'u yenmesi için yardım etmiştir. Palin ve Usha evlenmişler ve sonradan bir Solamniya Şövalyesi olan Linsha adlı bir kız çocukları ve Ulin adında büyücü bir oğulları olmuştur.

Tanin ve Sturm Majere

Bu ikisi Caramon ve Tika'nın Palin'den daha büyük olan çocuklarıdır. Yüzyıllarca geçmişe dayanan aile tarihinde ilk defa Solamniya Şövalyeliği'ni seçen Majere'lerdir. Tanis Yarımelf ve Sturm Brightblade'den isimlerini alan iki kardeş, Kaos'un Yazı'nda gerçekleşen savaşın başlarında hayatlarını kaybetmişlerdir.

Ayşarkısı & Parlakşafak

Nehiryeli ve Altınay'ın kızları olan Ayşarkısı ve Parlakşafak, babalarıyla birlikte Ansalon'un doğusundaki topraklara, Malystyrx'in istilası üzerine yola çıkmışlardır. Bu sırada Parlakşafak ve babası ölmüşlerdir fakat Ayşarkısı—korkunç yaralar almasına karşın—canlı bir şekilde kaçabilmiştir. Hala Kenderyurdu'nun kanayan yaralarını sarmakla uğraşmaktadır.

Gilthas Kanan

Tanis Yarımelf ve Laurana Kanan'ın tek çocukları Gilthas Kanan'dır. Porthios zorla Qualinesti tahtından kovulunca, elf senatörler onun yerine Gilthas'ı geçirdiler. Gilthas şimdi bir kukla kraldır ve senatörlerin dediklerini yaptığı gibi, Takhisis Şövalyeleri tarafından da kullanılmaktadır.

Jasper Fireforge

Flint Fireforge'un yiğeni olan Jasper dini bir görev için Abanasinya'ya gitmiş ve burada amcası ona bir rüyada görünmüş ve onun Son Yuva Hano'na gelmesini sağlamıştır. Burada Jasper ölümcül bir şekilde yaralanmış ve oldukça fazla çaba harcayan Altınay tarafından iyileştirilmiştir. Bu sırada mistizimi öğrenen Jasper, Altınay'la birlikte bu konuda çalışmaya başlamış ve onun sağ kolu olmuştur. Schallsea'deki Işık Hisarı'nda ona yardım etmekteydi. Daha sonraları ejderha yükseklordlarının peşlerinden maceraya çıkan kahramanlara yardım etmek için gruba katılmıştır. Beş ejderhaya karşı verilen son dövüşte, Jasper siyah yükseklord Onysablet tarafından öldürülmüştür.

Alıntıdır
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: İkinci Nesil
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2009, 14:13:34 »
Jasper Fireforge'u hiiiiiiiç duymadım. Hangi kitapta geçiyormuş ki?

Çevrimdışı Methanopyrus

• *
  • 45
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2009, 16:34:19 »
Jasper Fireforge'u hiiiiiiiç duymadım. Hangi kitapta geçiyormuş ki?
Yanılmıyorsam Yeni Çağın Ejderhaları
Order Of The Black Robes
Dinsiz bilim topal,bilimsiz din kördür.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2009, 16:39:15 »
Yanılmıyorsam Yeni Çağın Ejderhaları

Başlık İkinci Nesil olunca, kitaptan bahsediliyor sandım. Arkadaşımızın burda anlattığı yol arkadaşlarının devam modeli olan karakterler demek :). O yüzden Jasper nereden çıktı, kitapta yoktu diyordum.

Şimdi anlaşıldı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2009, 16:40:44 »
Yukarıdaki bilgilere şunu ekleyeyim kısaca,

Spoiler: Göster
Usha ve Palin'in sadece bir kızları değil aynı zamanda Ulin adında bir de büyücü oğulları vardır.