Kayıt Ol

Film hataları

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Film hataları
« : 15 Ocak 2008, 20:49:11 »
Harry Potter Filmleri Hataları

>1. kitapta Dudley sarı saçlı olarak tasvir ediliyor fakat filmde siyah saçlı.

>1. kitapta Harry, Ron ve Hermione dev satranç tahtasını geçince karşılarına ifrit ve iksirli tuzak çıkıyor. Ama filmde satranç tahtasından sonra Kelid Ayna'sının bulunduğu odaya geliyoruz.

>1. kitapta Harry bileti aldıktan sonra Dursley'lere geri dönerken filmde geri dönmeden direk Hogwarts'a gidiyor.

>1. kitapta Dursley'ler mektuplardan kaçmak için önce otele geliyor ama filmde direk denizin ortasındaki kulübeye.

>1. kitapta Harry Malfoy'la ilk başta Cüppe dükkanında karşılaşırken filmde okulda karrşılaşıyor.

--------------------------------------------------------------------------------

>2. kitapta Harry'nin kırılan gözlüğünü Mr. Weasley düzeltirken filmde Hermione düzeltiyor.

>2. kitapta Malfoy'la olan düelloda Harry ona gıdıklama büyüsü olan Rictusempra'yı yaparken filmde bu büyüyü yaptığında Malfoy takla atıp yere düşüyor.

>2.Filmde Serseri Bludger'' adlı bölümün sahnesinde Harry'nin sol kolunun yaralandığı gösteriliyor, ancak hikayede Harry'nin sağ kolu zarar görüyor.

--------------------------------------------------------------------------------

>3. filmde Harry Privet Drive 4 numarada büyü yapıyordu ama okul dışında büyü yapmak yada dışı.

>3. kitapta Crookshanks Sirius'un köpek haliyle arkadaş oluyor, aynı zamanda Şamarcı Söğüt'ün durmasını sağlıyor ama filmde bu sahneler yok.

>3. filmde Dumbledore son zilden öne geri dönmelerini söylüyor ve onlar 3 saat geri dönünce saatin 7:30 olduğunu görüyorlar. Yani 10:30'da geri dönmüşler. Ama Hogwarts'ta son zil 11:00'da çalar.

>3. kitapta Harry Ateşoku'nu aldıktan sonra maç yapıyor fakat film Harry'nin Ateşoku'nu almasıyla bitiriliyor.

>3. kitapta Malfoy'a yumruk atan Hermione filmde tokat atıyor.

>3. kitapta Harry ve Hermione kurtadamdan kaçmak için Hagrid'in kulübesine giderken
filmde Yasak Orman'a gidiyorlar.

>3. kitapta Harry Ron, Hermione, Sirius ve kendisini ruh emicilerden kurtarırken filmde sadece Sirius ve kendisini kurtarıyor

>3. filmde Hermione'nin bağırarak kurtadamın dikkatini çekerken kitapta böyle bir şey yok.

>3. filmde Cho yok.

>4. filmde Harry Cho'ya baloya gitme teklifini baykuşhanenin çıkışında yapıyor. Halbuki kitapta okul koridorlarından birinde yapıyordu.

>4. filmde Dursley'ler yok

Seherbaz.NeT ' ten alıntıdır..

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
Ynt: FiLm hataLarı
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2008, 21:13:44 »
>1. kitapta Harry, Ron ve Hermione dev satranç tahtasını geçince karşılarına ifrit ve iksirli tuzak çıkıyor. Ama filmde satranç tahtasından sonra Kelid Ayna'sının bulunduğu odaya geliyoruz.

>1. kitapta Harry bileti aldıktan sonra Dursley'lere geri dönerken filmde geri dönmeden direk Hogwarts'a gidiyor.

>1. kitapta Dursley'ler mektuplardan kaçmak için önce otele geliyor ama filmde direk denizin ortasındaki kulübeye.

>3. kitapta Crookshanks Sirius'un köpek haliyle arkadaş oluyor, aynı zamanda Şamarcı Söğüt'ün durmasını sağlıyor ama filmde bu sahneler yok.

>3. filmde Hermione'nin bağırarak kurtadamın dikkatini çekerken kitapta böyle bir şey yok.

>3. filmde Cho yok.

>4. filmde Dursley'ler yok

Bunlar film hatası değil eksikliklerdir ;)

Alıntı
>3. kitapta Malfoy'a yumruk atan Hermione filmde tokat atıyor.

Ben filmde de yumruk atıyor diye hatırlıyorum  ::)

unicorn

« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2008, 21:21:47 »
evet filmde de yumruk atıyo. :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2008, 11:30:54 »
5. filmde kapıdan geçip direk kehanet salonuna geliyorlar ama kitapta önce bayağı bir dolanıyorlardı...
ewt bu da eksiklik olabilir ama bence hataların sebebi her zaman eksiklikler oluyor...

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2008, 15:59:42 »
5.kitabta kehanet odasındaki savaşta çok fazla ölüm yiyen var ama filmde çok azı var buda büyük bi eksiklik :P

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2008, 17:30:58 »
filmi kolay çekmişler yaniiyy...kitabı okurken hayal etmesi süper oluyo... film çıkınca herşey olup bitiveriyo... hemen herşey kolay yoldan halloluyo .. :S hem 4. kitapta hogwarts mutfağına filam gidiyolardı orayı çok seviyodum yoktu ama .... :S sona 5. filmde Quidditch yok ! bu en önemlisi ... :/

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2008, 18:02:04 »
5. filmde kapıdan geçip direk kehanet salonuna geliyorlar ama kitapta önce bayağı bir dolanıyorlardı...
ewt bu da eksiklik olabilir ama bence hataların sebebi her zaman eksiklikler oluyor...

5.kitabta kehanet odasındaki savaşta çok fazla ölüm yiyen var ama filmde çok azı var buda büyük bi eksiklik :P

filmi kolay çekmişler yaniiyy...kitabı okurken hayal etmesi süper oluyo... film çıkınca herşey olup bitiveriyo... hemen herşey kolay yoldan halloluyo .. :S hem 4. kitapta hogwarts mutfağına filam gidiyolardı orayı çok seviyodum yoktu ama .... :S sona 5. filmde Quidditch yok ! bu en önemlisi ... :/

Bunlar için doğru buraya

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2008, 18:09:41 »
bazı şeyleri çok ayrıntı olduğu içn atlıyorlar ama bazılarıda resmn bariz hata yaw  :-\ msela kitaplarda sürekli cüppeyle dolaşıyorlar muggle ların arasına karışmadıkları sürece ama masallah filmlderde cüppeyle çok az görüoruz trio yu   :-\

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2008, 19:21:31 »
Ama bu hataları sadece biz kitapları okuyanlar anlıyor işte.Bir yerde geçmişti yine kitapları okumayı aptallık olarak gören sadece filmleri izleyerek fan olduğunu iddaa eden o kadar çok kişi varkii...onları kandırlmaları çok kolay olyuroeu.

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2008, 18:12:41 »
Ama bu hataları sadece biz kitapları okuyanlar anlıyor işte.Bir yerde geçmişti yine kitapları okumayı aptallık olarak gören sadece filmleri izleyerek fan olduğunu iddaa eden o kadar çok kişi varkii...onları kandırlmaları çok kolay olyuroeu.
evvet yaah.. okula kitaplarını götürüyorum HP nin... filmini izle daha kolay diyolar... sen bu kitabı oku o zaman görüsün hangisi iyi felam diyorum... hala film diyolar... :P

hem ayrıcanam... 5. filmi tekrar izlerken bişiy farkettim... umbridge harry ye yalan söylememeliyim yazdırırkene kitapta sağ elinin üstüne kazınıyodu harfler filmde sol eline...

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2008, 18:24:23 »
katıolıyorum SeD yaokula götürüyorum filmi var neden okumuyorsun.Artık sen anlamazsın diyorum..Eskiden açıklardım ve hala kitap dediklerinde sinirlenirdim :D

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2008, 16:59:21 »
katıolıyorum SeD yaokula götürüyorum filmi var neden okumuyorsun.Artık sen anlamazsın diyorum..Eskiden açıklardım ve hala kitap dediklerinde sinirlenirdim :D
valla açıklıyorum açıklıyorum hâlâ anlamıyolar :/ gidicen aağzını burnunu ... neyse banane yaa :P ;D

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2008, 10:56:25 »
Öhh arkadaşlar.. Beşinci filmden hatalar yazmayalım, forumun veritabanı yetmez =S

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2008, 21:18:06 »
peh, işte bu yüzden sevmiyorum kitapların beyaz perdeye uyarlanmasını ....

Bİrde üçüncü filmde, Bağıran Barakada,Peter'ın insana dönüştüğü anı hatırlıyormusunuz ?
Peter, Sirius'un büyüsüyle tekrar insana dönerken, üzerinde herzaman giydiği, yırtık, pörsümüş giysileri bulunuyor. Ama Bağıran barakanın dışında, Lupin'in kurt adama dönüşme sahnesinde, Peter, fırsat bulup tekrar fareye dönerken, giysileri üzerinden kayıp yere düşüyor....

e bu adam tekrar insana dönüştüğünde, ne olacak ? :P

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2008, 15:25:43 »
peh, işte bu yüzden sevmiyorum kitapların beyaz perdeye uyarlanmasını ....
Bİrde üçüncü filmde, Bağıran Barakada,Peter'ın insana dönüştüğü anı hatırlıyormusunuz ?
Peter, Sirius'un büyüsüyle tekrar insana dönerken, üzerinde herzaman giydiği, yırtık, pörsümüş giysileri bulunuyor. Ama Bağıran barakanın dışında, Lupin'in kurt adama dönüşme sahnesinde, Peter, fırsat bulup tekrar fareye dönerken, giysileri üzerinden kayıp yere düşüyor....
e bu adam tekrar insana dönüştüğünde, ne olacak ? :P

Güzel bi yere değinmişin helal olsun aslında peter dımdızlak kalcak malbeyanı ortada :D ;D :P