Kayıt Ol

Tüm Dünya Hakkında.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Tüm Dünya Hakkında.
« : 19 Kasım 2009, 02:18:37 »
Facebook'da her gün bunun gibi yüzlerce video dönüyor. Ama bunu fazla duru ve gerçekçi olduğu ve kanıtlara dayandırdığı için çok tuttum. Umarım kurallara aykırı değildir. Yorumlarınızı bekliyorum.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüm Dünya Hakkında.
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2009, 10:58:45 »
Bu gönderdiğin videoda gösterilen gerçekleri, bu video olmadan anlayamayan, bunlar yokmuş gibi davranan, hatta ruhu bile duymayan saf insanlara acıyorum. İşte o kocaman koyun sürüsü sayesinde kendini akıllı zanneden ve parasal gücü olan insanlar sizi bir güzel kullanıyorlar ve bununla da kalmayıp kardeşlerinizi annelerinizi akrabalarınızı öldürüp üzerinden rant sağlıyorlar. Bu video da Irak örnek gösterilmiş ve çoğu vatandaşımız da bunu izleyip muhtemelen 'Iraklılar da çok salak kendilerini kullandırtıyorlar' diyor ve diyecektir. Türkiyedeki PKK gerçeği ile bizi kullandıklarını görmek akıllarına bile gelmeyecektir. Bugün gündem Tunceli'nin isminin saçma sapan birşeye değiştirilmesiydi mesela. Bunlar neden oluyor neden böyle haberler çıkıyor hiç oturup düşünüyor musunuz?????????

Sanmıyorum...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2009, 16:20:01 »
Video Zeitgeist: The Movie belgeselinden bir kısım. Mükemmel bir belgesel. Aslında belgesel demek tam doğru değil, uyandırma servisi diyor kendisine. Venüs hareketinin bir parçası olarak gösterilmişti. Tüm dünyada uyandırma çalışmaları yapılacak gösteriler düzenlenecekti. Son durum ne bilmiyorum.

Ama şunu da söyleyeyim. Gerçekten de insanların hiçbir şeyin farkında olmamasına çok iyi değinse de, en uç teorileri barındırıyor içinde. Amaç insanların zihnini açmak. Hepsine kesin doğru diyemeyiz ancak genel olarak olan bu. Devamı var Zeitgeist: Addendum ekonomiyle ilgili. Bir de aradaki; "You people are real, we are the the illusion!" diye bağrılan sahne Network filminden. O da çok iyi bir film.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2009, 18:48:33 »
Bence harekete geçmek için artık çok geç.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2009, 19:15:31 »
Bence harekete geçmek için artık çok geç.
Düşünceler hep bu çerçevede gerçekleştiğinde hiç kimse bir şey yapmayacak.

Bilmek yetmez gerçek olanları.Bence bir şeyler yapılmalı.Doğrusu ben bu halimle (13 yaşında sıradan bir öğrenci olarak) yerimde duramıyorum. Oysa ki tüm Dünya uyuyor. İnsanlar susuyor,en aşağılık olan davranışı yapıyorlar bildiklerini anlatmıyorlar.
 Evet benim dediklerimi herkes söylüyor son derece klişeler ama bunu ne kadarı bunu hissederek ne kadarı samimi bir şekilde söylüyor bilemem.
 Susuyoruz ve bu gidişle hep susacağız...

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2009, 21:37:59 »
Sadece söylemek kolaydır, ben kendi adıma konuşuyodum orada, önemli olan harekete geçmek. Ben harekete geçmek için gerekli olan enerjiyi kendimde bulamıyorum. Waters'ın da dediği gibi "I have become comfortably numb." yani rahat ve hissizim belki de. Ya da mağaramın duvarına yansıyan güzel gölgeler tarafından ellerimdeki kelepçeler ve ayaklarımdaki prangaları hissedemeyecek kadar hissizleştirildim. Yine üzerine basıyorum, birazdan söyleyeceklerim yalnızca benim düşüncem.

Distopyalar bana her zaman daha çekici gelmiştir, çünkü gerçeğe daha yakındırlar. İnsanların anlaması gereken iki şey var:

1)Gerçek hayatta kötüler kazanır.
2)Mükemmel uyum ve düzen saçmalıktan başka bir şey değildir.

Bu nedenlerden ötürü, insanlar ne kadar çabalarsa çabalasın (tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz), bir şeylere karşı ne kadar tepki gösterirlerse göstersinler; hep azınlıkta kalacaklar. Ezici çoğunluğun gözleri kör, ezici çoğunluğun kulakları sağır, ezici çoğunluğun dilleri kesik, ezici çoğunluğun elleri bağlı.

Ayrıca, zaten yarı yolu katetmiş, hatta geçmiş ve bu kadar büyük (tüm küreyi kapsayan) bir projenin sona ulaşamadan bir şekilde çökmesi çok zor gibi görünüyor. En büyük adım olan kitlelerin uyuşturulması neredeyse başarıya ulaşmış, uyanmış ve uyanmakta olan azınlığın da ne kadar yeterli olabileceği manidar.

Sonuç olarak; umudum odur ki, bir şeyler yapabilirsiniz. Bir şeyleri başarabileceğinize gerçekten inancınız tam ise, elinizden geleni ardına koymayın, sonuna kadar gitmeye çalışın. Ama düşerseniz (ki bu gerçekten büyük bir ihtimal), dediklerimi hatırlayın. Ve uyarıldığınızı. Önceden uyarılmıştınız. Distopya romanları sizi uyardı. Muhalifler sizi uyardı. Filozoflar sizi uyardı. Ama dinlemek için geç kaldınız. Bu yüzden suçu başkalarına atmaya uğraşmayın. İlle de başkasına atacaksanız, yetiştirilmenizde bu uyarıyı size hissettirmeyenlere atın.

Beni karıştırmayın, yolunuz açık olsun. Çipimle, sahte bir mutluluk içinde yaşamayı, eylem göstermeden konuşmaya tercih ederim.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2009, 02:48:28 »
Spoiler: Göster
"When I despair, I remember that all through history the way of truth and love has always won. There have been tyrants and murderers and for a time they seem invincible, but in the end, they always fall — think of it, always."

"What difference does it make to the dead, the orphans, and the homeless, whether the mad destruction is wrought under the name of totalitarianism or the holy name of liberty and democracy?"

"An eye for an eye makes the whole world blind."

"Umutsuzluğa kapıldığımda tarih boyunca doğrunun ve sevginin her zaman kazandığını anımsarım. Her zaman zorbalar ve katiller vardı ve bir süre için yılmaz göründüler, fakat sonunda, her zaman yok oldular - hep, bunu düşünürüm."

"Şiddetin totaliter bir rejim yada özgürlük ve demokrasinin kutsal isimleri adına uygulanması, ölüleri, öksüz yetimleri ve evsizleri zerre kadar ilgilendirir mi?"

"Göze göz davranmak tüm dünyayı kör eder"

Mohandas Karamchand Gandhi

Hayır, hiç sorun olmayacak. Bundan iki yüz yıl sonra insanlar bir şişe kapağından geçmiş olacaklar ve evet dürüst olmak gerekirse umutluyum, biraz akıllanmış olacaklar. Dünya 10milyardan daha fazla insanı kaldıracak ham maddeye sahip değil, aptal kitleler iç savaşlarda yitip gidecekler. Açlık, refah-fakirlik dinlemeksizin herkesi kırıp geçirecek. Alacak yemek yoksa, ekilecek tarlada ürün yetişemiyorsa, dünyanın 1/8'i denizlerin üstünde kuru kalabilmişse paraya ne gerek var. Ellerinde kalana yine hükmetmeye çalışanlar olacak, dinlenilmeme korkusu ile toplumları boyunduruk altına alma arzusu insan oğlunun hep içindeydi, bu yolda ne gerekiyorsa yaparlar. Evet, sanırım bugüne kadar tekerrür etmiş olan bu süreç o zamanda tekrarlar. Ama bir sorun olmaz, Gandiji gereken açıklamayı bundan 60 sene önce zaten yapmış.