Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Soru Hattı

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Soru Hattı
« Yanıtla #45 : 04 Ağustos 2010, 00:07:23 »
Affınıza sığınarak çok zor bir sorumu sordum ya ? :s
Ejderha Mızrağının milyon tane kitabı var. Ben 20 ye yakın EM eseri okumama rağmen senin bahsettiğin küçük cümle ilgili birşey okuduğumu hatırlamıyorum. İnsanların senin okuduğun eseri okumamış olması kuvvetle muhtemel. Ayrıca belki de benim gibi üyelerimiz bu eserleri 7-8 yıl önce okumuş ve ner bir şekilde spesifik sorulara yanıt verebilecek kadar hatırlamıyor olabilirler.

Bak bu kadar çok kitabı var
Ejderha Mızrağı Kitapları

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #46 : 04 Ağustos 2010, 01:11:36 »
Malkavian'ın dediği gibi, benim de bu seriyi okuyuşum 4-5 yılı bulmuştur. Sorun hakkında bir tahmin yürütebilirim yalnızca:

Spoiler: Göster
Ejderanları bağlayan Takhisis'tir. Ve o devirler Tek Tanrı'nın hüküm sürdüğü vakitlere tekabül ediyordu yanılmıyorsam. Başlarına buyruk davranmaları doğal. Savaşı kimin kazanacağını düşünüyorlarsa, onlardan yana olmaları doğal. Çünkü bildiğin gibi ejderanlar kısırdır ve çoğalmaları Takhisis'in iyi ejderanların yumurtalarını bozması sayesinde oluyordu. Yani bir gelecekleri yok. Bu durumda hür yaşayabilecekleri bir geleceğin yanında savaşmaları normal karşılanabilir.

Ya da bambaşka sebepleri vardır; kim bilir? :)

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 04 Ağustos 2010, 12:40:05 »
Ejderha Mızrağının milyon tane kitabı var. Ben 20 ye yakın EM eseri okumama rağmen senin bahsettiğin küçük cümle ilgili birşey okuduğumu hatırlamıyorum. İnsanların senin okuduğun eseri okumamış olması kuvvetle muhtemel. Ayrıca belki de benim gibi üyelerimiz bu eserleri 7-8 yıl önce okumuş ve ner bir şekilde spesifik sorulara yanıt verebilecek kadar hatırlamıyor olabilirler.

Bak bu kadar çok kitabı var
Ejderha Mızrağı Kitapları
Arkadaşım EM serisinin bir kitaplığı dolduracak kadar eserden meydana geldiğini biliyorum hatırlatmana gerek yok. İkincisi bir husus Saction savaşı bir kaç cümleden oluşmuyor on iki küsür sayfadan oluşuyor. Ha evet şu konuda  haklısın sorumu biraz daha ayrıntılı bir şekilde sorabilirdim. Birde ben bilerek ülkemizde çoğunlukla kronolojik sıraya göre Em serisi okunuyor. Bunun için bu kitabı okuyanların kuvvetle muhtemel olacağını düşünmüştüm. Neyse yinede teşekkür ederim...
Malkavian'ın dediği gibi, benim de bu seriyi okuyuşum 4-5 yılı bulmuştur. Sorun hakkında bir tahmin yürütebilirim yalnızca:

Ejderanları bağlayan Takhisis'tir. Ve o devirler Tek Tanrı'nın hüküm sürdüğü vakitlere tekabül ediyordu yanılmıyorsam. Başlarına buyruk davranmaları doğal. Savaşı kimin kazanacağını düşünüyorlarsa, onlardan yana olmaları doğal. Çünkü bildiğin gibi ejderanlar kısırdır ve çoğalmaları Takhisis'in iyi ejderanların yumurtalarını bozması sayesinde oluyordu. Yani bir gelecekleri yok. Bu durumda hür yaşayabilecekleri bir geleceğin yanında savaşmaları normal karşılanabilir.

Ya da bambaşka sebepleri vardır; kim bilir? :)

Bende hemen hemen bu şekilde düşünmüştüm. Bu ejderanlar değişik yaratıklar ne yapacakları belli olmuyor. Kafamdaki soru işareti gitmiş oldu hemen  hemen. Teşekkür ederim :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 04 Ağustos 2010, 15:34:56 »
Ben ilk kitabın başlarından bir soru sormak istiyorum.

Raistlin Mavi Kristal Asa'ya dokunmaya çalışırken şimşekler çakmıştı. Bunun üzerine asaya içerisinde kötülük barındıranlar dokunamaz diye bir açıklama yaptı. Ancak asa en başta ateşe düşen Yüksek Teokrat'ı iyileştirdi. Yüksek Teokrat kötü değil miydi? Ben mi yanlış anladım acaba.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 04 Ağustos 2010, 17:27:38 »
Tam anımsayamadım ama asayı kullanmak içinde kötülük olanlara yasakmış. Başka biri kullanıp içinde kötülük olanı iyileştirdiyse normal bir durum olurdu herhalde.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 04 Ağustos 2010, 19:19:57 »
   Tamam o zaman. Şu an her şey kafamda tam oturmadı ama yavaş yavaş romanın etkisine girmeye başlıyorum. ;D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 06 Ağustos 2010, 21:31:36 »
Aslında sorunun tam cevabı şudur(Malkavian'ın dediğin ek olarak :) ),
Mavi Kristal Asa tanrıça Mishakal'ındır ve Mishakal iyileştirme gücünü iyiden ya da kötüden sakınmaz. Yüksek Teokrat kötü bir insandır ama sonuçta "basit bir ölümlüdür". İşte anahtar kelime bu. Raistlin ise pek çok kişinin bildiği ve senin de muhakak duyduğun üzereefsanevi bir kişidir ve onun cildini altın sarısı gözbebeklerini kumsaati yapan güç her insanda olabilecek bir kötülük değildir. Bu çok başka bir şeydir. Yani şöyle diyim, bir insanın iyi ya da kötü olmasına bakmaz Mavi Kristal Asa. Raistlin'in üzerindeki büyü çok büyük. Bu nedenle asanın gücü Raistlin üzerindeki büyülerle çatışıyor.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Ağustos 2010, 22:20:20 »
Çok teşekkürler, beklediğim cevabı alabildim. Aklımda oluşan soru işareti sonlandı. :clap

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 16 Ağustos 2010, 19:20:12 »
İkinci Nesil'de Caramon ve Tanis, Palanthas'ta Steel için yaptıkları yardımda onurlarını zedelemişlerdi. Daha sonrasında Caramon'un oğulları nasıl Solamniya Şövalyeleri'nden olabiliyorlar?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 16 Ağustos 2010, 19:24:08 »
O konu için şöyle bir açıklama yer alır kitapta,
Caramon bir mızrak kahramanı olduğu için oğulları Solamniya Şövalyeliğine alındılar. Aslında Steel'e gelene kadar daha önemli bir nokta var ki o da şudur, Solamniya Şövalyesi olmak için o kişi Solamniya'da doğmak zorundadır. En büyük ve değişmez kural budur. Ama dediğim gibi, Caramon bir mızrak kahramanı olduğu için Majere ailesinin katkılarından dolayı bir nevi kıyak geçtiler onlara.

Ayrıca Tanis ve Caramon'un onurlarını zedelediklerine dair bir durum söz konusu değildir. Çünkü onlar Sturm'un vasiyetini yerine getirmişlerdir ki, Solamniya Şövalyeleri'nde bir vasiyeti yerine getirmek Yemin ve Ölçü'nün Ölçü kısmında büyük bir erdem olarak yer alır. Bunun örneğini Ruhlar Savaşı Üçlemesi'nde görebilirisiniz :)

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 16 Ağustos 2010, 19:27:30 »
Eh, oralara henüz gelmemiş olduğumdan ötürü öyle bir yorum yapmıştım. Teşekkürler cevap için.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı mikky

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 31 Ağustos 2010, 21:44:00 »
yaaa arkadaşlar ben ejderha mızrağı serisine yeni başladımm hatta başlayamadım bile başı çok sıkıcı geldi bıraktımm size de öyle geldi mi?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 31 Ağustos 2010, 21:50:06 »
Çoğu serinin ilk kitabının başları insanlara sıkıcı gelir. Ama sen okumaya devam et, diğer kitaplarda bir de bakmışsın ki olayların içindesin ve kitabı elinden bırakamıyorsun. Sakın önyargılı davranma ve devam et derim.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 31 Ağustos 2010, 23:20:36 »
yaaa arkadaşlar ben ejderha mızrağı serisine yeni başladımm hatta başlayamadım bile başı çok sıkıcı geldi bıraktımm size de öyle geldi mi?

Kesinlikle bırakma, harika bir seridir. Her zaman kitapların başı çok sıkıcı gelir (bana göre). Bana da sıkıcı gelmişti başlarda.

Eğer hala Han'dan kaçmadılarsa dişini sık devam et.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #59 : 01 Eylül 2010, 09:48:47 »
Sıkıcı mı? Ejderha Mızrağı mı? Aman dostum bunu sakın açık alanda falan söylemeye kalkmayın, kendinizi sıkıntıdan patlamak üzere olan kenderlerle dolu bir odada zincirlenmiş vaziyette bulmanız kaçınılmaz olur :)

Ejderha Mızrağı en heyecanlı ve en eğlenceli Fantastik serilerden biridir, okuyun pişman olmazsınız.

Bir de yazım kurallarına dikkat lütfen, güzel Türkçe'mizde "başladımmm" ya da "bıraktımmmm" diye bir cümle yoktur.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.