Kayıt Ol

P. G. Allen'dan 2011'in En İyileri!

Çevrimdışı Berre

  • ****
  • 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
P. G. Allen'dan 2011'in En İyileri!
« : 01 Ocak 2012, 22:35:16 »

"2011 Patrick Rothfuss ve onun Kralkatili Güncesi'nden ibaretti. Üzerinde durmaya gerek yok: Rothfuss'ın iki romanı tartışmasız şekilde okuduğum en iyi fantastik kurguydu." –Paul Goat Allen

Şüphesiz ki, bu sene fantastik açısından oldukça "dolu" bir sene oldu. Bu sadece ülkemiz için değil, aynı zamanda dünya için de okuyucuları tatmin eden bir yıldı. George R.R. Martin'in efsane serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'na 6 senedir beklenen 5. kitap olan Dance with Dragons'un gelmesi, Rüzgarın Adı ile başlayan Kralkatili Güncesi'nin 2. kitap olan Bilge Adamın Korkusu ile devam etmesi, artık kültleşmiş seri Diskdünya'ya yazarı Terry Pratchett'tan 39. kitap olan Snuff'un eklenmesi ve daha niceleriyle 2011 fantazyaya doydu!

Ancak biri vardı ki tüm dünyanın kalbinde ayrı bir yere sahip oldu ve "en iyi" olma yolunda pek çok güçlü rakibini geride bıraktı. Kralkatili Güncesi'nden bahsediyoruz sizlere.

Paul Goat Allen, kurgu türünde son 20 yılda Publisher Weekly gibi pek çok kuruluş için binlerce inceleme yazmış bir eleştirmendir ve aynı zamanda Ulusal Kitap Eleştirmenleri Topluluğu'nun (National Book Critics Circle) bir üyesidir. Ve kendisi, bir kez daha eleştiri yeteneğini kullanarak biz okurlar için bir "2011'in En İyileri" listesi hazırlamış! Ancak bu listede Rothfuss'ın öyle bir yeri var ki, tecrübeli eleştirmen onu yere göğe sığdıramıyor ve kendisi için "geleceğin Tolkien'i" gibi bir yakıştırma yapmaktan da çekinmiyor.

Şimdi gelin, Barnes&Noble'da yayımlanan o listeye hep beraber göz atmak için buraya tıklayın.