Kayıt Ol

Dragon Age

Çevrimdışı Dark Sword

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Dragon Age
« : 21 Ocak 2010, 21:15:44 »
Arkadaşlar bilenlerin olduğundan emin olduğum bir oyundan bahsedeceğim.
Dragon Age oyununda hızla geliştim ama gördüğünüz bölümdeki kapılar beni durdurdu.
Bu 2 kapıdan hangisine gidersem beni diğer kapıya ışınlıyor.Ne yaptıysam çözüm bulamadım.
Yardım edecek biri varsa sevinirim.
Spoiler: Göster

Spoiler: Göster
.jpg

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Dragon Age
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2010, 21:21:17 »
4 Özelliğe de sahip olduğuna göre o kapının açılmamasının temel sebebi büyük olasılıkla bir veya birkaç odayı tamamlamamış olmandır. Tüm odaları temizlemen (diyagramdaki tüm yuvarlakların yanması ve sembollerin açılması) gerekiyor. Son olarak ortadaki oda kalmalı geriye...

Çevrimdışı Dark Sword

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2010, 21:23:54 »
Temizlemek derken?

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2010, 21:26:05 »
Temizlemek derken?

Her odanın bir Demon'u var. Demonların hepsini öldürmen lazım. Daha kesin konuşmak için her odanın bir Boss'u ve ona ulaşmanı engelleyen kapıları, yaratıkları var ve sonuçta... tam kapsamlı bir temizlik söz konusu  ;D

Çevrimdışı Dark Sword

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2010, 21:33:58 »
Hmmm.Sanırım anladım.Da eğer mümkünse kayıtlarından sadece bu bölümün sonrasını rica edebilirmiyim? :)

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2010, 21:56:02 »
Öyle bir şans yok malesef. Çünkü hepimizin save'i kendi karakterine göre tutulmaktadır. Size versek bile sorun yaşarsınız. Tüm Formları almışsınız bitirmeniz çok kolay. Sadece açılmayan kapıları (her demondan önce var) stone formla yıkın ve demonları kesin. Sonra Dostlarınızı kabuslarından uyandırın. En sonunda sloth'u katledin bu kadar basit. Bu arada setiniz çok ilginçmiş hiçbir vendorda göremedim ben. Tier 7 mi yoksa özel item mı bunlar :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2010, 22:12:11 »
Öyle bir şans yok malesef. Çünkü hepimizin save'i kendi karakterine göre tutulmaktadır. Size versek bile sorun yaşarsınız. Tüm Formları almışsınız bitirmeniz çok kolay. Sadece açılmayan kapıları (her demondan önce var) stone formla yıkın ve demonları kesin. Sonra Dostlarınızı kabuslarından uyandırın. En sonunda sloth'u katledin bu kadar basit. Bu arada setiniz çok ilginçmiş hiçbir vendorda göremedim ben. Tier 7 mi yoksa özel item mı bunlar :)

Itemları ben de merak ettim. Set dışında skiller de ilginç geldi, hem çift elli hem ok?
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2010, 22:15:30 »
hem çift elli hem ok?

Her ihtimale karşı 1 yada 2 skill okçuluğa bırakılsa güzel olmaz mı madcap? Ben öyle yapıyorum bazen şehirler arasında tuzağa düştüğümde yararını görüyorum.

Not: Ben bilirim edasından ziyade fikir alış verişi yapmak için soruyor sordum yanlış anlaşılma olmasın.
Flame Light! Flee Night!

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2010, 22:31:03 »
Sonuçta birisi str bazlı diğeri dex bazlı skillerden oluşuyor. Okçuluğa yetenek harcamaktansa zor durumlarda büyücüleri kullanmak çok daha mantıklı geliyor bana. Sonuçta Morrigan + Wynne ikilisi çok güzel iş yapıyor. Hatta kendi karakteriniz de büyücü olursa, 3 büyücü + tank formasyonuyla bir nevi barcelona oluyorsunuz.

Toplamda 22 skill alınabiliyor. Sadece savaşçı ve çift el dallarını tamamen açtığımızı düşünürsek 20 skill harcanmış oluyor. Kaldı ki Champion, Templar gibi specializationların skilleri var daha.

Tabi sonuçta bu bir "Rol Yapma Oyunu". İsteyen tamamen çıplak oynar, isteyen yumruklarıyla savaşır, isteyen çift el skillerini açmasına rağmen kılıç+kalkan kombinasyonuyla gider. Oynayana kalmış birşey bu, şimdi kalkıp da "böyle yapmışsınız ama doğru değil bu" demek haddime değil.

Şöyle toparlayayım ; ben bu skill seçiminde tek bir dala yönelme taraftarıyım.

Not: Bu mesaj da fikir alışverişi amacıyla yazıldı. Rol yapma oyunlarında doğru ya da yanlış yoktur sonuçta, benim böylesi daha hoşuma gidiyor. Ama hiç okçu karakteri açmamış birisi olarak çok yanlış da düşünüyor olabilirim. Sınavım geçsin, onu da deneyeceğim.
We have assumed control.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2010, 22:33:11 »
Şöyle toparlayayım ; ben bu skill seçiminde tek bir dala yönelme taraftarıyım.

Jack of all trades'i bende sevmem pek. Tek bir şeyin sonuna ulaşır veya hemen ulaşamıyorsam bir kaç yetenek seçip sadece onlara yatırım yaparım. Pek çok koni bilmek değilde, bir konuda master olmak daha iyi bence de.
#rekt

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2010, 22:45:49 »
3 mage varsa ve her birinde animate death açıksa
3 ranger varsa ve her birinde summon <yaratık> açıksa
bu oyun çok komik derecede kolay olabiliyor.

Str, dex doğru bir tespit. Ancak Crossbow kullanırsa sorun olmaz, str'den yararlanıyor diye anımsıyorum.
Dark Sword, sana save'imin linkini veremiyorum 10mb gibi küçük bir şey olsa bile çünkü downloadable content ile alınmış bir save ve fatal error oluşturur kesinlikle.

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2010, 22:52:03 »
3 mage varsa ve her birinde animate death açıksa
3 ranger varsa ve her birinde summon <yaratık> açıksa
bu oyun çok komik derecede kolay olabiliyor.

Str, dex doğru bir tespit. Ancak Crossbow kullanırsa sorun olmaz, str'den yararlanıyor diye anımsıyorum.
Dark Sword, sana save'imin linkini veremiyorum 10mb gibi küçük bir şey olsa bile çünkü downloadable content ile alınmış bir save ve fatal error oluşturur kesinlikle.

Oyunun kolay olması değildi benim bahsetmek istediğim. Kombinasyonlarla daha zevkli oluyor; bir tanesi dondururken diğerinin düşmanı kırması, bir tanesinin ortamı yağlarken diğernin yakması vb.

Olay zorluksa çıplak oynarsın dediğim gibi. Eminim çok zevkli olur.

Evet, Crossbow str'den yararlanıyor hasar konusunda. Ama skilleri açmak için yine de dex yükseltmek gerekiyor.
We have assumed control.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2010, 22:57:54 »
Olay zorluk değil, exploit yapılabilirliği. Yeni patch ile aynı spec'in birden fazla grup üyesince bulundurulmasına engel olunacak. Animate Death sabit kalır tabi yine elbette. Patchlere bu kadar muhtaç yapmadan önce oyunu yapanların onunla oynamalarını isterdim.

Dex bazı sword ve shield skilleri için de gerekli yaklaşık 24p tutarında. Yani eli mahkum puan vermek zorundasın etkili olması için. Oyun sizin jack of all trades olmanızı istiyor. Healer yoksa çok zorlanıyorsunuz (wynne her oyuncunun dostu) Konseptin/grubun daha değiştirilebilir olmasını isterdim. Oyuncular her zaman daha fazlasını isterler. Şu an için elimizdeki en iyi w-rpg bu ^^

Dark Sword geçtin mi o kısmı haber ver merak ettim. Özel mesaj at ama  :D

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2010, 20:42:28 »
Hediye verebilmeyi başardınız mı birisine? Yada companionlarla aramızı nasıl iyi tutacağız?
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2010, 20:49:19 »

Envanteriyi resimdeki gibi açtığında vermek istediğin hediyenin üstüne fareni getireceksin, sağ klik <basılı> tutacaksın ve karşına çıkan dairede, oku, soldaki el biçimli butona getirip bırakacaksın. Otomatikman +puan verecek yada hediye başka bir karaktere ait özellik taşıyorsa (örneğin Morrigan için ayna) onu almayacak/reddedecektir (almaması durumunda - kazanmazsın)

+ kazanmanın bir diğer yolu karakterler ile kamp yerinde akıllıca diyaloglar kurmaktan geçiyor.