Kayıt Ol

Century - Ateş Çemberi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Century - Ateş Çemberi
« : 08 Nisan 2010, 13:47:58 »

Pierdominico Baccalario'nun yazmış olduğu Century  serisinin ilk kitabı olan Ateş Çemberi çıktı!

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık tarafından çıkarılan kitap önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren kitapçılarda bulunabilecek.

Alıntı
    ‘’İnsanlık her yüz yılda test ediliyor. Her yüzyıl dört genç (kız ve erkek) büyük mücadeleye katılmak zorundadırlar. Aradan sadece yüz yıl geçti ve çocuklar en hızlı şekilde seçiliyorlar. Mücadele, Ateş Şehri Roma’da başlayacak.’’

Çevirmenliğini Umut Uğur‘un yaptığı kitabın tanıtım yazısı ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz…
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Century - Ateş Çemberi
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2010, 21:19:39 »
Bana genç çocuk seçmesinden dolayı Açlık Oyunlarını andırdı. Kitapçıma gelirse alır severek okurum. Konusu güzel.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2010, 11:49:38 »
Yakın zamanda elime geçti ve daha tam olarak okuyamasamda başlardan okuduğum bir kaç sayfayla bana Açlık Oyunları ndan daha iyi bir kitapmış gibi geldi. Orta sayfalardaki sanırım Roma'da bir kitapçıda çekilmiş olan resime hayran kaldım... Hep böyle bir yerde yaşamak istemişimdir. Ama kitap biraz çocuksu duruyor. :) Otostopçunun galaksi rehberi bittikten sonra Century'e başlayacağım. Bir de bu kitap sadece ciltli olarak mı basıldı? Böyle daha iyi tabi ama yanımda taşımak gibi birşeye kalkışamıyorum. :D
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Eylul

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2010, 15:13:03 »
Ulysses Moore iyiydi . Bu da öyledir , almalıym .

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2010, 14:58:14 »
Aldım ancak beni okumaya iten birşey yok bu kitapta biraz başlıyorum sonra sıkılıyorum...
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).