Kayıt Ol

Anket

SİZCE HARRY POTTER SERİSİNDE EN ÖLÜMCÜL BÜYÜ HANGİSİ ?

Ros Roya: Lord Voldemort'u çağırmaya yarar.
22 (16.1%)
Riddikulus: Böcürtlere karşı kullanılan büyü.Böcürtler insanın en korktuğu şekillere bürünürler (Neville'inki Profesör Snape Harry'ninki Ruh Emici Parvati'ninki Dev yılan(kitapta Mumyadır) Dean'inki kopuk el Seamus'unki Ölüm Meleğ
2 (1.5%)
İmperio: Kişinin kontrolünü ele geçirmeyi sağlar.
17 (12.4%)
Avada Kedavra: Kişiyi öldüren affedilmez Lanet. Ölüm Yiyenlerin Favori Lanetidir. Bundan sağ çıkan tek kişi Harry Potter'dır. ( İlk olarak 1. filmde Hagrid Harry'e anne babasının nasıl öldüğünü anlatırken duyulur. Sözcüklerin ilk duyulduğu yer 4
80 (58.4%)
Expecto Patronum:Ruh Emicilere karşı kalkan yaratır. Bu sayede Ruh Emici mutluluklarınızla değil kalkanınızla beslenir. Harry bunu 3. bölümde Profesör Lupin'den öğrenir.Tüm büyücülerin Patronusu başka bir hayvana dönüşür. Harry'ninki Çatalboynuz
1 (0.7%)
Expelliarmus:Rakibini silahsız bırakan büyü.Ayrıca gelen büyüyü savuşturur.Ve ya yapılan kişiyi silahsız bırakarak geriye sıçratır Ancak büyü kalbe isabet ederse lanetlenen kişi ölür. ( 2. bölümde Düello Kulübünde Severus Snape Gilderoy Lockhart'a 2.
7 (5.1%)
Ebublio:Karşısındaki yaratışa su baloncukları gönderip yok eden büyü.
1 (0.7%)
Expulso:Önüne çıkan her şeyi patlatma büyüsü
7 (5.1%)

Toplam Oy Verenler: 102

Sizce en ölümcül büyü hangisi?

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizce en ölümcül büyü hangisi?
« Yanıtla #15 : 19 Mayıs 2010, 21:35:45 »
ben avada kedavra desem bile  bence  en ölümcülü expelliarmus sonuçta voldemortu tarihe gömdü :) :)
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Mayıs 2010, 13:46:27 »
ben avada kedavra desem bile  bence  en ölümcülü expelliarmus sonuçta voldemortu tarihe gömdü :) :)

Şans eseri tarihe gömdü. Voldemort salak olmasa hiç birşey olmazdı...
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2010, 17:30:52 »
Voldemort salak değil bir kere! Jo'nun mallığı. Ona bakarsan Bella'yı da Molly öldürmüştü. (bakınız.despırıt hausvayf)

Çevrimdışı KYLE

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2010, 19:57:06 »
harry voldemortla karşılaştığı her zaman expelliarmusu kullandı
Şunuda unutma ; Rıhtımda kalanı değil , Çekip gideni vurur fırtına !..

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Mayıs 2010, 20:04:55 »
O da ayrı bir şapşallık,heyecandan olsa gerek :D
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Mayıs 2010, 20:18:08 »
harry voldemortla karşılaştığı her zaman expelliarmusu kullandı
Evet peki kimin adı ağza bile alınaktan korkuluyor?Kim Sırlar Odasını asırlar sonra bulup açtı?Kim Dumbledore'a kafa tuttu? Bütün bunları yapmış olan bir adamın bir Silahsız-bırakma lanetiyle ölmesi Jo'nun saçmalığı değil de ne?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #21 : 24 Mayıs 2010, 13:08:24 »
Bence Voldemort'un saltanatının Expelliarmus laneti ile son bulması çok anlamlı. İlk başta göze basit ve kimilerine göre "saçma" veya "aptalca" gelebilir. Fakat arkasında yatan derin anlamlar da düşünülmeli... Harry yasaklanmış bir lanet yapmayarak Voldemort'un seviyesine inmedi. Ayrıca bu yolla büyücü dünyasına ve yasalarına bağlılığını ispat etti. Aynı zamanda hiç kimseyi öldürmeyerek saf ve dürüst kalmayı da başardı.

Çocukların okuduğu ve örnek aldığı bir karaktere soğukkanlılıkla birini öldürtemezsiniz.

Dikkat ederseniz tüm seri boyunca Harry o yaşlarda bir çocuğun yapacağı türden tüm hataları yaptı. Kızdı, kıskançlık yaptı, önce ben dedi, beni kimse anlamıyor dedi  ve hepsinde de pişman oldu. Burada seriyi okuyan çocuklara verilmek istenen mesajlar var. Bu noktayı göz ardı etmeyin.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Mayıs 2010, 13:35:12 »
Eh iyi de ne zaman Karanlık Lord Harry'nin seviyesinden aşağı bir seviyeye düştü?
O bunların hepsini soylu amaçları için yaptı.Kendisini bırakıp gittiği için mugglelar'a bir türlü güvenmiyordu.Bu yüzden onların çocuklarına da güvenmiyor bu yüzden Bulanık ve Kanıbozuklar'ı dünyadan siliyordu.Bu yolda gerektiğinde öldürdü.Bu onun azmini ve değerleriyle amaçları doğrultusunda herşeyi yapacak cesareti olduğunu kanıtlar.Asıl erdem budur.

:=)  :P

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #23 : 24 Mayıs 2010, 15:00:50 »
Hiç düşmedi mi gerçekten? Hmm... Bir düşünelim. Sırf kendi canının korkusuna düştüğü için genç bir çifti (Lilly & James Potter) gözünü kırpmadan öldürdü, savunmasız bir bebeği de soğukkanlılıkla öldürmeye kalktı. Öldürdüğü sayısız büyücü ve muggle da unutulmamalı.

Ama burada bahsettiğimiz şey kurgu. Ben yazılan bir eserin gerçek hayat adına verdiği derslerden bahsediyorum. Gerçek bir hayatta amacına ulaşmak için önüne çıkan herkesi öldüren birine saygı duyar mıydık?

Cesaret ile cinayet arasında büyük fark var.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Mayıs 2010, 17:04:21 »
Kendimi korumak için başkalarının hayatını feda ederdim doğrusu.Karanlık Lord 6 tane hortkuluk yaptıktan sonra, o kadar uğraş ve emekten sonra bir bebeğin kendini öldüreceğini duydu.Ne yapmalıydı?Onun yerinde kim olsa aynı şeyi yapardı.En azından ben aynı şeyi yapardım.Ayrıca bir katile saygı duyar mıydık diye sormuşsunuz. Sevilmese bile saygı duyulması gerektiği kesin.

Çevrimdışı scottneo

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Mayıs 2010, 17:43:20 »
Lord vegaya katılıyorum hem voldemortu kötü yapan bu hayat. Yetimhanede ki başına gelenler. Her ne kadar kötü olsada çok zeki ve güçlü bir büyücü bu yüzden saygıyı hak ediyor.
KARANLIĞI GÖLGELERE HAPSETMEK ADINA!!!

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Mayıs 2010, 18:05:47 »
Gerrçekten en "ölümcül" "avada kedavra"...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 24 Mayıs 2010, 21:15:58 »
Expulso:Önüne çıkan her şeyi patlatma büyüsü

HArry Potter'ı pek bilmem ama gayet hoş gibi geldi. Patlatmak daha ötesi var mı?
Meacla of the House of Fëanor

Çevrimdışı roland

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 25 Temmuz 2010, 13:25:23 »
aslında sectumsmpra da iyi sayılır(ölümcül konuda).

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #29 : 25 Temmuz 2010, 13:50:02 »
Acıların çocuğu Cedric' in trajik ölümünü hatırlamıyor muyuz? Ya Moody' nin zavallı örümceği?[*] Ateş Kadehi' nde Moody' nin affedilmez lanetleri denediği örümcek.[/*]
Avada Kedavra!
Spoiler: Göster