Kayıt Ol

Temeraire Serisi - Naomi Novik

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Temeraire Serisi - Naomi Novik
« : 26 Nisan 2010, 20:58:02 »

.Pegasus Yayıncılık
· Basım Tarihi : 03 - 2010
· ISBN : 9786054263516
· Sayfa Sayısı : 400
· Çevirmen : Gürkan Genç

Tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış, sürükleyici ve nefes kesici bir roma ‘‘Temeraire, korkunç derecede eğlenceli fantastik bir seri'' -STEPHEN KING İngilizler tarafından ele geçirilen Fransız gemisindeki gani- metler arasında bulunan bir ejderha yumurtası çatlamak üzeredir.

Türü ve tam olarak yumurtadan ne zaman çıkacağı bilinmeyen ejderha ve İngiliz gemisinin kaptanı Laurence, fedakârlık, sadakat ve sevgi dolu büyülü bir dostluğa doğru giden, 1800'lü yılların arka planını oluşturduğu macera dolu bir yola çıkarlar. Ama çok geçmeden bu muhteşem ikiliyi huzursuz edecek ve Çin'in İngiltere ve Fransa arasındaki olaylara karışmasını gerektirecek denli büyük bir sebep doğacaktır.

“Muhteşem bir anlatım… Kalbinizi hikâyenin daha en başından çalan karakterler… Bravo!”
-Booklist

“Kesinlikle bağımlılık yapıcı… Beyaz perdeye aktarıldığını görmek çok heyecanlı olurdu.”
-Ain't It Cool News.com

“Büyüleyici bir hikâye… Sanki Jane Austen, Christopher Paolini'yle Zindanlar & Ejderhalar oynuyormuş gibi.”
-Time

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Ynt: Majestelerinin Ejderhası /Temeraire Serisi 1/Naomi Novik
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2010, 20:59:09 »
Fantastic bir kitap .1800 li yıllarda geçiyor.Savaş olan bir ortamda bir İngiliz kaptanı Fransız bir gemiyi ele geçiriyor ve ejderha yumurtası bulunuyor kargoda.(O devirde hava gücü olarak ejderhalar mevcut savaş uçakları yerine).Yumurtadan çıkan ejderhamız (kiii çok nadir bulunan ve son derecede değerli olan bir tür -Çin Ejderhası-İmparatorluk ejderhası) yani Temeraire sürücüsü olarak geminin kaptanını tercih ediyor.Kaptanımız başlarda bu durumdan hoşlanmasa da (denizciyken birden havacı olarak buluyor kendini) zamanla Temeraine ile dost oluyor..İkili savaş için eğitilmek üzere İskoçya'da bir yere gönderiliyor ve eğitiliyorlar.Diğer ejderhalar ve sürücüleri ile kaynaşıyor vs..Ve iyi,kötü,aptal,büyük,küçük her türden ejderha mevcut.Bu arada bir denizcinin havacı olmasından hoşlanmayanlarda yok değil hani..Bu arada İngiltere 'nin müttefiki Türkler miş ve çok değerli ve nadir ejderhalarımız varmış :D ..(bundan çok mutlu oldum nedense)Düşman ise Bonaparte ve Fransa.Kısacası çok zevkli bir kitap ..(Ejderha ve sürücüsünü konu alan diğer kitaplardan çok daha üstün çünkü Temeraine'i sevmemek imkansız..).Kesinlikle okuyun tavsiye ederim...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Majestelerinin Ejderhası
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2010, 11:46:19 »
Majestelerinin Ejderhası: Temeraire Serisi 1

Yazar: Naomi Novik

· Pegasus Yayıncılık
· Basım Tarihi : 03 - 2010
· Sayfa Sayısı : 400
· Çevirmen : Gürkan Genç

Fantastik eserlere yeni bir soluk getirecek bir kitap. Bu kitap özellikle tarihle ilgilenenleri daha çok etkileyecek kanısındayım. Konu olarak İngilizler ile Fransızlar arasında geçen 100 yıl savaşları sırasında gerçek karakterler ve gerçek olaylara sadece ejderhaları eklemişler o kadar (!) Deniz filolalarının yanı sıra hava kuvvetlerinin o yıllarda kurulduğunu ve bu filoların çeşit çeşit ejderhalar ve onların sürücüleri tarafından oluşturulduğunu düşününce bu kitabın arkasında yatan hayal gücü de şekillenmeye başlıyor. Oldukça keyifli bir seri ve güzel bir anlatımı var kitabın. Değişik bir kitap arayıp bulamayan herkeze tavsiye ederim. Napolyon'un ejdarha filosu ve keskin zekasının karşısında İngilizler...

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Majestelerinin Ejderhası
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2010, 13:16:32 »
İyi de bu kitabın başka bir yerde de konusu yok muydu?

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2010, 13:27:37 »
Bir arama yaptım sitede fakat bulamadım ben. Varsa siler zaten adminlerimiz yada yorumları ona eklerler herhalde. Bunu yaparken de kusuruma bakmazlar siteden biraz uzak kaldık haliyle :)

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2010, 17:51:10 »
Ben de aradım şaşırdım, çünkü majestelerinin ejderhası çıktı diye yayınladılar forumda diye emindim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2010, 18:11:31 »
Bazıları vardır, ellerinin altında her imkan olmasına rağmen kıllarını kıpırdatmaya üşenirler. Bazıları vardır, tüm imkansızlıklarına rağmen bir şeyler yapmak için çabalarlar... Askerde olan bir adamın gönülden bağlandığı foruma katkıda bulunması gibi mesela... Teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2010, 18:50:09 »
Askerde olduğunu bilmiyordum, bence de bu büyük bir emek, ben de teşekkür ederim Malkavian.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2010, 09:30:32 »
Bazıları vardır, ellerinin altında her imkan olmasına rağmen kıllarını kıpırdatmaya üşenirler. Bazıları vardır, tüm imkansızlıklarına rağmen bir şeyler yapmak için çabalarlar... Askerde olan bir adamın gönülden bağlandığı foruma katkıda bulunması gibi mesela... Teşekkürler.

mit seni de herkez gibi özledim ama  az kaldı 8 gün sonra kurtuluyorum aranıza dönüyorum bir bakıma. Sıkıntıdan burda kitap kurdu oldum çıktım değişik kitaplar deneme fırsatım da oldu en azından. Onları da bol bi vakitte arama motorundan aratıp yoksa tanıtacağım. Böyle şeyler yoklukta daha değerleniyor nedense. Nöbet kulesinde kitap okumanın zevki ayrıymış. Elinde pille çalışan bir fener ile (fener de yasak nöbet kulesinde kitap okumak da) karanlıkta kitap okumak aşırı zevkli.

Ursula K. Le Guin' in söylediği gibi

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken ,
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2010, 09:49:36 »
Öyledir öyle :) Az kitap eskitmedim cephanelik nöbetinde :) Biz de seni özledik, son 8 günü de sağ salim atlatman dileklerimle... Tanıtımlarını dört gözle bekliyoruz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2010, 21:56:41 »
Geçen gün D&R'da kitapları incelerken bu kitap karşıma çıktı. Elime aldım, inceledim. Gerçekten hoşuma gitti. Tam kasaya indim ki... Cüzdanımı evde unuttuğumu farkettim. Sonra kasiyere gülümseyerek "Malesef..." dedim. Kitabı yerine koydum. Gözüm onda kaldı. Ama eninde sonunda alacağım :D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2010, 22:33:54 »
Geçen gün D&R'da kitapları incelerken bu kitap karşıma çıktı. Elime aldım, inceledim. Gerçekten hoşuma gitti. Tam kasaya indim ki... Cüzdanımı evde unuttuğumu farkettim. Sonra kasiyere gülümseyerek "Malesef..." dedim. Kitabı yerine koydum. Gözüm onda kaldı. Ama eninde sonunda alacağım :D

Hüzünlü son...
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2010, 12:29:29 »

Mutlaka şansını bir kere daha zorla derim o kadar sürükleyici ki kitap 2 günde bitirdim. Hatta kitabın sonunda hoş bir süpriz olarak yazar ikinci kitabın ilk 20 sayfasını da yayınlamış. İnsanın okurken tadı damağında kalıyor :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2010, 21:21:51 »
Yapma bunu! Şimdi daha da heyecanlandım ve hemen alıp okumam gerektiğini düşünüyorum :D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı asi

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Majestelerinin Ejderhası /Temeraire Serisi 1/Naomi Novik
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2010, 22:43:58 »
anita sen okudunmu kitabı sürükleyicimi