Kayıt Ol

Orman - Harlan Coben

Çevrimdışı Methanopyrus

• *
  • 45
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Orman - Harlan Coben
« : 02 Mayıs 2010, 20:41:53 »

Yirmi yıl önce, yaz kampındaki dört genç bir gece yarısı ormana girmiş; sonrasında ikisi ölü bulunmuş, diğer ikisinden de bir daha haber alınamamıştır. Ancak şimdi, hayatları allak bullak olan bu dört aileyi yeni gerçekler beklemektedir.

New Jersey, Essex savcısı Paul Copeland kız kardeşini ve karısını kaybetmenin acısını yüreğine gömmüş, kendini altı yaşındaki kızına adamıştır. Aile hayatının sorumlulukları ve fırtınalı meslek yaşantısı geçmişteki acılarını biraz olsun unutmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bir tecavüz davasının izini sürerken ortaya çıkan bir cinayet kurbanı Copeland'in geçmişe gömülmüş sırlarını tekrar toprak üstüne çıkarmak üzeredir.

Bu kurban kız kardeşiyle birlikte ortadan kaybolan kampçılardan biri midir? Kız kardeşi hâlâ hayatta olabilir mi? Copeland yirmi yıl önce, masumiyetini kaybettiği o yaz günü geride bıraktığı her şeyle yeniden yüzleşmek zorundadır. İlk aşkı Lucy, onları terk edip giden annesi, kardeşlerden bile saklanan aile sırları… Copeland neleri toprağın altında bırakacağına ve hangi gerçekleri aydınlığa çıkaracağına karar vermek zorundadır artık.

bazı zorlamalar dışında güzel bir kitap diyebilirim.Şöyleki kitaptan çok dalga geçtiğim bir bölüm;
Odadakiler birbirleriyle gereksiz konuşmalar yapıyorlardı ve Muse bu akaçlara ne gibi pisliklerin gittiğini,hangi temizleme malzemesinin kullanıldığını,Drano marka deterjanın işe yarayıp yaramadığını,ya da acaba daha kuvvetli bir temizleyici kullanılmasının gerekip gerekmediği gibi ayrıntıları hiç merak etmediğini düşündü.
Order Of The Black Robes
Dinsiz bilim topal,bilimsiz din kördür.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: Orman-Harlan Coben
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2010, 20:15:33 »
son üç beş sayfa kaldı. on üzerinden 6 verebilirim ben bu kitaba. sürükleyici ama cok da orjinal sayılmaz bence.
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Cold Fire

• *
  • 33
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2010, 17:04:00 »
Bende şu anda okuyorum, yarıladım sayılır.Güzel ama mükemmel diyemem. İnsanı yormayan, rahat okunabilecek kitaplardan biri.
"Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.."

• *
  • 32
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2010, 17:32:31 »
Bende şu anda okuyorum, yarıladım sayılır.Güzel ama mükemmel diyemem. İnsanı yormayan, rahat okunabilecek kitaplardan biri.

Evet aynen öyle canım sana katılıyorum. Ama sonunun o kadar güzel olduğunu söyleyemem. Hemen bitirde konuşalım kitap hakkında :)

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2011, 09:42:36 »
Harlan Coben'in okuduğum ilk kitabıydı ve başından beri merakla ve heyecanla okudum.Daha sonra 2 kitabını daha okudum ama bu en etkileyicisiydi.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...