Kayıt Ol

Anket

Sizce hangi oyun daha güzel?

Pes
20 (58.8%)
Fifa
14 (41.2%)

Toplam Oy Verenler: 32

Pes mi Fifa mı?

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
Pes mi Fifa mı?
« : 29 Mayıs 2010, 14:44:53 »
Bana göre pes...Hem oynanabilirlik,hem gerçekçilik hem de görsellik açısından...

Yahu oy atan varda,yorum yapan hiç yok ne iştir bu???
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: PES Mİ FİFA MI?
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2010, 00:05:58 »
Ben yapayım o zaman,

PES her zaman daha iyi ve öyle de olacak gibi gözüküyor. Daha gerçekçi FIFA'dan. 

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2010, 00:16:35 »
Fifa niye hep böyle ezik anlamıyom,hiçmi teknoloji yok adamlarda birşey koyamıyolar ortaya...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2010, 14:35:43 »
Fifa zamanında tekti ve adamlar ne yapsalar satıyordu. başka alternatif yoktu çünkü. Onlar da işi savsakladılar doğal olarak. Nasıl olsa satıyordu... Sonra Pes geldi ve yıllardan beri Fifa'nın yapması gerekirken yapmadıkları şeyleri bize getirdi. Fifa'yı da fena salladı.

Genel anlamda Pes  daha başarılı. Ama son oyunlara bakılınca Fifa 2010 Pes 2010'a göre daha iyi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2010, 20:32:24 »
Fifa zamanında tekti ve adamlar ne yapsalar satıyordu. başka alternatif yoktu çünkü. Onlar da işi savsakladılar doğal olarak. Nasıl olsa satıyordu... Sonra Pes geldi ve yıllardan beri Fifa'nın yapması gerekirken yapmadıkları şeyleri bize getirdi. Fifa'yı da fena salladı.

Genel anlamda Pes  daha başarılı. Ama son oyunlara bakılınca Fifa 2010 Pes 2010'a göre daha iyi.
Hayır fifa 2010 nasıl pes 10a göre iyi olur...Pesin 2001de çıkan ilk oyunu bile fifa 2010dan daha iyi...Fifa okadar basitki en zor seviyede tek yıldızlı takımda barçayı yeniyodum sıkıysa dandik bi takımla barçayı yenmeye çalış peste...hele fifa2010 hepten basit ceza sahasında Q+d %99 gol böyle bir saçmalık olan oyun oynanmaz,fifanın tek oynanabilir oyunu 2008di...diğerleri tırışka...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2010, 20:44:29 »
ectoras,

mit'in söylediklerine katılmıyor olabilirsin ama böyle bir anlatım tarzıyla düşünceni dile getirmen pek hoş değil. Mesajındaki bazı argo terimlere hiç gerek yok aslında. Katılmadığını daha uygun bir dille de söyleyebilirsin.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2010, 20:52:29 »
ectoras,

mit'in söylediklerine katılmıyor olabilirsin ama böyle bir anlatım tarzıyla düşünceni dile getirmen pek hoş değil. Mesajındaki bazı argo terimlere hiç gerek yok aslında. Katılmadığını daha uygun bir dille de söyleyebilirsin.
"Sıkıysa dandik bir takımla yen" derken genel anlamda dedim mit'e değil...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2010, 22:12:14 »
 Ben derim pes
 Gerisini kes
Gri

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2010, 06:19:16 »
Fifa gerçekten dandik ama ben pes oynamıyorum.Onun yerine Winning Eleven.Pesle aynı gibi zaten ama pes 2010 herkez övüyor,en kısa zamanda onu almaya çalışacağım :D Fıfa08 aldım,topu topuna 3 senedir 30 maçı geçmemiştir.

Fifada tek beğendim şey,peste veya Winngta istiyorum master modu.Gerçekten harika.Oyuncu çok fazla.Winningta kimsenin bilmediği oyuncular çıkıyor,sanırım pestede öyle.Ama pes grafik açısından olsun gerçekçilik açısından olsun çok daha güzel.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pes mi Fifa mı?
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2010, 11:44:34 »
FIFA adı üstünde, FIFA lisanslı olduğu için, neredeyse dünyadaki tüm takımlar var. Bu da onun tek artısı zaten. Oyun cidden çok basit, insan oynarken sıkılıyor. Ayrıca neredeyse hiç gelişme yok FIFA'da. Varsa yoksa hareket eklesinler.

Pes'e baktığımızda, sürekli gelişim gösteriyor. Konami oyuncularını nasıl etkileyeceğini biliyor. Mesela PES 5'e baktığımızda, adamlar şut gibi pas atıyor -hatta kalecime pas attığımda gol olacak diye korkuyorum. Sonra adamları geçme diye bir şey yok. Anca çok iyi adamlar bir tanesini geçebiliyor, sonra yine kaptırıyor, bunu da aşmak çok zor, sürekli paslarla kaleye git falan. Yine de Pes giderek gelişti ve bence şu anda dünyanın en mükemmel futbol oyunudur.

Pes'ten tek şikayetim hep bir şeyleri eksik yapmaları. Mesela 2010'da Bundesliga yok, olsa da isimler falan farklı oluyor zaten.  Şunu Fifa gibi yapsalardı (o Coca-Cola liglerini falan istemiyorum, belli başlı ligler yani).
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2010, 13:59:18 »
FIFA adı üstünde, FIFA lisanslı olduğu için, neredeyse dünyadaki tüm takımlar var. Bu da onun tek artısı zaten. Oyun cidden çok basit, insan oynarken sıkılıyor. Ayrıca neredeyse hiç gelişme yok FIFA'da. Varsa yoksa hareket eklesinler.

Pes'e baktığımızda, sürekli gelişim gösteriyor. Konami oyuncularını nasıl etkileyeceğini biliyor. Mesela PES 5'e baktığımızda, adamlar şut gibi pas atıyor -hatta kalecime pas attığımda gol olacak diye korkuyorum. Sonra adamları geçme diye bir şey yok. Anca çok iyi adamlar bir tanesini geçebiliyor, sonra yine kaptırıyor, bunu da aşmak çok zor, sürekli paslarla kaleye git falan. Yine de Pes giderek gelişti ve bence şu anda dünyanın en mükemmel futbol oyunudur.

Pes'ten tek şikayetim hep bir şeyleri eksik yapmaları. Mesela 2010'da Bundesliga yok, olsa da isimler falan farklı oluyor zaten.  Şunu Fifa gibi yapsalardı (o Coca-Cola liglerini falan istemiyorum, belli başlı ligler yani).
Burda haklısınzız pes5 neredeyse imkansızların olduğu bir oyundu...pes bu senede bundesligayı almıyacak çok kötü oldu...Lisans problemide uzun seneler sürücek tahmin ediyorum,lakin genede oynanabilirlik açısından hep lider olacak...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2012, 23:57:54 »
Son zamanların en iyisi fifa 2013 Gamescom 2012 Trailer yayınlandı.
Fifacılar 2013 bomba gibi geliyor fazla uzatmadan,

trailer buradan ulaşabilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=cNnmAlEnUt0&feature=g-trend

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2012, 17:38:34 »
Ben fifa diyorum çoğunluk her ne kadar pes derse desin bence 2010 senesinin oyunlarının ikiside var grafik ve oynanabilirlik açısından Pes Fifa'nın eline su dökemez.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2012, 19:42:33 »
Fifa 2013 demo yarın(11/09/2012) itibariyle PS3, Xbox 360 ve PC platformlarında piyasaya çıkacak ilgilenecek olanlar için müthiş bir haber tabi full versiyon çıkana dek!!
Fifa 13 demosunda 5 kulüp takımı yer alacak bunlar AC Milan, Arsenal, Borussia Dortmund, Juventus ve Mancherster City.

Merak edenler için full versiyonu 28 Eylülde raflarda olacak.

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2012, 22:37:28 »
"Pes" diyorum ben. :) Fifa da güzel aslında ama artık pes daha bir yaygın ve popüler bununla orantılı olarak daha çok beğeniliyor. :)
Hayalince oku. Hayalinle yaz.