Kayıt Ol

Konuş Benimle Angel - Evelyn Elsaesser Valarino

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Konuş Benimle Angel - Evelyn Elsaesser Valarino
« : 09 Haziran 2010, 15:36:41 »

Spoiler: Göster

Bir ömrün baştan sona muhasebesi, bir saniyeye sığdırılabiliyormuş meğer. Öyle acılar ve pişmanlıklar yaşıyorum ki... Fakat aynı zamanda, yapmış olduğum iyi ve güzel şeylerden dolayı keyif duyuyorum.
Öğreniyorum ki, ömrümüzün her bir saniyesinden sorumluyuz. Asla unutulmaması gereken bir gerçek bu... İstediğimiz hareketi yapmakta özgürüz. Ama yaptığımız her eylem, kaçınılmaz olarak tıpkı bir bumerang gibi, günün birinde dönüp bize gelecek.
Ve şimdi anlıyorum ki başkalarına yaptığım iyilikleri veya kötülükleri aslında kendime yapmışım...

Nefesim tükeniyor. Gerçeği ne kadar derinlemesine anlasam da, asla alışamayacağım. Burada kullandığım 'asla' kelimesi, belki de hiç yaşamayacağım bir geleceği temsil ediyor...

"- Bana ne kadar zaman veriyorsun?
- Elimde olsa dünyadaki tüm zamanları sana verirdim."

Hayat sonunun nereye varacağı bilinmeyen bir yoldur. Önemli olan son vakit geldiğinde pişmanlıktan ziyade yaptığımız iyilikleri düşünebilmektir. İyilik yapmakta gecikmeyin çünkü ölümün ne zaman sizi bulacağını bilemezsiniz...

Genç bir kızın, kendi ağzından anlatılan sürükleyici ve etkileyici hikayesi... Sade bir dille kaleme alınmış olan bu roman aslında bir çeşit hikmet kitabı... Her insanı ilgilendiren temel ve büyük meselelerden birini, tıpkı Platon'un diyaloglarında olduğu gibi, tamamen farklı ve çağdaş bir perspektiften ele alan felsefi bir kitap...

-Konuş benimle Angel... Lütfen...

Bu kitap, ölümün soğuk nefesini ensesinde hissetmekten kurtulmak isteyen herkes içindir. Özgürlüğü ve onu elde etmenin yolunu anlatmaktadır bu kitap. Kim buna ilgisiz kalabilir ki?

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Ynt: Konuş Benimle Angel // Evelyn Elsaesser Valarino
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2010, 23:40:00 »
Ben bu konuya yorum yazmadım mı? :o Neyse şimdi yazarım.

Şöyle diyeyim Konuş Benimle Angel beni çok uzun süre etkisi altına aldı. Kitabı okurken yaşam ve ölümle ilgili bir çok şeyi tekrar tekrar sorguladım. Ve çok şey öğrendim.

Kitap oldukça enteresan yazılmıştı zaten. Örneğin kahramanımızın adı hiç verilmiyor. Olaylarda birinci kişi tarafından anlatılıyordu.

Kahramanımız olan genç kızın yaşamdan ölüme giden yolculuğunda gerçekten çok şey öğrenilebilir.Okuyun derim...

• *
  • 32
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2010, 16:08:23 »
Kitabı bir kaç gün önce bitirdim ve gerçekten çok güzel bir kitap.
Bitirdiğimde ağladım , gerçekten insanı çabuk etkisine alıyor.
Ölümle ilgili birçok konuda uzun süreli düşünmenizi sağlayabilecek bir kitap.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2012, 21:55:57 »
"- Bana ne kadar zaman veriyorsun?
- Elimde olsa dünyadaki tüm zamanları sana verirdim."

beni en çok etkiliyen yer kitabı ilk okuduğumda orta 2 ye gidiyordum ve bazı şeylerin farkında değildim sanırım. şuan lise 2 deyim 2 sene çok şey değiştiriyormuş gerçekten
Azrail yorulma kanka intihar edicem...