Kayıt Ol

Fairy Tail

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Fairy Tail
« : 29 Haziran 2010, 15:24:11 »
                                                           FAİRY TAİL

Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.

Bugüne kadar çıkmış olan bölümlerin listesi:

Spoiler: Göster
01) Fairy Tail
02) Fire Dragons, Monkeys and Cows
03) Invade! The Everlue Mansion!
04) Dear Kaby
05) The Armoured Wizard
06) The Fairies In The Wind
07) Flame And Wind
08) The Strongest Team
09) Natsu, Eat The Village
10) Natsu vs. Erza
11) Cursed Island
12) Moon Drip
13) Natsu vs. Yuuka The Wave
14) Do Whatever You Want
15) Eternal Magic
16) Decisive Battle On Galuna Island
17) Burst
18) Reach It! To That Sky!
19) Change Ring
20) Natsu, And The Dragon`s Egg
21) The Ghost Govenor
22) Lucy Heartfilia
23) 15 Minutes
24) So No One Sees The Tears
25) A Flower Blooms In The Rain
26) Flame Wings
27) The Two Dragonslayers
28) Fairy Law
29) My Resolve
30) Next Generation
31) The Star That Will Never Return to the Sky
32) The Spirit Emperor
33) Tower Of Paradise
34) Gerard
35) Voice of Darkness

Kişisel görüşüm: Çok güzel bir anime, daha başından sevdim. Herkese izleyin, izlettirin derim. Happy'nin konuşmalarına kopuyorum. Aye!

Anime prömiyerini 12 Ekim 2009'da yapmıştır ve hala devam etmektedir. Yönetmen Ishihira Shinji'dir. Anime A-1 Pictures ve Satelight ortak yapımıdır. TV Tokyo'da yayınlanmaktadır.

Bölüm 1'den 11'e kadar açılış müziği Funkist'in seslendirdiği "Snow Fairy"dir. Bölüm 1'den 11'e kadar olan kapanış müziği ise Watari Roka Hashiritai'nin seslendirdiği "Kanpekigu-no ne"dir.

Bölüm 12'den 24'e kadar açılış müziği Idoling'in seslendirdiği "Sense of Wonder", aynı bölümlerde kapanış müziği ise Onelifecrew'in seslendirdiği "Tsuioku Merry-Go-Round"dır.

25. bölümden bu yana açılış müziği Funkist'in seslendirdiği "Ft." kapanış müziği ise Shiho Nanba'nın seslendirdiği "Gomen ne Watashi"dir.

Anime ve manga Lucy adlı çaylak bir büyücünün Fairy Tail Loncası'na katılıp Natsu ile ejder Igneel'i aramalarını anlatmaktadır.

Animenin mangası prömiyerini 23 Ağustos 2006'da yapmıştır. En çok okunan mangalar arasına girmiştir. Mangakası Hiro Mashima'dır. Ayrıca animenin video oyunları da bulunmaktadır.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fairy Tail
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 16:50:28 »
   Uyarıyı dikkate alarak bir şeyler yapmaya çalıştım. Şimdi nasıl olmuş Nihbrin? Ayrıca size bir şey sormak istiyorum, bu animeyi izlediniz mi? Eğer izlediyseniz yorumlarınız neler?

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 16:55:11 »
Evet ilk halinden daha iyi,
Ben Fairy Tail'in animesini izlemeyi 13-14 gibi bıraktım çünkü crunchyroll internet dağıtım haklarını satın aldığı ve türkiyeden izlenemediği için stream-rip encode'lar kalitesizdiler. Taka fansubs işi eline alır gibi oldu ama onlar da bıraktı (neden bilmiyorum). Mangasını takip ediyorum sadece, bazı kısımları çok güzel ama bazı kısımları çok boş. Gerard adlı karakter ile ilgili olan tüm kısımlar iyi (spoiler vermek istemiyorum). Müzikleri bu animenin en iyi yanı.

Dediğim gibi animasyon kalitesi daha iyi encodelar bulsaydım izlerdim, bunun dışında takip edilmemesi için bir sebep bulamam.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2010, 17:10:33 »
Gerçekten çok kaliteli bir anime. Happy'nin konuşmalarına biterim ayrıca Natsu'nunkine de.

Bu arada 35.bölüm çıktı ve adı da : Voice of Darkness (Karanlığın Sesi)
Bunu da bölümler listesine ekleyebilirsin.

Çevrimdışı Khepera

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Medved'in Tohum Kutusu
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2010, 21:44:42 »
Favori animelerimden birisi
Ve Favori karakterimin animesi
Erza Scarlet ^^

Vazgeçilmezlerimden  :yeho
Önce Gel dedim.
Sonra Götür.
Belki çok iyi balık avlarım dedim
Bilmiyor musun dedi.
Bilmiyorum dedim.
Ama Ben biliyorum dedi.
Öyleyse bende biliyorum dedim.

Sonra gülümsemenin ardından
İçimdeki diğer bir diğeri sözü aldı.

Daha Çok konuşuruz böyle
Bir birimizden Uzak Kendi Kendimize...

Khep.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2010, 11:19:21 »
Ya nereden manga blabilirim ve takribi ücreti ne kadar olur. Bende manga okumak istiyorum ama nerden bulacağımı nilmiyorum yardımcı olursanız :)

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2012, 16:54:39 »
Fairy Tail iyidir hoştur. Ama benim Eiichiro Oda ile Hiro Mashima'nın aynı kişi olduğu yönünde ağır şüphelerim var ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2012, 12:29:57 »
Mangasına ilk baktığımda ben de One Piece'e çok benzetmiştim. Tam bilemeyeceğim ama, sanırsam iki mangakanın da Dragon Ball'dan etkilenmesi bu tür bir sonuç ortaya çıkarmış olabilir. Oda'nın Toriyama'dan canı gönülden övgülerle bahsettiğini bir iki defa görmüştüm. Keza Mashima'nın da bu türden bir açıklaması vardı sanki.

Şu Fairy Tail bir de 'Dövemeyeceğin düşmanı dövemezsin arkadaş.' düsturunu edinse birazcık One Piece'ten çok daha eğlenceli olabilir aslında. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2012, 15:54:49 »
Mangasına ilk baktığımda ben de One Piece'e çok benzetmiştim. Tam bilemeyeceğim ama, sanırsam iki mangakanın da Dragon Ball'dan etkilenmesi bu tür bir sonuç ortaya çıkarmış olabilir. Oda'nın Toriyama'dan canı gönülden övgülerle bahsettiğini bir iki defa görmüştüm. Keza Mashima'nın da bu türden bir açıklaması vardı sanki.

Aslına bakılırsa shounen çizipte ,ben Akira Toriyama'dan etkilenmedim, diyebilecek babayiğit zor bulunur.
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2012, 20:14:46 »
Her zaman izlemek istediğim, ancak bir türlü vakit bulamadığım bir animedir. Her ne kadar arkadaşlarım izleyip bana önerseler de, dediğim gibi zaman bulamıyorum, nasıl oluyorsa.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2012, 17:59:10 »
130. bölümden sonra artık soğumaya başladığım animedir.

Şu Fairy Tail bir de 'Dövemeyeceğin düşmanı dövemezsin arkadaş.' düsturunu edinse birazcık One Piece'ten çok daha eğlenceli olabilir aslında. :D

İşte. Soğumamın sebeplerinden biri. Yani mangaka karakterlerine kıyamıyor, öldüremiyor. Bu da sinir olmama neden oluyor. Her savaşı kazanıyor tayfa. Ne hikmetse !

Çevrimdışı Death Symbol

• **
  • 67
  • Dare to...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2012, 19:24:43 »
130 civarlarından sonra "Abi ben vazgeçtim, fillerları bitirince haber verin" moduna büründüğüm bu anime, duyguları sömürme potansiyeline sahiptir. Güldürür, yeri geldiğinde de ağlatır. En sevdiğim karakterin ismini söylersem bu spoiler olur o yüzden hiç girmeyeyim o işe. (Evet ismi bile spoiler.)

Fillerları atlaya atlaya izleyin, hiç sıkılmazsınız.
'cos everybody hurts, sometimes.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2012, 22:03:11 »
Fairy Tail : Houou no Miko adlı film 18 Ağustos'ta Japonya'da gösterime girmiştir. En kısa sürede İngilizce altyazılı haliyle torrentlara düşmesi dileğiyle..

Bu arada filler bölümleri halen bitmedi. Beklemedeyiz..

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Mart 2013, 12:37:13 »
Sonunda animeye bitti ( güya ) . Animenin devamının geleceği Mashima-sensei tarafından duyuruldu ama tarihi belli değil ( kişisel kanaatimce en az 1 sene ). Bu arada Nisan da FT'nin özeti niteliğinde bir seri yayınlanacak bilgilerinize. Ayrıca manga son sürat devam ediyor. Okumayı ihmal etmeyin ;)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Ocak 2014, 01:07:53 »
Yeni yıl müjdeniz benden gelsin. :)

Nisan 2014 animenin devamı gelecek! :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar