Kayıt Ol

Harry Potter Haberleri

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rupert, Emma'yı öpmek istemiyor!
« Yanıtla #2235 : 16 Temmuz 2009, 20:18:21 »
Rupert'ı anlamıyorum ama.Daniel'ı çıplak görmek garip gelirmiş,Emma'yla öpüşmek garip gelirmiş. :P Bu çocuğun cinsel hayatını merak etmekteyim. :P Ahaha,tamam rahat bırakıyorum konuyu. :P
harbi ya bu çock da bişeymi var 7 seneden beri tanışıolar yani iksi de erkek sonuçt nolcak görse hem emme gibi bi kızla öpüşmücek bi erkek tanımıyoum ben rup da biraz sorun var sanırım ya sevgilisi kızcak diedüşünüodur belki ama bu çock melez prenste de bi kızla öpüştü(adını hatırlamıyorum) garip çocuk ama belki gerçektn kardeşi olara görüyodur
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
"Melez Prens" Sinemalarda!!
« Yanıtla #2236 : 18 Temmuz 2009, 11:02:29 »

Hayranlarının merakla beklediği Harry Potter serisinin altıncı halkası olan Harry Potter ve Melez Prens (Half Blood Prince) tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de gösterime girdi.

Harry’nin yeni macerası, kaldığı yerden devam ediyor. Voldemort Muggle, büyücüler dünyası üzerindeki baskısını arttırmaktadır. Hogwarts artık eskiden olduğu kadar güvenli bir yer değildir. Harry okul binasında bile tehlikeler olabileceğinden şüphelenmektedir. Diğer taraftan Dumbledore son mücadelesi için hazırlanmaktadır. Birlikte Voldemort’un savunmalarını açığa çıkarmak için uğraşırlar. Bu arada Hogwarts’taki öğrenciler gençlik heyecanlarını etkisi altındadırlar.

Melez Prens filmi aslında geçtiğimiz yıl gösterime girecekti fakat yaşanan aksaklık nedeniyle 8 aylık bir gecikme yaşandı.

Hayırdır yahu, bizim forum kaçırmazdı HP'yi, başımıza taş mı yağacak ne?! :D Neyse neyse, ilk tepkiler oldukça olumlu. Kaçamak yapıp kısa sürede gideceğim sinemaya.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Melez Prens" Sinemalarda!!
« Yanıtla #2237 : 18 Temmuz 2009, 11:25:55 »
ilk defa bi filmde herşey tamdı ;D inanılmaz bi şekilde  hiçbişey değiştirilmemiş. hafif titanik'e bağlamıştı ama olsun  pek bi atraksiyon olmamasına rağmen yine olsa yine giderim. beğendim evet
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Nophanus

• Zeddicus Zu'l Zorander
  • *
  • 38
  • ''Başkalarının günahlarıyla aziz olamazsın.''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2238 : 18 Temmuz 2009, 14:32:32 »
Büyük ihtimalle bugün gideceğim.İzledikten sonra tekrar yazacağım buraya...  :)

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2239 : 18 Temmuz 2009, 14:35:45 »
İçimde kaldı yau. Buraya bile geldi ve gidemedim hala, artık haftaya. Ama yorumlar gayet iyi gariptir ki, hayırlısı bakalım. :P

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2240 : 19 Temmuz 2009, 01:11:54 »
Uydurma sahneler olmasaymış hani... Yine de bir öncekinden güzeldi, beğendim denilebilir.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2241 : 19 Temmuz 2009, 10:18:18 »
Uydurma sahneler olmasaymış hani... Yine de bir öncekinden güzeldi, beğendim denilebilir.
hangi sahne uydurma yahu ;D bana herşey aynı gibi geldi ;D unuttummu acaba ;D
no ones there

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2242 : 19 Temmuz 2009, 21:42:34 »
Kovuk'a yapılan saldırı tamamen eklemeydi ama bence fena olmamıştı.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2243 : 19 Temmuz 2009, 21:45:31 »
hah doğru ya aklımdan çıkmış o kısım ;D
no ones there

Çevrimdışı Weliaht

• **
  • 78
  • --- Aşırı Doz Melankoli ---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2244 : 20 Temmuz 2009, 18:48:01 »
hangi sahne uydurma yahu ;D bana herşey aynı gibi geldi ;D unuttummu acaba ;D

Ayrıca Tren'de Harry'i Luna değil Tonks buluyordu. Ve Dumbledore'un öldüğü sahnede Harry bir Bedenkilit'e maruz kalmış olmalıydı. Ama gayet eli kolu oynuyordu :P

Ama filmi ben de beğendim. Hakan bey hala izlemediyseniz bir teklifte bulunayım o halde :P ?

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2245 : 20 Temmuz 2009, 18:51:17 »
Ayrıca Tren'de Harry'i Luna değil Tonks buluyordu. Ve Dumbledore'un öldüğü sahnede Harry bir Bedenkilit'e maruz kalmış olmalıydı. Ama gayet eli kolu oynuyordu :P

Ama filmi ben de beğendim. Hakan bey hala izlemediyseniz bir teklifte bulunayım o halde :P ?
o zaman ben kitabı baya baya unutmuşum ;D bi daha okumak lazım ;D
no ones there

Çevrimdışı Weliaht

• **
  • 78
  • --- Aşırı Doz Melankoli ---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2246 : 20 Temmuz 2009, 18:52:31 »
o zaman ben kitabı baya baya unutmuşum ;D bi daha okumak lazım ;D

Kesinlikle. Filme girmeden önce şöyle bir 1 saat kadar hatırlattık birbirimize şu oluyordu, şöyle başlıyordu, sonra bak bu da vardı tarzında. Filmden geldikten sonra tekrar okudum. İnsan bu seriyi iliklerine kadar sevdiğini anlıyor yahu :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2247 : 20 Temmuz 2009, 20:24:55 »

Elbette efenim, tekliflere her zaman açığız. :D Özelden konuşalım bu konuyu.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2248 : 20 Temmuz 2009, 21:23:47 »
herkes bilir ki rowling kitapları müthiş bir kurguyla dopdolu yazar, yani bunu filme birebir çevirmek imkansızdır.insanların bun bilmesine rağmen hala film çok eksiktii falanca sahneleri çıkarmışlar diye yakınmalarını saçma buluyorum ben.tabi her sahne için değil.mesela bu filmde kitaptaki bölümüyle beyaz mezar sahnesinin kesinlikle olması gerekiyordu, dumbledoreun snape tararından öldürüldüğü sahne çok etkileyiciydi,ama cenaze töreninin olmayışı eksikti.bu ciddi bir eksiklikti, hediye paketinin fiyongu yoktu bana göre.fawkes gidişini de izledik, bu detayı atlamamışlar, ama onun gidişine herkes şahit olmalıydı, fawkesın şatodan ayrılışı dumbledoreun ayrılışını simgeliyordu.

onun dışında film genel olarak güzeldi.hele ki tam bir fiyasko olan zümrüdüankaya göre olağanüstü bile sayılabilir.

komedi unsurları da fazlaydı, çok aksiyon yoktu diyenler de sanırım kitabı okumayanlar, kitap ilk çıktığında rowling eleştirilmişti aksiyon yok diye.

kitaba genel olarak bağlı kalınmış, tabi birebir olması imkansız, mesela o kovuk sahnesi kitapta yoktu diye hatırlıyorum ben, tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

melez prensin iksir kitabının işlenişi de biraz zayıf olmuş sanki.mesela hermionenin sadece bir kez kitapla ilgili yakınma sahnesi vardı.

mağara sahnesi ne zamandır izlemek istediğim bi sahneydi, kesinlikle müthişti.dumbledoreun olduğu bütün sahneler falsosuzdu zaten söylemeye gerek yok.

ve malfoy, bu filmde göze çarpar şekilde oyunculuğunu geliştirmiş.onunda sahneleri göz doldurdu.

2 filmdir göremediğimiz quidditch sahnelerini yeniden gördük, her ne kadar ron ağırlıklı olsa da hp filmi quidditchsiz olmaz bana göre(ateş kadehi hariç, o yıl kitapta da yok zaten)

iki ya da üç yerde ölüm yiyenlere, ruh emiciler dnemiş ben altyazılı izledim yanlış ceviri vardı blki de dublajlı da yoktur bilemiyorum.bu ciddi bi hata.

bunların dışında toparlamak gerekirse çok büyük beklentiyle gidilmediği sürece beğenilebilecek bir film olmuş, ben bi kere daha seyretmeye gidecem vizyondan kalkmadan.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2249 : 20 Temmuz 2009, 22:33:56 »
iki ya da üç yerde ölüm yiyenlere, ruh emiciler dnemiş ben altyazılı izledim yanlış ceviri vardı blki de dublajlı da yoktur bilemiyorum.bu ciddi bi hata.
evet evet. "death eater"ı nasıl ruh emici olarak çevirmişler çok acayip :D
no ones there