Kayıt Ol

Yedi Kartal Efsanesi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Yedi Kartal Efsanesi
« : 02 Temmuz 2010, 17:53:43 »

Pegasus Yayınları İstanbul’da geçen heyecanlı bir fantastik dünya ile okuyucularının karşısına çıkıyor! Yedi Kartal Efsanesi Zülfikar’ın Hükmü ile başlıyor!

Saygın Ersin‘in yazmış olduğu kitap ilginç konusu ve merak edici tanıtım yazısı ile şimdiden olay yaratacağa benziyor!

Alıntı
    Eski, çok eski zamanlarda, daha büyü denen kudret yeni inmişken yeryüzüne, bilgelerin bilgesi Lokman Hekim yedi genç toplamış etrafına. Yedisini de yetiştirmiş, yedisini de sanatlarında yüceltmiş. Ve yedisine de ölümsüzlüğün sırrını vermiş.

Zaman geçmiş, çağlar devrilmiş, ülkeler ve insanlar değişmiş.
    Ama Yedi Kartal hep kalmış yeryüzünde. Yeri gelmiş ordulara, yeri gelmiş saraylara hükmetmişler ama ne geleneklerini bozmuşlar, ne Hekim ‘in açtığı yoldan sapmışlar. Zormuş sonsuz yaşamak.
    Ölümsüzlüğün içinde ölüm de varmış ve kılıç yarası ile kara büyünün çaresi yokmuş. Yoldaşlarından biri düştüğünde, yeni bir çırak bulup yola devam etmiş Yediler. Ocaklarını eksik bırakmamışlar.

Zaman ahir zamanmış ve ölüm yine dayanmış kapılarına. Ama bu sefer ölüm, yedisini birden istiyormuş…

Kitabın editörlüğünü Özkan Özdem, kapak tasarımını Yunus Bora Ülke ve bilgisayar uygulamasını ise Merak Gök üstlenmiş.

Serinin ilk iki kitabı daha önceden Kara Kutu Yayınları'ndan çıkmış fakat sonrasında farklı nedenlerden dolayı devamını getirmemişlerdi.

Daha detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Yedi Kartal Efsanesi
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2010, 18:04:40 »
Harika bir kurgu bulmuşa benziyor yazar... Okunacaklar listesine eklendi bile ;)
May the force, be with you.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2010, 19:28:39 »
Saygın Ersin kesinlikle kendisini kanıtlamış bir yazar. Türk fantazyası için önemli bir taş. Bu serinin ilk iki kitabı daha önce Kara Kutu Yayınları'ndan çıkmış; ancak yayınevi seriyi basmayı bıraktığı için devamı gelmemişti. Haliyle kitaplara ulaşamıyorduk. Bulunması son derece zordu...

Benim için çok iyi oldu. İşi Pegasus gibi profesyonel bir yayınevinin devralmasına hayli sevindim. Kitapları ilgiyle takip edeceğim. :D

Çevrimdışı asi

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2010, 22:36:25 »
Ogün Bir kitapçıda gördüm bende ama konusunu tam bilmediğimden şimdiye kadarda başkasından duymadığımdan almamıştım okuyan varsa bir kaç yorumunu yazabilirmi gerçekten güzel bir kitaba benziyor

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2010, 13:18:57 »
OKudum, yedim, yuttum. Sonu sadece biraz diğer kitaplara bırakıyor olayı tek kötü yanı oydu, ama ne bileyim bazı yerlerde de insanın içinden "Bi kamera takamadınız mı oraya koskoca yedilersiniz!" diyesi geliyor insanın.

Güzel bir kitap, Zülfikar'ıyla, Elif'iyle, Niran Hatun'uyla sizi de ailenin içine çekiyor adeta. Tanıtımı burada görüp almıştım kitabı, teşekkür ederim.
May the force, be with you.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2010, 12:55:37 »
İkinci kitabın çıkışının Mart 2011 sonrası oluşu okuyucuları bayağı bekletecek. Fakat gelecek olması bile umut dolu bir ışık saçıyor üzerimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2010, 18:27:20 »
MART 2010 MU?! E bu kitap yazılmadı mı? niye bizi bu kadar bekletiyorlar?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2010, 18:31:43 »
10 değil arkadaşlar 11, benim bugünlerde gerek gün gerek yıl olarak zaman çizelgem şaşmış durumda.

Fakat kitap yazıldı, hatta daha önce de farklı bir yayınevinde çıktı, evet. Yayınevi politikalarını bilemeyeceğimiz için bu konu hakkında herhangi bir şekilde yorum yapamıyorum.

Çevrimdışı raistland

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2011, 15:29:28 »
Zülfikar'ın Hükmü okunası bir kitaptı. Tam bir Türk fantastik kitabı denilebilir.

Çevrimdışı pc-kolog

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2012, 00:22:02 »
Erbain Fırtınası çıkmayacak mı? Pegasus seriyi unuttu resmen!

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2012, 17:43:39 »
Aslında bir Türk fantastiğinin Pegasus'ta işi bile olmamalı. Ergen kitabı basmaktan unutmuşlardır. Hiç beklemeyin alın Karakutu basımını okuyun bence.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2012, 05:39:13 »
Kitapçıda görmüştüm ama başka alacağım kitaplar olduğu için alamamıştım. Ama buraya bakınca almanın farz olduğunu anladım. İkincisi çıkınca toplu almayı düşünüyorum.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2015, 12:50:09 »
 Türk Fantastik Edebiyatında çığır açacak bir eserken iki kitaptan sonra Saygın Ersin'in seriye nedenini bilemeyeceğim bir sebeple,devam etmemesi ile beni hayal kırıklığına uğratmıştır.İçeriği neredeyse tamamen Türk efsane,mit,geleneklerinden alınmış iki kitap tamamen bizden olmasıyla okunabilir bir yapıdadır.Maalesef Saygın beyi hala beklemekteyiz.Bu arada çok iyi film olabilirmiş.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2015, 16:27:25 »
Keşke devam etseydi ya seriye başlamayı düşünüyordum... T.T

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2015, 19:10:03 »
Konusu ilgimi çekti, özellikle Perg Efsanelerinden sonra okuyacak bir türk fantastik edebiyatı romanı arıyordum. Anladığım kadarıyla üçüncü kitap gelmemiş; ama ben yine de, eğer bulabilirsem alıp okumayı düşünüyorum çıkanları. Gerçekten çok ilgimi çekti.
İnsan, hayalleriyle vardır.