Kayıt Ol

Olimpos Kahramanları

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
  • Rom: 0
  • Merlin Sever. Gwen Döver :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olimpos Kahramanları
« Yanıtla #30 : 09 Aralık 2010, 20:04:00 »
Yılda iki kitap .çok da yavaş değil. Çoğumuz bir saatte yarım sayfayı yazmakten aciz. Bunu unutmayalım ;)

Haklısın ;D
Rekorum 1 ayda 2 sayfa :P :P

M£RL!N!!!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
"Kayıp Kahraman" Çıktı!
« Yanıtla #31 : 15 Aralık 2010, 20:26:26 »

Birçok okurun gözdesi haline gelmiş ve tüm dünyada milyonlarca okuyucu ile buluşmuş olan Percy Jackson, yeni serisi Olimpos Kahramanları ile macerasına kaldığı yerden devam ediyor! Serinin ilk kitabı “Kayıp KahramanDoğan Egmont Yayınları‘ndan çıktı!

Daha önceden duyurusunu yaptığımız kitabın konusuna gelirsek; ilk serinin sonunda, büyük bir savaşın ardından Melez Kampı’nda bıraktığımız dostlarımız, yeni melezlerle birlikte yepyeni bir maceraya adım atarlar. Fakat oldukça büyük bir sorun var: Percy Jackson kayıp!

İlk kitapta tanışacağımız üç yeni melez Jason, Piper ve Leo arkadaşların işi ise Percy‘i bulmak!

Artık tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterlerle ve bunun yanı sıra yine Yunan Mitolojisiyle beraber yepyeni bir yolculuğa devam edeceğimiz Kayıp Kahraman‘da bakalım yeni melezlerimiz Percy‘e ulaşabilecek mi?

Kitabın çıkacağı duyurusu ile beraber kitap editörü Esen Gür ile daha önceden olacaklar hakkında bir röportaj yapmıştık. Dileyenler buraya tıklayarak yapmış olduğumuz keyifli sohbete ulaşabilirler.

Rick Riordan‘ın alışılmış ve sürükleyici kalemiyle ortaya çıkan ve Belgin Selen Haktanır Us‘un çevirisiyle elimize ulaşacak olan kitabın detaylı tanıtım yazısı ile künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Scary

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Ocak 2011, 00:02:12 »
neptünün oğlu nezaman çıkıcak 2011in kacında ?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Ocak 2011, 17:29:22 »
neptünün oğlu nezaman çıkıcak 2011in kacında ?

Kesin bir bilgi yokmuş ama büyük ihtimalle ekim gibi.

Edit:
  Kitabı okudum, Riordan'ın 1. tekil şahıstan 3. tekile geçmesine rağmen anlatımında pek bir sorun oluşmamıştı. Cümleler ve betimlemeler yine sıkıcı değildi. Başından sonuna kadar hiç sıkmadı kitap, özellikle başları hiç tahmin edemeyeceğim kadar akıcıydı, bunu da altyapısının zaten hazır olmasına bağlıyorum.

Sıkıcı değildi, ben bunu eserin profesyonel olmamasına bağlıyorum. Bir LoTR'un bir EM'in yanında profesyonellikten bahsedilemez bu kitap hakkında. Profesyonel olmaması da yine diğerlerine göre daha küçük bir kitleyi hedef alması olabilir.

Rick Riordan işin içine Roma'yı da katmış, çok iyi yapmış. Sığlığı yok etmiş, olay örgüsünü genişletmiş. Percy Jackson ve Olimposlular serisinde gigantlardan neden bahsetmediğini düşünmüştüm hep, onları da kullanmış, iyi olmuş. Mitolojide gayet önemli bir yeri var bence.

Karakterlerden Leo'nun anlatımı biraz laubaliydi. Filmlerde tamam ama bu dilin kitaplara pek yakışmadığını düşünüyorum. Diğer karakterlerde pek bir sorun yoktu. Sonuç olarak ortalamanın üstündeydi, orta bir dönüş yaptı RR.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #34 : 27 Mayıs 2011, 21:57:16 »
Müjdem var!
Neptün'ün oğlu'nun ön okuması yayınlandı.
Buradan
ulaşabilirsiniz. Kitap 11 ekim günü Amerikada çıkıyormuş. Tahminen aralıkta da Türkiyede olur.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Mayıs 2011, 23:35:28 »
Bu ön okumanın çevireni belli mi?Doğruluğundan emin misin?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Mayıs 2011, 23:38:55 »
Kendisi kitabın editörü tarafından Facebook sayfasında yayınlandı. Kitabın editörü Esen Gür, bkz. erato
Yaşasın!

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Mayıs 2011, 23:41:33 »
Tamam o zaman.Teşekkürler LegalMc.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Mayıs 2011, 17:34:59 »
Ön okuma hoş görünüyo. Percy'nin ağzından anlatılmasına sevindim. Jason falan... Sevmemiştim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Mayıs 2011, 11:45:49 »
Son Of Neptüne'un Kapağı güzel olmuş ya. :)

Ama o resimdeki Percy mi hala çakamadım. :P

M£RL!N!!!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 29 Mayıs 2011, 12:39:19 »
Evet Percy. Ön okumayı okumadınız sanırım. Bu kitapta Percy'nin Roma kampında yaşadıklarını okuyacağız. O da Jason ile aynı durumda ama Percy geçmişine dair daha çok şey hatırlıyor. Mesela Annabeth'i yarım yamalak hatırlıyor.

Kapakta elinde tuttuğu da Roma Lejyon sancağı.
Yaşasın!

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Mayıs 2011, 23:10:08 »
Evet, daha yeni okuma fırsatı bulabildim. Bilgilendirme için teşekkürler. :D

M£RL!N!!!

Çevrimdışı Insane

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Haziran 2011, 14:21:02 »
Bu kitapta diğerleri gibi harikaydı bakalım Neptün'ün Oğlunu ne zaman okuyacağız.

Çevrimdışı Percy Jackson

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
Olimpos Kahramanları Neptunun Oğlu
« Yanıtla #43 : 12 Eylül 2011, 19:41:49 »
Neptün'ün Oğlu, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin devamı niteliğini taşıyan Olimpos Kahramanları serisinin ikinci kitabıdır. 4 Ekim 2011'de Amerika'da, ardından kısa bir süre sonra Türkiye'de yayınlanacaktır.[1] Serinin ilk kitabı Kayıp Kahraman'da hikaye üç kahramanın gözünden anlatılmıştı, serinin devamında da aynı şeyin söz konusu olacağı, Neptün'ün Oğlu'nun üç anlatıcısının, Percy ve Roma Kampı'ndan yeni melez arkadaşları Frank ve Hazel olacağı Forever Percy Jackson tarafından açıklandı. Frank ve Hazel'ın, büyük kehanetteki yedi melezden ikisi olmaları da söz konusu. Frank ve Hazel'ın tanrı ebeveynleriyse henüz bilinmiyor.[2] Karakterlerin resmi görselleri açıklansa da, isimleri henüz duyurulmadı.

Percy Jackson, Şimşek Hırsızı’nda Medusa’yı öldürdüğünden beri, Medusa Tartarus’tan kaçmayı başaramadı. Ama şimdi onun iki cadı kız kardeşi, Percy’nin peşinde: Stheno ve Euryale. Percy onları öldürdükçe, hayat buluyorlar! Percy’de tıpkı Jason gibi, ismi dışında hiçbir şey hatırlamıyor. Annabeth dışında. Euryale Percy’i öldürmekte, Stheno ise ona bir tabak peynir ve sosis yedirmekte kararlı! Percy, ön okumanın sonunda Stheno’nun peynir ve sosisle dolu tepsisini bir kızak olarak kullanıp, onlardan kaçmayı başarıyor. Ama onlar Percy’nin peşini bırakacak gibi görünmüyorlar…
Rick Riordan, New York’ta Maximum Ride serisinin yazarı James Patterson ile buluşmasında, kitaptan bir bölüm okudu. Alıntıda, Percy, tepeden aşağı güvenli bir şekilde iniyor ama,onu hayal kırıklığına uğratacak bir şey oluyor: iki cadı kız kardeş, onu kovalamaya devam ediyorlar! Percy, aşağıda bir tünelin girişini buluyor fakat girip girmemeye bir türlü karar veremiyor. Percy, tünelde kamptan birisi olduğunu söyleyen June isimli, yaşlı bir bayanla tanışıyor. Kadın, Percy’den onu kampa kadar sırtında taşımasını, karşılığında ona anılarının bir kısmını vereceğini söylüyor. Percy, Annabeth’le olan silik anılarını hatırlayıp, bu teklifi kabul ediyor ve June’u sırtında taşıyarak kampa gitmeye karar veriyor.
ForeverPJ 'nin açıklamasına göre, hikayeye Percy'nin Roma Kampı'ndan arkadaşları Frank ve Hazel'da dahil oldular. Yine aynı sayfada yapılan açıklamaya göre, hikayenin geçtiği mekanlar listesine, Jüpiter Kampı da eklendi.

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olimpos Kahramanları Neptunun Oğlu
« Yanıtla #44 : 22 Eylül 2011, 16:03:30 »
Percy Jackson ve Olimposlular`a devam edildiğini bilmiyordum. Kitabın sonundaki kehaneti okuduğumda bunu anladım ama bilmiyordum yani. En kısa zamanda ilk kitabı edinmeye çalışacağım.