Kayıt Ol

(Dikkat! Spoiler içerir) Lord Voldemort'un Ölümü Nasıl Oldu ?

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: (Dikkat! Spoiler içerir) Lord Voldemort'un Ölümü Nasıl Oldu ?
« Yanıtla #15 : 03 Eylül 2010, 21:00:09 »
Harry Voldemort'un hortluluğuydu diye hatırlıyorum ben de. İçindeki Hortkuluğu öldürünce Voldemort tamamen savunmasız kaldı. Ondan sonra da düelloda üstünlük kalbinde sevgi taşıyabilen Harry'de olduğu için Voldemort'u yok etti.

Aynen. Doğru yanıt :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı umbengin

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2010, 14:20:23 »
baskın zamanında kitabı ailem izin vermediği için okuyamadım ama melez prens filmine kadar filmleri seyrettim.hortkuluk nedir anlatırmısınız

Çevrimdışı Eylul

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Eylül 2010, 18:29:52 »
Harry Voldemort'un hortluluğuydu diye hatırlıyorum ben de. İçindeki Hortkuluğu öldürünce Voldemort tamamen savunmasız kaldı. Ondan sonra da düelloda üstünlük kalbinde sevgi taşıyabilen Harry'de olduğu için Voldemort'u yok etti.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Eylül 2010, 19:45:40 »
baskın zamanında kitabı ailem izin vermediği için okuyamadım ama melez prens filmine kadar filmleri seyrettim.hortkuluk nedir anlatırmısınız
Hortkuluk ruhunun bir parçasını, bir nesne içne hapsetmektir, bedenin içindeki ruh zarar görse de o nesne yani hortkuluk güvende olduğu sürece ölmez, hayata geri döner.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
Kitapları okumadım ama özetlerini okumuştum. Bu olaylar çok karışık gerçekten.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kitapları okumadım ama özetlerini okumuştum. Bu olaylar çok karışık gerçekten.

O zaman yorum yapmak da anlamsız

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
Onu bunu bırakın, Karanlık Lord'un cenazesine ne yapıldı, bana ondan haber verin?
En son bedenini salondan ve onun kurbanlarından uzağa taşıdıklarını okuduk kitapta. Ya sonra?
Kim dokunmaya cesaret etti bu adama? Wingardium Leviosa mı yaptılar? Süpürge dolabına mı kapattılar?
Bedenine ne yapıldı? Bir mabede dönüşmemesi için gizli bir yere mi gömüldü? Yakıldı mı?
Bir öfke patlaması sonucu büyük bir lanetle bin yıvışık parçaya mı ayrıldı yakınları öldürülmüş birisi tarafından?
Yoksa hiç başımıza bir sürü iş çıkmasın diye Evanesco ile öylece yokluğa mı karıştırdılar koskoca Karanlık Lord'u?
Hortkulukların insan bedeninde yarattığı deformasyonu incelemek için Esrar Dairesi'ndeki gizli bir odaya mı kaldırıldı? Bulunduğu odaya insanlar yaklaşmaya korktular mı? Etrafta kimse yokken odadan tıkırtılar geldiğine dair söylentiler çıktı mı? Necromancer tarzı karanlık büyücüler türedi mi Karanlık Lord'u yeniden hayata döndürmek gibi nafile bir şeyle uğraşan gizli bir tarikat olarak?
Mumyalandı mı? Onu böyle kalıcılaştırmak isterler miydi? Böylesine korkunç ama büyük işler başarmış bir adamın öylece, sanki bir hiçmiş gibi yokedilmesini de en az kalıcılaştırılması kadar korkutucu buluyorum.
Formaldehite yatırıp cam bir tabutta, vitrinde sergilediler mi?
Yoksa en iyisi Mr. Ollivander'a mı verdiler işten arta kalan zamanlarında öpüp okşasın diye?

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Grindelwald'u hep Dumbledore'a yenilmesiyle tanıdıkları/hatırladıkları düşünülürse, zerre umursamamışlardır. Ayıp be ayıp, biraz saygı.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle

Hortkulukların insan bedeninde yarattığı deformasyonu incelemek için Esrar Dairesi'ndeki gizli bir odaya mı kaldırıldı? Bulunduğu odaya insanlar yaklaşmaya korktular mı? Etrafta kimse yokken odadan tıkırtılar geldiğine dair söylentiler çıktı mı? Necromancer tarzı karanlık büyücüler türedi mi Karanlık Lord'u yeniden hayata döndürmek gibi nafile bir şeyle uğraşan gizli bir tarikat olarak?

Resmen devam konusu.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Sheczar

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
Onu bunu bırakın, Karanlık Lord'un cenazesine ne yapıldı, bana ondan haber verin?
En son bedenini salondan ve onun kurbanlarından uzağa taşıdıklarını okuduk kitapta. Ya sonra?
Kim dokunmaya cesaret etti bu adama? Wingardium Leviosa mı yaptılar? Süpürge dolabına mı kapattılar?
Bedenine ne yapıldı? Bir mabede dönüşmemesi için gizli bir yere mi gömüldü? Yakıldı mı?
Bir öfke patlaması sonucu büyük bir lanetle bin yıvışık parçaya mı ayrıldı yakınları öldürülmüş birisi tarafından?
Yoksa hiç başımıza bir sürü iş çıkmasın diye Evanesco ile öylece yokluğa mı karıştırdılar koskoca Karanlık Lord'u?
Mumyalandı mı? Onu böyle kalıcılaştırmak isterler miydi? Böylesine korkunç ama büyük işler başarmış bir adamın öylece, sanki bir hiçmiş gibi yokedilmesini de en az kalıcılaştırılması kadar korkutucu buluyorum.
Formaldehite yatırıp cam bir tabutta, vitrinde sergilediler mi?
Yoksa en iyisi Mr. Ollivander'a mı verdiler işten arta kalan zamanlarında öpüp okşasın diye?

Ne yaptın be abi, resmen seriye "diss" attın. :) Çok yerinde ve haklı sorular. :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Voldemort'un yenilmesi ve ölümü bir dizi şanssızlıktan başka bir şey değil. Ne Dumbledore'un planları ne de Yoldaşlık'ın uğraşları bu denli büyük bir büyücüyü yenmeye yetmezdi lakin Karanlık Sanatlar hakkında bu kadar çok şey bilen Voldemort bile nihayetinde bilgi eksikliğinden dolayı öldü, yazık oldu.

Öldüğünde en büyük ihtimal cesedinin yok edilmiş olması. Fakat şu Esrar Dairesi'nde araştırma şeysi de güzel bir fikirmiş doğrusu.

Hani şöyle bir şey vardı: "İşi yarım kalmış ruhlar dünyada kalır." gibisinden. Yani Hogwarts hayaletleri mesela, hepsi işleri yarım kaldığı için falan oradalar. Peki Voldemort'un ruhu da Hogwarts'ın içinde olabilir mi? Belki de karargahlarından birinde bir portrenin içinde yaşıyordur Karanlıklar Efendisi. Fakat benim inanmak istediğim gerçek Voldemort'un tüm uğraşlara rağmen ölmemiş olması, öldüyse de arkasında kendinden de haşin bir varis bırakmış olması.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı hdbrck

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
Voldemort'u Harry öldürmüyor dikkat ederseniz. Voldemort'un sihirini sektiriyor sadece, dolayısıyla Voldemort kendi kendini öldürmüş oluyor...

Aynen böyle oluyor

Çevrimdışı Folk

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
Sevgiden vs. çok Neville sayesinde öldü bence Voldemort :)

Çevrimdışı ClayBonner

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2016, 22:53:32 »
Sevgiden vs. çok Neville sayesinde öldü bence Voldemort :)

Eğer son çıkan kitap olan Harry Potter ve Sağ Kalan Çocuğu okursanız bu sözünüzü destekleyen bölümleri bulabilirisiniz
Daha fazla açıklama yapamıyorum okumayanlara saygısızlık olmasın