Kayıt Ol

Brandon Sanderson “Towers of Midnight”ı Tamamladı!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle

Zaman Çarkı Serisi‘nin 13. cildi olan Towers of Midnight / Gece Yarısı Kuleleri nihayet tamamlanmış bulunuyor!

Kendi blogunda açıklama yapan Brandon Sanderson, kitabı tümüyle bitirip teslim ettiğini açıkladı. Ayrıca bununla ilgili kısa bir yazı da hazırlayan Sanderson 1 Ocak 2011′de A Memory Of Light‘a başlayacağını belirtti.

Ve işte her zaman ki gibi, sizler için Brandon Sanderson’un hazırlamış olduğu bu bilgilendirici yazıyı çevirdik! Yazıya ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz!

Çeviri: Hazal Çamur | Fırtınakıran
           M. İhsan Tatari | mit

Düzenleme: Ozancan Demirışık | Giskard

Böylece efsane serininin sonua doğru bir adım daha yaklaşmış bulunduk.  Bakalım Sanderson’un da dediği gibi, bu kitap Fırtına Toplanıyor’dan daha mı samimi olacak? Hep birkikte bekleyip göreceğiz…

Herkese iyi okumalar!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Brandon Sanderson “Towers of Midnight”ı Tamamladı!
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2010, 18:38:37 »
Sanderson'ın çalışma disiplinine hayranım. Arı gibi çalışıyor adam. Serinin hayranları bu yazıyı minnetle karşılayacaktır. :)

Yayında emeği geçenlere teşekkürler.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Brandon Sanderson “Towers of Midnight”ı Tamamladı!
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2010, 11:02:40 »
Sanderson'ın çalışma disiplinine hayranım.

Al benden de o kadar. Adam neler yaptığını, ne kadar kaldığını, niye geçiktiğini tek tek açıklıyor. Okuyucularına karşı çok sorumluluk sahibi bir insan. Geçtim yazarları, yayınevileri bile verdiği tarihte yayınlanmadığı halde kitaplar için bir açıklama yapmıyor.

Her yerde söylüyorum, burada da söyleyeyim, bu adamın kitapları dilimize çevrilmeli. Hem Zaman Çarkı gibi bir serinin son kitabını(kitaplarını) yazmak için seçilen birinin, büyük eserleri olduğunu düşündüğümden hem de okuyucularına olan saygısından ötürü bu yazarın kitaplarını dilimizde okumayı çok arzu ediyorum.

İthaki umarım böyle bir projeye imza atar.