Kayıt Ol

Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?
« Yanıtla #360 : 21 Nisan 2015, 18:25:51 »
Sadece paylaşmanın bile bir anlamı var. Güzel bir şarkı bulduğunuzda şarkıyı bir arkadaşınızla paylaşarak "bak bu çok güzelmiş" demekten hiçbir farkı yok bunun, bence de fazla sert yaklaşıyorsunuz. Elbette isteyen hislerini de yazabilir ama yalnızca "şu anda bunu dinliyorum" diye burada paylaşıyorsa bir kişi, bunun altında zaten "seviyorum bu şarkıyı, siz de dinleyin" anlamı yatıyordur. Ayrıca söylemesine gerek yok. Kendim paylaştığımda sadece adını yazıp bırakmıyorum, ama öylesinde de bir sakınca görmüyorum. Kimse rastgele o anda dinlediği şarkıyı gelip buraya yazmıyor, gerçekten paylaşmaya değer olduğunu düşündükleri şarkıları yazıyorlar. Başlık bu açıdan biraz uygunsuz olabilir belki, şu anda ne dinlediğimizden ziyade direkt şarkı paylaşımı başlığı gibi bu.

Adettendir, nefis şarkı, dinleyin: Blind Guardian - Prophecies
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #361 : 22 Nisan 2015, 00:44:43 »
Açıkçası bu başlığı seviyorum. Bir süre takip ettikten sonra kimi üyelere de sempati duymaya başladım. Özellikle Light ve TheWalkingIdeas'ın bağlantılarına hiç bakmadan tıklayıp dinliyorum. kargasiz ve VeRMİNaaRD'ın paylaştıkları pek tarzıma uymuyor lakin gene de iyi. Arada karşılıklı paslaşmalarda oluyor, e daha ne olsun ki? Görüldüğü üzere ufacık bağlantılar birçok üyenin müzik zevkini tanımamda faydalı olmuş.

Başlığın içeriğini belirli kalıp sorulara dayandırmak bence samimiyeti öldüreceğinden fazlasıyla sığ olacaktır. Lisede kıt bir edebiyat hocam vardı. Kitabı milletin kafasına vurarak “söyle bakalım buradaki ana fikir nedir?” diye gerilimli ve ciddi sorular sorardı. Sırf böyle direkt sorduğu için cevaplamazdık çünkü ortada hoşgörülü bir sohbet ortamından ziyade ruhsuzca işleyen mekanik bir sistem olduğu için.

Bu başlık zaten üyelerin müzik zevklerini paylaşması için var doğru biliyorsam. Şöyle ki müziği yerli ve yabancı müzik siteleri ve dergilerinden takip ediyorum. Müzik zevkimi geliştirmek için şu başlığa pek ihtiyacım yok. Fakat burada insanların bir şeyleri güzelce paylaşması hoşuma gidiyor. Çıkıp onlara bunu nasıl yapmalarını gerektiğini söylemek ise sanırım pek doğru olmaz.

Sonuç olarak. Elinizde ideal bir yöntem varsa bence bunu hemen uygulayıp göstermelisiniz. Yoksa böyle karşılıklı konuşarak ilerleme biraz zamandan ve çokça hazdan yiyebilir. Müzik bağlantısı paylaşma konusunda kendi adıma çok toy bir insanım, Amerikan hapishanesine düşsem muhtemelen bana çaylak diye hitap ederlerdi. O ideal yöntemi çok merak edip bir an önce bekliyorum.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 22 Nisan 2015, 00:46:12 »
Rosemary benim tarzım o değil aslında bu aralar efkarlıyım ondan biraz böyle dinler oldum :D Yoksa bende rock metal dinliyorum :D

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 22 Nisan 2015, 09:49:19 »
Tekrar tekrar dinlenilesi çok tatlı bir şarkı, enerjiyi tavan yapıyor.

Riff Cohen - Dans Mon Quartier

Tartışmaya devam ederken arada müzik paylaşsanız daha güzel olmaz mı :) Benim tarzım olmasa da bütün müziklere tıklıyorum burada. İnsanın müzik tarzından karakterinden veya yaşadığı ortamdan da izler görebiliriz.

Bu başlığı farklı başlık i tartışmaya alet etmek saçma gelmişti zaten, direk böyle ağır bir taş atılmış olması daha da saçma gelmişti. Tartışmaya bile girmek istemiyorum bu konuda, zira diğer konu daha anlamlı olması gerekirken hiçbir şey anlaşılmayan tek cümlelerle ve çoğu kişinin kitap ismini vermemesi ile o başlık da anlamını yitirdi bence. Şu anda bu başlık o başlıktan daha anlamlı benim için.

Burada dikkat edene çok güzel bilgiler var, diğerinde insanın eline herhangi bir şey geçtiği yok malesef. Orada da insanlar o kitapla alakalı bir cümle ile fikrini belirtsin o zaman :) Bu başlık altında ise öyle bir cümleye gerek bile yok ama çoğunlukla yine de bahsediliyor ;)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : 22 Nisan 2015, 10:21:34 »
Spoiler: Göster
"... Ve iki tarafın da sesleri yükselirken, gerginlik tırmanmaya devam ediyordu. Savundukları ve karşılaştırdıkları şeyler temelde aynıydı. Ortak bir eğlence mekanına gelmiş, farklı eğlenme yöntemleri olan insanlar; bir an için neden kendi eğlenme yöntemlerinin daha uygun olduğunu dile getirir olmuşlardı. İnsanlar eğlenmeyi bırakmış, nasıl eğlenilmeli diye tartışır olmuştu. Sonunda gökyüzünde bir ses yankılandı. "Lady Who Breaks the Storm"'un sesiyle ortalık yatışmıştı. Bu tarz bir tartışmanın farklı platformlarda, belki de mesajlaşmalarla yapılabileceğini farkeden insanlar eğlencelerine dönmüştü. "

Küçük çocuk heyecanla sordu.

"Sonra dede, sonra ne oldu?"

Yaşlı adam gözlerini kıstı ve cevap verdi.

"Sonra... Hearthstone'cular geldi..."

Şu yaşananlara uygun olarak;
Battlestar Galactica OST - Prelude to War

Not: Battlestar Galactica'yı izleyin, izlemeyenleri uyarın.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #365 : 22 Nisan 2015, 13:17:47 »
Şu yaşananlara uygun olarak;
Battlestar Galactica OST - Prelude to War

Not: Battlestar Galactica'yı izleyin, izlemeyenleri uyarın.

Bunu dinleyen bunu da dinledi, hatta öldü bayıldı: https://www.youtube.com/watch?v=cUchAD44xA8

Alıntı
"There must be some way out of here," said the joker to the thief. "There's too much confusion, I can't get no relief..."

Tüm meşgul ve huzursuz ruhlara selamlar.  :hiha:

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı Khentis

• **
  • 100
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #366 : 22 Nisan 2015, 21:12:31 »
Weird Al Yankovic - Amish Paradise. Gül gül ölüyorum bu adama. Canınız falan sıkılıyorsa birkaç şarkısını açıp kendinize gelebilirsiniz çok rahat. Şarkı Coolio - Gangsta's Paradise'ın bir parodisi bu arada, merak ediyorsanız.

There's no phone, no lights, no motorcar, not a single luxury; Like Robinson Crusoe, it's as primitive as can be :D

Not: Son nakaratta kayıt geriye doğru alınıp ileri sarılmış, siz de fark edeceksiniz zaten, oldukça başarılı.

Not 2: Michael Jackson - Beat It parodisi Eat It, Lorde - Royals parodisi Foil diğer iki favorim. Beğenirseniz bir bakın derim. Şarkıların klipleri de ayrı bir güzel :D
The wizard's crown I'll take on Halloween.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #367 : 22 Nisan 2015, 21:23:25 »
Metallica'nın ikinci albümü olan Ride The Lightning'te olan bu parça Lovecraft'a ithafen yazılmış. Telif haklarıyla ilgili problemler çıktığı için ismi "Ktulu" konmak zorunda kalmış. Beste Dave Mustaine'e ait, kendisi büyük bir Lovecraft hayranı. Metallica daha ilk albümünü yayınlamadan gruptan ayrılmış olsa da. 5. Albümde bile kendisinin yazdığı besteleri görebilirsiniz.
Parçanın enfes bir hava kattığını söyleyebilirim. Cthulhu'yu okurken dinlemenizi tavsiye ederim. :)

Metallica - The Call Of Ktulu
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • Rom: 1
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : 23 Nisan 2015, 00:29:34 »
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : 23 Nisan 2015, 00:58:33 »
Lana Del Ray - Shades of Cool

Europa Universalis IV oynarken Youtube'a girip sanki arabanın teybine karışık kaset doldurtmuş gibi rastgele şeyler çalıyorum. İlk önce Adele - Skyfall ile başlayıp sonrasında rastgele dinleme modunu açtığım oldu geçen günlerde. Ondan önce Rus Kızıl Ordu Korosu'nun çılgıncasına eğlenceli Sex Bomb yorumu ile başlayan bir sürece girmiştim ki orada çalan şarkılar da ilginçti hakikaten; ama onlar başka bir mesajın konusu.

Skyfall'dan yaklaşık iki saat sonra rastgele parçalar bu Lana Del Ray hanım kızımızın parçalarına denk gelmeye başladı. Born to Die ve Ultraviolence diye iki tane albümü varmış, bunları baştan sona dinlemişim haberim yok. Youtube geçmişime bakınca fark ettim. Tek tek isim veremesem de albümlerin genelini başarılı buldum. Yaptığı müzik sık dinlediğim bir tarz değil ama işte arada kafayı cilalamak için farklı şeyler dinlemek isteyebiliyor insan. 

Neyse hayatımın detaylarından bu kadar bahsetmem yetmiş de artmıştır, sıkmayayım sizi. En tepeye yazdığım şarkıya gelirsek en çok dikkatimi çeken ve paylaşmama neden olan bir özelliği var: Sanki yeni James Bond filmi için yapılmış. Google'dan araştırdım hakikaten öyle mi diye, değilmiş. Özellikle en yeni Bond'umuz Daniel Craig için güzel giderdi bu şarkı diye düşünüyorum. Benim gibi düşünen başkaları da varmış, bazı eleştirmenler de Bond için yazılmış sanki demişler ve övmüşler şarkıyı. Artık müzik konusunda da bir otorite sayılırım anlayacağınız üzere.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #370 : 23 Nisan 2015, 22:39:23 »
Asıl açıklamayı Chuck Schuldiner'dan duyalım:

Alıntı yapılan: Death - Spirit Crusher
It comes from the depths,

Of a place unknown to the
Keeper of dreams
If it could then it would steal
The sun and the moon from the sky
Beware.

Human at sight, monster at heart
Don't let it inside it could
Tear you right apart.

When it's time to feed, to fulfill
The need to consume a breath
Some will rise standin' tall
Breathin' out all the breath from the
Voice of a soul
Human at sight, monster at heart.

Stay strong and hold on tight
SPIRIT CRUSHEEEERR.

Death - Spirit Crusher
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : 24 Nisan 2015, 00:34:04 »
Çok sevdim, güzel ve çok ayrı; ''Une Vie Meilleure'' sağolsun.

Patrick Watson - Big Bird in a Small Cage

[spoiler]
Alıntı yapılan: Big Bird in a Small Cage

There was a house halfway round the world
And I was invited in for a small taste of gin

There was a hallway a thousand birds long
But the biggest one of all was in a cage too small

I asked the caretaker 'cuz he was their maker
He looked at me and laughed took another sip from his glass

He said 'Open up your ears and hearts
You put a big bird in a small cage and he'll sing you a song'

That we all love to sing along
To the sound of the bird that mourns

Well we rolled into town and the sweet New Orleans
To the Apple Barrel bar it was a hole in the wall
The ceiling weren't tall and the floors filled with grime
But the sound that you would make would just warm their hearts

Well it was quarter to 12 and the boys walked in
They got their black suits on and the songs would begin
You open up your ears and hearts
You put a big bird in a small cage and it'll sing you a song

That we all love to sing along
To the sound of the bird that mourns
You put a big bird in a small cage and it will sing you a song
[spoiler]
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #372 : 24 Nisan 2015, 00:48:34 »
İsmini yıllardır görmeme karşın Folk Metal grubu zannettiğimden ısrarla uzak durdum. 3 gün önce Wildhoney albümüyle grubun Death Metal yaptığını duyunca suratıma tokadı yedim bir anlamda. Doom etkili, clean vokalleri ve güzel klavye desteğiyle efsane bir albüm. 3 gündür neredeyse başka bir şey dinleyemiyorum. Melankolik ve kışkırtıcı.

Tiamat - Whatever That Hurts

Dinleyeceklere önerim, klibi de izleyin. Ruh var.

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : 25 Nisan 2015, 23:02:52 »
Ritz Brothers - Let's Go Slumming

Tüm gerçek soyluların ayak takımıyla saklı gizli ilişki kurmaya gösterdikleri doğuştan gelen ilgi gözardı edilemez. Son derece lüks aracından inerken onu ilgi ve alakayla -el etek öpen-bekleyen personelin olduğu bir restoran ilgi çekici olmaktan çıkar, bir süre sonra. Ter kokusu içindeki bir kenar mahalle lokantasında bulunmak, doldurulan akbil veyahut alınan bilet ile toplu taşıma aracında sıradan insanlarla yolculuk etmek ilgi çekici hale gelmeye başlar. Çok paralı kentsoyluların görünüşte proletaryayla büyük bir yakınlık sağladığı ama gerçekte onları sıradan kentsel uzama göre daha fazla ayıran bu eyleme kim kötü yaklaşacaktır ki?
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #374 : 25 Nisan 2015, 23:37:30 »
Şu saçma laf sokma yarışına bir son verebilir miyiz lütfen? :) Bu tartışma kapanmıştı, yeniden hortlatacak manalı şeyler yazılmasının kimseye bir yararı olacağını sanmam.

https://youtu.be/QZCsmUWkc9c
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.