Kayıt Ol

U2 İstanbul Konseri

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
U2 İstanbul Konseri
« : 07 Eylül 2010, 20:53:51 »

Müzikseverlerin yıllardır beklediği U2 İstanbul'da hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı, konserde U2 sevmeyenlerin bile ağzının açık kalacağı şov vardı. Gecenin sürprizi ise Bono ile düet yapan Zülfü Livaneli'ydi.

Yıllarca 'Türkiye'ye gelecek mi gelmeyecek mi?' sorusu soruldu ve rock efsanesi U2 dün akşam nihayet İstanbul'da sahneye çıktı.

Hayranları, U2'yu ön sıralardan izleyebilmek için dün gece 04.00'den itibaren konser alanının önünde sıraya girdi. Konseri izlemek için Türkiye'nin her ilinden gelen vardı. Atatürk Olimpiyat Stadı'na U2 hayranlarının ulaşabilmesi için ek otobüs seferleri konuldu ancak özellikle akşam saatlerinde büyük bir trafik sıkışıklığı yaşandı. Binlerce araç bağlantı yollarında ancak adım adım ilerleyebildi, müzikseverler konsere geç kalma endişesi taşıdı.

Saat 13.00'te stad kapılarının açılmasıyla birlikte konserin başlamasına saatler kala izleyiciler yerlerini almaya başladı. U2 konseri öncesinde saat 19.30'da İngiltere'nin en önemli alternatif rock gruplarından Snow Patrol sahne aldı. U2 Atatürk Olimpiyat Stadı'nın tıklım tıklım dolu atmosferinde saat 22.00'de sahneye adımını attığında yer yerinden oynadı. Onbinlerce kişi U2'yu alkışlarken binlerce müziksever bu anı cep telefonlarıyla fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi. U2 konsere 'The Beatiful Day'le giriş yaptı.

U2’nun solisti Bono kendisini dinleyenlere "Çok teşekkür ederim, süpersiniz. Bu kadar sabrettiniz uzun sürdü ama sonunda geldik. Türkiye'de olanlar bütün dünya için çok önemli. Dün boğaz köprüsünden yürüyerek geçtik, aslında bu köprü geçmişle gelecek arasında da bir köprü" dedi. Konserde aynı zamanda siyasi mesajlar da verildi. Bono "Washington ve İsrail duy sesimizi" diyerek "Sunday Bloody Sunday-Kanlı Pazar" şarkısını çaldı, bu şarkıda da büyük bir alkış tufanı koptu.

ZÜLFÜ LİVANELİ SAHNEDE

Gecenin en büyük sürprizi ise Zülfü Livaneli'nin sahneye çıkmasıydı. Fehmi Tosun için yazılan parçada Livaneli Bono'ya eşlik etti, ardından "Yiğidim Aslanım" şarkısını söyledi.

Konserinin sonunda sevenlerine sabrettikleri için teşekkür ederek, ''Arayı açmayalım'' dileğinde bulunan Bono, sevenlerine AIDS ilacı alamayanlara yardım ettikleri için ayrıca teşekkür etti. Konserini tamamladıktan sonra müzikseverlerin uzun süreli alkışları üzerine iki kez sahneye dönen Bono, konserin ardından ekibiyle birlikte dinleyicilerini selamladı.

ŞOV AĞIZLARI AÇIK BIRAKTI

Konserde mükemmel bir prodüksiyon dikkat çekti, U2 sevmeyenlerin bile ağzının açık kalacağı şov vardı. Müzikseverlere muhteşem bir görsel şölen sunan ''The 360° Tour'' sahnesi, teknolojik açıdan müzik endüstrisinde gerçek bir devrim olarak kabul ediliyor.

Sahne tasarımının kurulumu 20 Ağustos tarihinde başladı. Dünya üzerinde bugüne kadar yapılmış en büyük konser prodüksiyonu olan 360° sahne tasarımı, konser alanında bulunan tüm izleyicilere her açıdan kusursuz bir görüntü sunabilmek için özel olarak hazırlandı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25119702/#storyContinued

Zülfü Livaneli ve tüm stadın beraber söylediği Yiğidim Aslanım:Tık

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: U2 İstanbul Konseri
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2010, 23:35:39 »
"Boğaz köprüsünü (adı unutulan akp li siyasetçi. X diyelim biz ona.) X ile geçtik" dediklerinde seyirciden bir yuhalama duyulduğu çalındığı kulağıma. Sonrada kurtarmak için "Neyse siyaseti sonraya bırakalım" falan demişler.

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2010, 22:10:06 »
Doğrudur. Detayları bilmiyorum pek ama "Önce Yuhalandı Sonra Alkışlandı" diye bir başlık görmüştüm sanki. Açıkçası Zülfü Livaneli'yle ilgili bölüm için açmıştım konuyu.

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2010, 23:01:57 »
Kaçırdığım için kafama bin bir pozisyonda tükürük saçmak istiyorum. Vidyolarla yetiniyorum zavallı bir şekilde. :(

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2010, 23:16:23 »
Ülke ekonomisine katkı sağlamıştır büyük ihtimal. Konsere çok kişi de gittiğine göre sahne, konaklama masraflarını falan çıkarmıştır koca ihtimalle. Ama şimdi Türkiye' den hayranları da artmıştır. " Laun feysde beğeneyim, video falan atayım havam olur. Herkezz bunları dinliyor [*]-Küfür de ekleyecektim de kızarlar sonra. Ama anlamıştır herks o küfrü. :) [/*]" diyenler çıkmıştır kesin. Örnek: Justin Bieber falan.