Kayıt Ol

Elijah Wood 'The Hobbit'i istiyor!

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: Elijah Wood 'The Hobbit'i istiyor!
« Yanıtla #15 : 15 Ağustos 2009, 20:42:17 »
Hobbit zaten kendisinin en çok sevdiği kitaplardan birisidir yanılmıyrosam. :)

Not to mention the pincers...

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2009, 09:59:20 »
Hobbit'te oynamamalı Bilbo'yu Bilbo olarak görelim Elijah tamam iyisinde başka yerlerde oyna sen artık ;D

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2010, 15:12:37 »
saçmalamayın güzel bir makyajla frodo dan çok çok farklı olabilir görmediniz mi legolas la orlandonun arasındaki farkı ya da john rhys davies le gimli nin farkını... :dl

ayrıca oynamasını canı gönülden isterim

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #18 : 31 Mayıs 2010, 21:21:40 »
Bilbo yu Erol Günaydın'ın sesiyle sevdim ben.Eğer Elijah oynasa aynı Frodo tipiyle oynatamazlar sanırım.Saçma olur yani.E farklı bir tipe çevrilirse Elijah yine saçma olur.İyisi mi çekmeyin bu filmi :D

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Haziran 2010, 18:11:53 »
ya arkadaş anlatamıyorum galiba olur yaaa ;D
makyaj ödülü oldu bu film arkadaşlar.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #20 : 02 Haziran 2010, 18:32:26 »
:) iyi tamam olsun seni mi kıracağız. :) Çekin gitsin! :D

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Temmuz 2010, 11:03:43 »
Bilbo rolündeki adam 75 yaşından fazla diye biliyorum :) O kadar atraksiyonu nasıl kaldırsın :)

anlaşılan Bilbo'yu genç birşey sanmış.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Ekim 2010, 17:16:59 »
anlaşılan Bilbo'yu genç birşey sanmış.
Hobbit Bilbo'nun gençlik dönemlerinde geçen olayları anlatıyor arkadaşlar. (En azından Yüzüklerin Efendisi'ndekinden genç. :P) O yüzden Yüzüklerin Efendisi'ndeki Bilbo'yla aynı olması imkansız.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Ekim 2010, 18:00:06 »
Martin Freeman oynayacakmış Bilbo rolünü zaten kesinleşmiş.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #24 : 21 Ekim 2010, 23:30:48 »
Martin Freeman oynayacakmış Bilbo rolünü zaten kesinleşmiş.

O adamı da hep Love Actually filminden hatırlıyorum. :(
O kadar filmde izledim lakin hep aklımdaki sahneleri o... Dilerim Hobbit ile değişir bu düzen.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ve "Elijah Wood" Hobbit'te! (Gibi...)
« Yanıtla #25 : 08 Ocak 2011, 15:59:55 »

Deadline önceden çıtlatmıştı ancak theonering.net Elijah Wood’un Peter Jackson kameralarının önüne çıkacağını ve Hobbit’te bir rol için Orta Dünya’ya döneceğini onayladı. Kimi hayranların ilk başta gösterecekleri tepkiye rağmen, doğal sebepler en ateşli tutucuları bile hayal kırıklığına uğratmayabilir.

Uyarı: Alttaki Metin Büyük Oranda Hikayeyle İlgili Bilgi İçermektedir!

Hobbit okuyucularının bildiği üzere, “Yüzüklerin Efendisi'nin Çöküşü”  ve Hobbit Oradaydık ve Şimdi Buradayız ” Westmarch'ın kurgusal Kırmızı Kitabında geçmekte. Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi filmlerinde, ekrana yansıtılan bu kitaplar Bilbo ile Frodo tarafından yazılmış ve Sam'e devredilmişti. (Ki filmde Sam'in soyunun daha sonra da kitaba sahip olduğundan söz edilmemişti.)

Filmlerde bu kurgusal kitabı okuyarak ya anlatılarak Frodo ve Bilbo’nun hikayesi gösterilecek. Okuyucuları Hobbit'in hikâyesini olaya dâhil olan tanıdık bir Frodo varken öğrenmiş olacak.

Spekülasyonların internetin dört bir yanına yayılmış olması sebebiyle, TOR.net şimdilik şu kadarını onaylıyor; planlar Frodo'nun filmlerin yalnızca açılış sekanslarında yer alması yönünde. Warner Bros'un ya da Jackson ekibinin bu noktadan sonra bir internet söylentisi sebebiyle senaryoda değişiklik yapması pek olası değil ve maalesef şu anda aralık 2012'yi biraz anlatmış olabiliriz, ama sizi uyarmıştık!

Söylentilere göre Wood'un filmde görünmesi “tartışılmakta” ama aktörle senaryo yazım aşamasında büyük ihtimalle konuşulmuş olduğunu ve aktörün rolüne hazırlanmaya olumlu baktığını varsayarsak bu pek de mesele değil. Daha düşük ihtimalli de olsa Legolas’ı oynayacağı rivayet edilen Orlando Bloom için de durum aynı.

Hobbit'in kurgusunda, karakterleri önceden yer almakta olan diğer oyuncuların da durumu değişti. Cate Blanchett, Galadriel olarak belirlendi; ancak Hugo Weaving’in Elrond'u da kaynak metinde önemli yer tutan bir karakter ama kesinleştirilmedi. Liv Tyler'ın Arwen'i, Marton Csokas'ın Celeborn'u gibi eski elflerle beraber filmde yer alabilirdi.

Frodo'nun dönüşü Sean Astin'in Sam olarak görünmesini de mümkün kılıyor. Merry ile Pippin gibi diğer hobbitler de gözden çıkarılmamalı. Lâkin, TOR.net’in bilgilendirmesi üzerine, Frodo ve genç Bilbo filmlerdeki öncelikli hobbitler olacak.

Cücelerin elbette filmde önemli bir yeri olacak. Gimli (John Rhys - Davies) Gloin'in oğlu,  filmdeki yolculukta Bilbo'nun yoldaşlarından biri.

Şu ana kadarki basın bildirilerinde iki tane belirgin eksiklik var. Ian Mckellen'ın Gandalf olarak ve Andy Serkis'in Gollum olarak katılması. İki aktörün de stüdyoyla iletişim içinde olduğuna ve basına bilgi vermemeleri istendiğine inanılıyor. Bu aktörlerin eksikliği hayranların canını oldukça sıkıyor gibi..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Ocak 2011, 17:11:28 »
Frodo'yu Sam, Merry, Pippin ile kovukta sıcak şöminenin karşısında otururken kitabı okumaları ve buradan Bilbo'nun hikayesine başlamaları güzel olabilir. Frodo ölümsüz topraklara geçmeden önce uzun bir süre Shire'da kalmıştı bu sebeple böyle bir eklentinin pek bir sorun çıkarmayacağına inanıyorum.

Kitabı uzun zaman önce okumuştum ve olayları hayal meyal hatırlıyorum. Ancak Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi tasvir edilen elf portresi birbirinden epey farklıydı. Bunu filme uygun bir şekilde yansıtırlar umarım.

Haberden anladığıma göre ortada büyük bir tepki olduğu için bir kaç kırıntı veriyorlar bize. Ancak merak etmemiz içinde bir o kadar açık kapı bırakıyorlar. Yine de Ian Mckellen'sız bir Gandalf olmaz :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!