Kayıt Ol

Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!
« Yanıtla #210 : 16 Kasım 2015, 20:13:32 »
Geçen yıl oynadığım en güzel oyunlardan biri olan Remember Me şu anda Steam'de %80 indirimle 16,30 TL. Dövüşleri biraz hamdı ama gerek görsellik gerekse de hikaye açısından muazzamdı cidden.

http://store.steampowered.com/app/228300/

Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
  • Rom: 0
  • Wind in my hair, I feel part of everywhere.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 25 Kasım 2015, 14:38:38 »
Bugün büyük gün, Black Friday indirimleri bugün başlıyor. İstek listenizde, indirim beklediğiniz hangi oyunlar var?

Beklediğim bazı oyunlar:

Rise of Nations
Darkest Dungeon
The Longest Journey
The ElderScrolls: Oblivion
The Elder Scrolls: Morrowind
Kohan: Ahriman's Gift
Sanitarium
10,000,000
STALKER: Call of Pripyat
Icewind Dale: Enhanced Edition
Dear Esther
Quake III Arena
Quake 2

Biraz nostaljik bir liste gördüğünüz gibi. Sizin de indirim beklediğiniz oyunlar varsa bir göz atmak isterim :)

Bu arada steam nickim AxeMan, eklemek isterseniz çekinmeyin :)
In one of the days in this year is hidden your death anniversary.

The sun does not need you to believe in it to rise in the morning.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 25 Kasım 2015, 19:28:06 »
Eski oyunları Steam yerine Gog.com'dan almanızı tavsiye ederim. Steam versiyonları güncellenmiyor ve sıklıkla çökme, çalışmama gibi sorunlara neden olabiliyorlar. Oysa Gog her oyunu sürekli güncel tuttuğu gibi her çıkan Windows için uyumlu hâle de getiriyor. Oldu çalışmadı mı? 30 gün içinde iade edebiliyorsunuz.

O yüzden ben olsam The Longest Journey ve Sanitarium gibi oyunları oradan alırdım, aldım, pişman değilim :)

İndirimlerde beklediğim oyun yok maalesef. Kütüphanem (tıpkı kitaplığım gibi) oynanmamış oyun dolu.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 25 Kasım 2015, 20:15:21 »
indirimler fos çıktı :)

the long dark %45 indirime girmiş; eğer gerçekten güzel bir survival oyun istiyorsanız bir göz atın derim.

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 25 Kasım 2015, 20:32:03 »
Sanitarium'u ben de almak istiyorum, Rise of Nations'u zamanında 7,5 liraya almıştım :)

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 26 Kasım 2015, 01:32:37 »
Evet, gerçek indirimler ben uyurken geldi. Rise of Nations şu an 7 küsür liraya düşmüş bulunmakta.

Ayrıca roguelike tarzı oyunlar inanılmaz ucuzlamış.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 26 Kasım 2015, 07:16:54 »
Strateji meraklilari HOMM-Civilization karisimi muhtesem Endless Legend serisini kacirmasinlar. Az da olsa surekli bir multiplayer kadrosu da var.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 26 Kasım 2015, 07:24:08 »
Endless Legend... Tam bir hayal kırıklığı. Oynadığım en kötü strateji oyunlarından biriydi.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 26 Kasım 2015, 08:33:32 »
Endless Legend... Tam bir hayal kırıklığı. Oynadığım en kötü strateji oyunlarından biriydi.

Bu oyun hakkinda ilk defa olumsuz bir yorum okuyorum.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 26 Kasım 2015, 10:07:33 »
Gerçekten bütün yorumlar o kadar olumlu ki, daha önce hiç aklımda olmamasına rağmen almayı düşündüm şu anda. Yani beğenmemiş olabilirsiniz ama, en kötülerinden biri olması? Oynamadığım için bir şey de diyemiyorum ama çok enteresan.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 26 Kasım 2015, 10:40:59 »
Şimdiye dek Civilization, Master Of Orion, Alpha Centauri gibi pek çok 4X oyunu oynadım ama hiçbirinde Endless Legend'taki kadar sıkılmamıştım :) Birimlerin çeşitliliği, farklılığı, klasik olmamaları falan iyi hoş ama oynanış açısından çok kötüydü kendi adıma.

Üretilebilir sınıf sayısı sadece dört. Bunlardan biri de Settler olunca geriye yalnızca üç savaş birimi kalıyor. Bu sayı bana çok az geldi açıkçası; HOMAM’daki renkli orduları burada da görmek isterdi gönül.

Savaş sistemi çok yetersiz ve sıkıcı. Teknoloji ağacının hiçbir taktiksel yanı yok. Bir yerden sonra rastgele seçmeye başlıyorsunuz gidiyor. Daha da sinir bozucu olanıysa şehirlerinizden biri kuşatma altına alındığında oturup izlemekten başka hiçbir şey yapamamanız. Şehrinizde bir kahramanın bulunması ya da kışlalarınızın ağzına kadar dolu olması (içeride bir seferde sadece 4 birim tutabiliyorsunuz ve bir kez bu rakama ulaşınca yeni birim üretmek için askerlerinizi dışarı çıkarmanız gerekiyor, o da bir garip) hiçbir şeyi değiştirmiyor; çünkü adamlarınızı çıkarıp da işgalcilerle savaşamıyorsunuz. Öyle bir seçenek oyunda yok. Yapay zeka da en son oynadığımda bayağı bir dengesizdi.

Başında epey vakit geçirdim, çok büyük hayal kırıklığına uğradım, sonra da bir daha asla geri yüklememek üzere sildim. Siz severek oynuyorsanız ne mutlu size elbette. Sonuçta amaç o, eğlenmek :)

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 26 Kasım 2015, 11:33:32 »
İhsan abinin dediklerine +0.5. Oynadığım en kötü 4X diyemem ama ortalamanın altında kalıyor maalesef.

Ben oyunun grafiklerini, müziklerini ve lore'unu çok sevdiğim için almıştım ki bu kısımlar gerçekten çok güzel yapılmış. Arada hala açıp müziklerini dinlerim.

Oyunu oyun yapan şeylerde ise sıkıntılar var. Oynanış ve özellikle savaş sistemi kötü maalesef. Savaşlar hiç akıcı değil, yapabileceğiniz bir sürü şey varmış gibi görünmesine rağmen mantıklı tek bir seçenek oluyor genelde.

Ayrıca Savaştaki AI birimler istediğiniz şeyi yapmıyor, saçma hareketlere de giriyorlar başıboş bırakırsanız. Normalde kazanabileceğiniz bir savaşta kendiniz yerine AI kontrol etsin derseniz hezimete uğrayabiliyorsunuz.

FIDSI diye bir sistem var. Şehirdeki insanları çeşitli çalışma alanlarına aktarıp çalıştırıyorsunuz. Oyun başında tek şehriniz olduğu zaman her tur bunları düzenleyip istediğiniz şekle getirmek hoş olsa da bir noktadan sonra bunun önemi kalmıyor. Çok şehriniz olduğunda hepsini tek tek kontrol etmeniz zaten zor, ayrıca her şeyi rastgele yapsanız da pek bir şey değişmiyor bir süre sonra. Niye uğraşayım ki diyorsunuz.

Her ırka özel görevler var dünyanın lore'una uygun ancak bu görevler hep aynı. Her oyunda aynı şeyleri yapmak gerekiyor. Bir oyunda görev için yapmanız gereken şey başlangıç noktanıza göre çok zor olabilirken öbüründe aşırı kolay olabiliyor. Bazı görevleri yapmanız için gereken şey o kadar uzakta olabiliyor ki pratik olarak mümkün değil yapmanız vs. Bu görevler victory condition'lardan biri olduğu için bu kadar dengesiz olmaları hoş değil bence.

Bakıyorum Endless Legend'ı 11 saat oynamışım. Civ 5'i 219 saat. Tek bir şey alacaksanız EL'yi geçin Civ 5 alın derim.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 26 Kasım 2015, 13:47:22 »
İndirimler başlamış 1 Aralıkta bitiyormuş.

Witcher serisinin ilk oyunlar 2-4 lira civarında.
Fallout'un da keza buna yakın fiyat aralığı.

açıkcası güzel bir fırsat paypala 20-30 lira yatırıp alınabilecek güzel oyunlar eğer oynamadıysanız. ben böyle yapmayı düşünüyorum..

Fallout 4'e indirim gelmemiş sanırım. Call of Duty Black Ops 3'de %17 lik bir indirim söz konusu ilgilenenlere duyrulur :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 26 Kasım 2015, 13:50:45 »

açıkcası güzel bir fırsat paypala 20-30 lira yatırıp alınabilecek güzel oyunlar eğer oynamadıysanız. ben böyle yapmayı düşünüyorum..

Türkiye'de paypal'la ödeme yapılmıyor, haberiniz olsun da. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 26 Kasım 2015, 13:55:37 »

Türkiye'de paypal'la ödeme yapılmıyor, haberiniz olsun da. :P

Sanki en son oyun aldığımda var gibiydi Pay by Me ile de almış olabilirim tam hatırlayamadım şimdi cidden yok mu ya nasıl olmaz :D