Kayıt Ol

Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!
« Yanıtla #135 : 26 Kasım 2014, 20:06:55 »
Steam indirimleri başladı arkadaşlar, şimdiden hepimize geçmiş olsun.

http://store.steampowered.com/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 26 Kasım 2014, 20:11:38 »
Steam yine çoluğumun çocuğumun rızkına göz dikmeye geldi. Hadi bakalım.

(Bu sene oylarla flash sales seçmek yok mu yav?)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 26 Kasım 2014, 20:14:36 »
Daha hala beklenen büyük indirim değil bu. Asıl en büyükleri Summer Sale ve Winter Sale oluyor, şimdi de Winter Sale bekliyoruz tabi. Alamayan çok üzülmesin yani, kısa zamanda yine olacak. Ama indirim indirimdir tabi, iyidir. :D

Flash olayı da işte dediğim indirimlerde oluyor genelde. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 26 Kasım 2014, 20:25:32 »
Flash! A-aaaa! (Dayanamadı.)

Ben her indirimde Flashlı mlaşlı oylamalar oluyordu diye hatırlıyorum ama bu sefer yapmamışlar anlaşılan. Ya da Grayswandir doğruyu söylüyordur ve ben bunamışımdır, bilmiyorum artık.

Enslaved 10 liraymış, kaçırmayın! der kaçarım.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 27 Kasım 2014, 09:58:47 »
Şükran Günü, Cadılar Bayramı gibi daha ufak olaylarda olmayabiliyor flash ve daily deal seçenekleri. Yılbaşı, bahar ve yaz indirimlerinde oluyor genellikle.

Bu indirimde alamadığınız şeyler olursa üzülmeyin, Grayswandir doğru diyor bir ay sonra yılbaşı indirimleri başlar. Yılbaşı indirimleri daha civcivli olur :P

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #140 : 27 Kasım 2014, 17:58:33 »
Arkadaşlar mobil ödeme yaparken operatör hatası alıyorum.Bayağı bir denedikten sonra da şu anda işleminiz gerçekleşemiyor.Daha sonra tekrar deneyin gibi bir hata geliyor.Sebebini bilen var mı ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 28 Kasım 2014, 23:09:29 »
Arkadaşlar mobil ödeme yaparken operatör hatası alıyorum.Bayağı bir denedikten sonra da şu anda işleminiz gerçekleşemiyor.Daha sonra tekrar deneyin gibi bir hata geliyor.Sebebini bilen var mı ?

Nedenini bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa bu konuda yalnız olmadığınız. Pek çok kişi bu sorunu yaşıyor. Ben de yaşadım. Steam'in destek ekibine yazdım cevap bekliyorum.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #143 : 29 Kasım 2014, 15:31:16 »

Nedenini bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa bu konuda yalnız olmadığınız. Pek çok kişi bu sorunu yaşıyor. Ben de yaşadım. Steam'in destek ekibine yazdım cevap bekliyorum.
Ertesi gün yani dün sorun çözüldü iyi ki o gün almamışım yüzde 50 olan indirim ertesi gün yüzde 75 oldu :D

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 30 Kasım 2014, 15:13:56 »
Ertesi gün yani dün sorun çözüldü iyi ki o gün almamışım yüzde 50 olan indirim ertesi gün yüzde 75 oldu :D

Ben de aynı durumu yaşadım. Hata yüzünden %50 indirimle alamadığım oyunu, daha sonra %75 indirimle aldım. :)

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #145 : 30 Kasım 2014, 20:12:16 »

Ben de aynı durumu yaşadım. Hata yüzünden %50 indirimle alamadığım oyunu, daha sonra %75 indirimle aldım. :)
Belki de sırf biz daha ucuza alalım diye bilerek sistemi bozuyorlar?
Spoiler: Göster
Fazla iyimser oldu bu :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 04 Aralık 2014, 19:25:41 »
Gog.com'da Kış İndirimleri başladı. İndirime girenler arasında Age Of Wonders 3 (%66 - 15,29$), Wasteland 2 (%33 - 26,79$), Dreamfall: Chapters (%40 - 20,99$), Blackguards (%80 - 8,99$), The Vanishing Of Ethan Carter (%40 - 11,99$), Shadowrun: Dragonfall (%50 - 7,49$) gibi yeni ve revaçta olan yapımlar da var.

Bir de ilk Age Of Wonders oyununu da sınırlı sayıda bedavaya dağıtıyorlar ama o rakam o kadar hızlı azalıyor ki ben bu satırları yazarken bitmiş bile olabilir.

www.gog.com
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 04 Aralık 2014, 20:11:56 »
Valla ne yalan söyleyeyim Steam'in 1 $ = 1,5 TL atılımından sonra benim için tek gerçek Steam'dir. Neden derseniz çok basit, Wasteland'in GOG'daki indirimli fiyatı ile Steam'deki normal satış fiyatı aynı, Shadowrun Dragonfall'ın GOG'daki %50 indirimli fiyatı 16 TL, Steam'deki orjinal fiyatı 24 TL vs. vs. Tabi GOG'da bazen çok manyak indirimler oluyor ama bu gidişle Türkiye piyasasında bayağı kan kaybeder diye düşünüyorum. Şu durumda ''Good Old Games'' haricinde de pek tercihim olacağını sanmıyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 04 Aralık 2014, 22:38:45 »
Steam bildiğim kadarıyla Türk Lirasına geçtiği ilk günler kuru 1$=1,5TL yapmıştı. Fiyatlar da bayağı düşüktü ama sonra Aral'ın baskısıyla durum değişmedi mi? 70 TL'lik oyunlar 170 TL'ye fırlamıştı.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 04 Aralık 2014, 22:58:14 »
O durum sadece 2K ve Ubisoft oyunları için geçerli ki, iki firmada en başından indirime yanaşmadı zaten. Kaldı ki Aral, Steam gibi bir firmaya baskı yapabilecek güce ve paraya sahipse bi zahmet kendine çeki düzen verip, oyunların dijital kopyalarını satmak adına doğru dürüst bir platform kursun bence...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.