Kayıt Ol

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm I Yorumları

Çevrimdışı nuterlinesq

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm I Yorumları
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2010, 20:01:38 »
Film cidden muhteşemdi. Diğer serilere göre daha ciddyidi. Beni en çok duygulandıran sahnelerden biri
Spoiler: Göster
Doby'nin ölümüydü.  :-\ Çok seviyordum ben Doby'i yahu.
*-* Kitabı okurken de hep gözümde canlanıyordu fakat filmde bir başka oldum. Gerçekten büyük bir emek verilerek yapılmış bir yapıttı.
Evet; Doby artık özgür..

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Kasım 2010, 15:28:36 »
Harry Potter 7 - 3.5

Hadi kitap açısından hikayeyi tam anlatamamaktan, eksikliklerden, fazlalıklardan, yanlışlıklardan, saçmalıklardan bahsetmeyeceğim ama sinema açısından bile 5 dakkada beşiktaş olmuş bir filmdi. Kitabı okuduğum halde bir miktar zaman geçtiği için bazı yerleri anlamadım ama okumayan kişi nasıl anlasın? Taa ilk filmde bir saniye için belki adı geçmiş bir ismi -Gellert Grindelwald- nasıl hatırlasın? Gregoroviçi, Ollivanderi, Bathilda Bagshot'ı, Peverell kardeşleri nereden bilsin? Zaten şipşak bir dublaj var, Gregoroviç i öyle hızlı söylüyor ki. Yavaş söylese bile patlamalar, gürültüler daha yüksek sesli olduğu için anlaşılmıyor. Bellatrix'in cincüceyle konuşmasından tek kelime anlamadım, anladığım tek şey cincüceye kılıcın sahte olup olmadığını sormadığıydı.

Bariz anlaşılan şeyleri bi Ron'a, bir Hermione'ye tekrar ettirerek açıklamaları felan.. Hangi bölümdü hatırlamıyorum ama bir yerde cisimlendiklerinde Ron yaralıydı. Hermione öyle tane tane açıklıyor ki sanki başlarına bir şey gelmemiş, ölümden dönmemişler sanarsın. Tane derken heyecanlı heyecanlı konuşuyor ama kelimeleri tane tane söylüyor, tek tek anlatıyor. Yok "Önce oraya gittik, sonra peşimizdeydiler, ron yaralandı, ne yapacağımı bilemedim, buraya geldim, aklımdaki tek yer buraydı." Ohoo. Hiç dehşet yok, üzüntü yok, korku yok. Sanki bir maça gidip de o maçı heyecanlı heyecanlı anlatır gibi. Önce başka yere cisimlenip sonra ormana geliyorlar ama Harry'nin başka yere cisimlendiklerinden haberi yok, sanki o cisimlenmemiş gibi.

Grimmauld Meydanından neden ayrıldılar mesela? Güvenli güzel bir evdi. Nedeni yok ama.

Ayrıca kafa patlatılıp, üzerinde düşünülmesi gereken tek bir sahne yok. (Inception'daki gibi kendi kafamızın çalışmasından değil, filmdeki karakterlerin düşünmesinden bahsediyorum.) En azından Moody'nin ölümünden sonra bir 5 dk oturup plan yapmalarını bekliyordum. Ama Bill gelip hemen "Moody öldü." diyerek olayı bitirdiler. En azından bi önce Bill'e sorun, bakışın, şüphelenin, ne bileyim yani.

Hermione'nin ailesinden kendisini silmesi ne alakadır? Ron'un neden geri döndüğü "Geri döndü işte" diyerek halledilmiş. Hermione - Harry aşkı ne saçmalıktır?

Güzel yorumlarını duyunca filmin başında güzel gidiyor dedim ancak duygusal yapılmaya çalışılmış sahnelerde bile sıkıldım, uykum geldi. Ve böyle olduğu için gereksiz uzatılmış geldi. Tek filmde bitirseydin işte ne gerek vardı?

Düzenleme: Eklemeler, yanlış yazılan yerlerin düzenlenmesi falan filan.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Kasım 2010, 18:03:51 »
Bayramda gelmesi benim için bir hüsran olacaktı ki annem çok pis anlayışlı davranıp beni akşam 6 seansına yetiştirebildi. Ona rağmen kıyıdan köşeden yer bulabildik ve tam yanıma ilkokuldan hiç sevmediğim bi arkadaşımla kuzeni oturdu.
Neyse bunlar benim sorunlarım :D

Sırf hayal kırıklığına uğramamak için kitabı bu sefer okumadım... Zira hiçbir kitap, film yapıldığında orjinalinin yerini tutmaz. Maalesef şunu anladım ki Harry Potter ile vakit geçirmeyeli çok olmuş. Yaxley'yi bile zor hatırladım.

Tom Felton ve Helena Bonham Carter'ın oyunculukları gayet iyiydi. Daniel her zamanki gibi filmin değişik yerlerinde farklı mallıklar yaparak beni sinirlendirdi. Çadırdaki dans çok gereksizdi, onun yerine Doby'nin ölümüne daha fazla emek harcanabilirdi.

Filmin başlarında Harry'yi kaçırmak için yaptıkları şaşırtmacayı iyi sahnelemişler açıkçası. Çok eğlenceliydi. Birden beş tane Harry çıkıverdi :D Hedwig'in ölümüne bi sad song koyar insan. Ama yok, 3 saniye kuşun düşüşünü gösterdiler, biz anladık öldüğünü. Deli-göz'ün ve Dobby'nin ölüm sahnelerinde hepimizin gözünden bir kaç damla yaş gelmiştir diye düşünüyorum. Arkadaşlarım bana bakıp "Napıyorsun sen yaa manyak mısın?" dediklerinde kendime geldim.

Sonuç itibariyle bir Harry Potter filmi için oldukça güzeldi. David Yates'i kutlamak lazım bu sefer.
Ve tabii ki, keşke bütün kitapları bölselermiş...

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Kasım 2010, 18:43:20 »
2. filmden beri ilk kez olmuş dedim. sonuncuyu heyecanla bekliyorum :)
harry potter
talihsiz serüvenler dizisi
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı Daniella

• *
  • 11
  • I'm more than what you've made of me .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Aralık 2010, 12:47:38 »
Ben filmi beğendim. Kitabı da film çıkmadan 1 hafta önce tekrar okumuştum. Açıkcası diğer filmler içinde beklentilerimi en fazla karşılayan film bu film oldu. Okurken hayalimde canlandırdığım sahnelerle uyuşan sahneler izledim beyaz perdede. Çok güzel bir yerde bitti. Daha önce fragman, resimler , filmden sahneleri tekrar tekrar internet ortamında izlemiş olmama rağmen büyük bir heyecanla her sahnesini izledim ve beğendim.

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Aralık 2010, 15:34:44 »
Sonlara dağru iyice cıvıttılar. 5. Filmden sonrasını sevmedim.
Ama 3-4 gün önce son filmi (7) bir daha izledim. En azından 6'dan güzel olmuş. Sihir Bakanlığı'ndaki sahneleri çok sevdim.

Ceddry Edain

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Aralık 2010, 09:27:30 »
Filme gitmeden 2-3 gün önce bir daha okudum kitabı unuttuğum yerler olabilir, bakalım kitaba sadık kalmışlarmı sahneler nasıl olucak? filan diye. Neyse ben hevesle kitabı bitirdim yanımada aldım kitapla filme bile girdim ama girmeseydim keşke ne güzzel sevinmiştim 2 bölüm olucak artık atlanmadan güzelce izleriz melez prensin acısının bu filmede çıkarırız diye umuyordum ama hiçte öyle olmadı bir sürü atlanmış ve değiştirilmiş sahne vardı. Tam bir hayal kırıklığı oldu madem yine bölümleri kesecektiniz neden 2 bölüm yaptınız! Bari 2. bölümü atlamayın demek istiyorum ama 1. bölümden sonra insan söyleyemiyor. Harry'le Lupin'in tartışmasını çok merak ediyordum (2. bölümde Lupin'in Harry'i Biil'in evindeki ziyaretinde kopukluklar olabilir kavgalrını çekmedikleri için) Ron'un gidişi daha heycanlı olmalıydı ayrıca Dumbledore'un ölümünün ardından Harry'in Dumbledore hakkında düşünceleri kafasındaki çelişkiler kitapta hep göz önündeydi ama filmde neden dikkat etmemişler!(bence en büyük eksik buydu!) Voldemort mürver asyı alana kadar da çok güzel sahneler vardı.Kaçış sahneside çok kısaydı. Kısaca hayal kırıklığı :( .
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Aralık 2010, 17:34:17 »
Filme gitmeden 2-3 gün önce bir daha okudum kitabı unuttuğum yerler olabilri bakalım kitaba sadık kalmışlarjı sahneler nasıl olucak filan diye neyse ben hevesle kitabı bitirdim yanımada aldım kitapla filme bile girdim ama girmeseydim keşke ne güzzel sevinmiştik 2 bölüm olucak artık atlanmadan güzelce izleriz melez prensin acısının bu filmede çıkarırız diye umuyordum ama hhiçte ötle olmadı bir sürü atlanmış ve değiştirilmiş sahne vardı. Tam bir hayal kırıklığı oldu madem yine bölümleri kesicektiniz neden 2 bölüm yaptınız! Bari 2. bölümü atlamyın dmek istiyorum ama 1. bölümden sonra insan söyleyemiyor. Harry'le lupin'in tartışmasını çok merak ediyordum ron'un gidişi daha heycanlı olmalıydı ayrıca Dumbledore'un ölümünün ardından harry'in Dumbledore hakkında düşünceleri kafasındaki çelişkiler kitapta hep göz önündeydi ama filmde neden dikkat etmemişler! voldemort münevver asyı alana kadar da çok güzel sahneler vardı.Kaçış sahneside çok kısaydı. Kısaca hayal kırıklığı :( .

Kitabı tekrar okudunuz da onun "münevver asa" değil "mürver asa" olduğunu anlayamadınız mı?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Aralık 2010, 22:03:23 »
Genelin aksine ben hiç beğenmedim, diğer serilerde olduğu gibi yine kesintiler ve uydurma sahneler vardı, yeni sahne uydurana kadar elindeki kesmesene.
Diğer filmlerde kötüydü ama bunda resmen bitse de gitsem diye içimden geçirip durdum içimden, baya sıkıcıydı yani benim için.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Ocak 2011, 17:18:22 »
şahsen bn çok beğndm güzeldi. diğer 2. bölümünü beklyorum :)

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #25 : 25 Ocak 2011, 13:35:37 »
Biraz donuk geçti. Moddynin ölümü çok fazla basitti. Biraz daha özen gösterilebilirdi. Filmin en güzel yeri Üç Kardeş hikayesinin anlatıldığı yerdi. Biraz daha heyecan olsaydı belki daha güzel olurdu. Yine de iyiydi.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #26 : 25 Ocak 2011, 13:44:25 »
Biraz donuk geçti. Moddynin ölümü çok fazla basitti. Biraz daha özen gösterilebilirdi. Filmin en güzel yeri Üç Kardeş hikayesinin anlatıldığı yerdi. Biraz daha heyecan olsaydı belki daha güzel olurdu. Yine de iyiydi.

Bencede biraz donuk kalmış. Kitaptan birçok bölüm ya değiştirilmiş ya da kitaba bağlı kalınmadan çekilmiş. Sanırım 5-6 bölüm filmden çıkarılmış 55 dakika falan yapıyormuş bu bölümler. Her ne kadar olumsuz yönleri olsada o, Harry Potter! :D
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

« Yanıtla #27 : 26 Nisan 2011, 14:28:30 »
Film herhalde içlerinde en iyisiydi . Ne 4.gibi Harry Potter adı altında başka bi film ne de Melez Prens gibi saçmalıklarla dolu bi film değildi . Sinemada ilk sahneleri görünce bu film olmuş demiştim kitaba sadıktı . Tabi yine vardı kendince eklemeleri çıkartmaları ama yinede en iyi Harry Potter buydu şimdilik .