Kayıt Ol

Saçma sapan

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Saçma sapan
« : 21 Aralık 2010, 23:09:23 »
 Dinleyin, duyamayacak olsanız bile kulak verin hıçkırıklarıma. Söyleyin şimdi, duyamadınız di mi?

Duyamazsınız, bunlar taze aşkımın hıçkırıklarıdır. Anlayamazsınız, bilemezsiniz nasıl sevdiğimi, o bile bilmiyor, hem garip... Ben bile bilmiyorum zaten. Nasıl oldu bilmiyorum, bir Pazar gecesinin karanlığında, hiç aklımda olmayan bir yerden, evimin kapısından girdi kalbime.

Sonra ne oldu peki? Haa, doğru ya, sanki yıllardır seviyormuşum gibi bağlandım ona. Sanki tüm bu zamanlar boyunca onun için hazırlanmıştı ruhum, onun geliş  için kan pompalamıştı tüm vücuduma yüreğim. Sanki, sanki hep sevmiştim onu ve hep sevecektim bir şekilde. Öyle ilginçti  ki, onu gördüğüm anda, önceden bağlandığım herkes adına utandım ondan. Öyle güzeldi ki, daha önce yüzüne baktığım tüm güzellerden köşe bucak kaçtım o geceden sonra.

Onun hiç bir şeyden haberi yoktu. Hiç bir şekilde bilemezdi aşkımı. Bana gülerken içimi nasıl yaktığını, en ufak mimiklerini bile bir aşk işareti olarak kabul edeceğimdnen kesinlikle haberi yoktu.

Kim anlar beni? Öyle seviyorum ki... Hem, öyle seviyorum ki diyorum ama, aslında öyle böyle değil, çok fazla seviyorum. Anlatamıyorum, saçmalıyorum, aptallaşıyorum. Ama ne yapayım? Seviyorum işte...

Şimdi, sen, evet evet sen, bunu okuyan kişi. Benim için ne yap biliyor musun? Gidip ona sevdiğini söyle. Sakın geç kalma, onu gördüğün ilk an, onu sevdiğin ilk an söyle ona. Zaman kavramını takma kafaya, eğer sevecekse, ilk anda sever zaten. Sakın ha, biraz zaman geçsin deme. Çünkü "Zaman, armutları olgunlaştırır, aşkları değil".

M.A. İMAMOĞULLARI
May the force, be with you.

Çevrimdışı Cold Fire

• *
  • 33
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Saçma sapan
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2010, 16:06:17 »

‘Zaman, armutları olgunlaştırır, aşkları değil…’

Bu söze katılıyorum. :P
"Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.."

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2010, 17:01:42 »
‘Zaman, armutları olgunlaştırır, aşkları değil…’
Tartışmaya açık bir söz ama burada tartışılmaz bence :) Site kapatılır Allah korusun :)

Yazıya gelecek olursak platonik aşk dedikleri bu olsa gerek, eline sağlık.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2010, 17:04:11 »
Ne biliyosun abi platonik olduğunu :P Bilmiyoruz, belki kız da sever... :D

« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2010, 17:11:37 »
 Bilir misin dost aynı durumdayım ama korku var içimde köşe bucak, yapacak bir şey de yok gibi hem başkasıyla beraber, boşver ya benim derdimi, anlatmak istediğini anlatamamışsın doğal olarak, aşkı nasıl anlatacaksın :D
Gri

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2010, 19:40:30 »
Şu zaman da insanların aşk diyerek neyi kast ettiklerinin belli olmadığını düşünerek; bu yazıda ki temaya katılmadığımı belirtmek istiyorum.

Aşkı bilmek, aşkı anlamak ne kadar mümkündür ki? Aşk yorgan yazısından ibaret değildir. Kadimdir, kutsaldır. Bir anlık kalbi yakan duygu aşk mıdır? O kalbinde ki duygu sana dağları deldirttir mi? Bunu düşünerek hareket etmek lazım. Yoksa her şey daha da basitleşir: Aşığım, aşıksın, aşık, aşığız, aşıksınız, aşıklar. Aşk ve kereviz dolması ve daha nice saçmalıklar.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2010, 18:31:06 »
Çok genel konuştun sanki ama doğru konuştun. :D

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2011, 17:35:54 »
Aşk yoktur. Sevgi vardır. Sevginin fazlası vardır; azı vardır. Beğenilen insana bazen arzu duyulur. Bu arzu, o elde edilene kadar sürer. O elde edilmezse; arzu devam eder; buna aşk denir. Ama o elde edilirse, arzu tamamlanır, bir süre sonra sevgiye dönüşür. Ama normal bir insana duyulan sevgiden biraz daha fazladır.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2011, 18:26:36 »
Son bir ay geçmese böyle düşünmezdim ama şu anda sana sonuna kadar katılıyorum Raisor :) Teşekkür ederim, okuyup yorumladığın için...