Kayıt Ol

Gedik Savaşları Dünyasından

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Gedik Savaşları Dünyasından
« : 27 Aralık 2010, 04:49:10 »

ASİLKAN PRENS

Gediksavaşları Efsanesi’ndeki olayların üzerinden geçen yirmi yılda her şey yerli yerine oturmuş görünmektedir. Ancak Kesh İmparatoriçesi’ni tahtından indirmeye çalışan bir grup güçlü asilzade kirli oyunlarla sarayı bölmeye çalışmaktadır.
Krondor’un iki prensi Borric ve Erland kendilerini tüm bu çekişmelerin ortasında bulurlar. Borric, kendisini öldürmeye çalışanlardan kaçıp hainlerin planları konusunda sarayı uyarmak için çaresizce yola koyulur.
Tehlike öylesine büyüktür ki, hainlerin planları başarılı olursa imparatorluğu bölecek bir savaş başlayacaktır.
Gediksavaşları Efsanesi’nin başarılı romanlarının yaratıcısı, epik fantazinin usta kalemi Feist’ten yeni bir destansı macera.
Aşk ve rekabet, büyü ve efsaneyle örülmüş hareket dolu bir öykü…
“Ayrıntıyla tasarlanmış bir arka plan… Yaratılan karakterler gerçek gibi gözüken bir fantazi dünyasının içinde can buluyorlar.”
-Publishers Weekly-

KRALIN KORSANI

Krondor Prensi Arutha’nın küçük oğlu Nicholas parlak ve yetenekli bir gençtir, ancak saraydaki kısıtlayıcı hayat yüzünden aşırı korumacı bir şekilde yetiştirilmiştir. Saray duvarlarının dışındaki dünyayı tanımak isteyen Nicholas, asilzade Harry ile birlikte Crydee’ye yelken açar. Güzel başlayan bu deniz yolculuğu, Nicholas’ın omuzlarına beklemediği bir
sorumluluk yükleyen tehlikeli bir maceraya dönüşecektir.
Crydee, Krondorlu misafirlerinin gelmesine yakın, bilinmeyen güçler tarafından vahşi bir saldırıya uğrar. Kale bir yıkıntıya dönüşmüş, Crydee halkı katledilmiş ve Nicholas’ın da arkadaşı olan iki soylu kadın kaçırılmıştır.
Saldırının basit bir akın olmadığına dair ipuçları vardır.
Nicholas, Veliaht’ın kardeşi olarak uzun ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmak zorunda kalır. Ve vatanının bildik sınırlarından uzaklaştıkça, iki soylu kadının hayatından, hatta Krallığın kaderinden çok daha önemli bir tehlikenin söz konusu olduğunu kavramaya başlar.
Bu cani korsanların arkasında bütün Midkemia’yı tehdit eden karanlık bir güç yatmaktadır ve Nicholas’ın kaçınılmaz kaderi bu güçle karşı karşıya gelmektir.

Daha fazlası için; http://www.kayiprihtim.org/portal/gediksavaslari-dunyasindan/
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gedik Savaşları Dünyasından
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2012, 17:24:48 »
Asilkan Prens'i bitirebildim ama Kralın Korsanı yarıda kaldı, belki de bütün seriyi üst üste okuduğum için sıkmış olabilir. Yine de tavsiye ederim ben.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı sym_msr

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2012, 21:13:05 »
ben gediksavaşlarını okudum fakat gediksavaşlarının ardından 'a başlamakta çok kararsızım sizce başlamalımıyım ? Daha fazla gecikmiş olmayayım

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2012, 22:32:27 »
Karar sana kalmış, eğer seriye devam etme isteğin varsa bu kısımı okumadan devam edemezsin. Ancak merak ettiğin başka bir seri varsa burada okumaya ara verip daha sonra tekrar devam edebilirsin.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2012, 19:41:32 »
ben gediksavaşlarını okudum fakat gediksavaşlarının ardından 'a başlamakta çok kararsızım sizce başlamalımıyım ? Daha fazla gecikmiş olmayayım

4 kitaplık seriyi zamanını ayırmış, okumuş ve bitirmişsin. Bu da seriyi sevdiğin anlamına gelir ama ne kadar sevmiş olduğunu bilemem tabii ki. Feist'in üslubu hoşuna gittiyse devam etmelisin, Gediksavaşları'nın evreni genişliyor gittikçe ve daha birçok karakter katılıyor hikayeye.

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2013, 00:20:15 »
İlk dörtlemeden sonra bu ve krondor serisi tam bir hayal kırıklıgı yaratıyor.Aşırı derecede sıkıcı ve gereksiz kitaplar.Yılansavaşlarına yeni başlayacagım ama o daha heyecanlı diyorlar.Şuan keşke krondor ve bu serinin özetlerini okusaydımda yılansavaşlarına yada başka bir seriye başlasaydım diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2013, 00:54:04 »
İlk dörtlemeden sonra bu ve krondor serisi tam bir hayal kırıklıgı yaratıyor.Aşırı derecede sıkıcı ve gereksiz kitaplar.Yılansavaşlarına yeni başlayacagım ama o daha heyecanlı diyorlar.Şuan keşke krondor ve bu serinin özetlerini okusaydımda yılansavaşlarına yada başka bir seriye başlasaydım diye düşünüyorum.

Haklısınız bende okuduğumda çok sıkılmıştım. :(

Ama Feist sayesinde şunu öğrendim: Bazı kitapların kıymeti okunduktan bir süre sonra anlaşılıyor. Yılansavaşları'nın son kitaplarında kafanızı çevirip bu iki kitabı hatırladığınızda içinizde hissettiğiniz yaşamışlık, görmüşlük hissi bence çok doyum verici. Ayrıca bu seride Nakor isimli bir karakterle tanışıyoruz ki kendisi efsanedir :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2013, 15:47:43 »
Evet zaten bu seriyi tek katlanılabilir yapan nakordu.İlk dört kitaptaki o sürükleyicilik ve heyecandan sonra maalesef bu kitaplar bende serinin degerini yitirmesine sebep oldu.Yılansavaşlarını ise erteledim çünkü kitapların  künye sayfasında çok fazla olumsuz eleştri vardı ve bir modda serinin kralın korsanından bile sıkıcı ve gereksiz oldugunu yazmıştı.Bu yüzden siparişi iptal edip ejder kanadı kitabını istedim bakalı o seri nasılmış

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2013, 17:45:13 »
Evet zaten bu seriyi tek katlanılabilir yapan nakordu.İlk dört kitaptaki o sürükleyicilik ve heyecandan sonra maalesef bu kitaplar bende serinin degerini yitirmesine sebep oldu.Yılansavaşlarını ise erteledim çünkü kitapların  künye sayfasında çok fazla olumsuz eleştri vardı ve bir modda serinin kralın korsanından bile sıkıcı ve gereksiz oldugunu yazmıştı.Bu yüzden siparişi iptal edip ejder kanadı kitabını istedim bakalı o seri nasılmış

Kendi görüşümü belirtmem gerekirse ben Kralın Korsanı'nı sıkıcı bulmuştum. Ama dürüst olmak gerekirse son 100-150 sayfasından zevk almadım değil. Ayrıca Yılansavaşları genel  olarak ana dörtleme kadar başarılı olmayabilir ama serinin 3. kitabı olan İblis Kralın Öfkesi tüm Feist kitaplarındaki en iyi 5 i sıralasam kesinlikle o listede yer alır. 4. kitap ise ayrı bir tat verir. Genel olarak başarılı denemeyebilir ama seri okunmaya değer :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar