Kayıt Ol

The Shawshank Redemption~Esaretin Bedeli

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
The Shawshank Redemption~Esaretin Bedeli
« : 21 Ocak 2008, 18:37:09 »

Tür : Dram
Yönetmen : Frank Darabont
Senaryo : Frank Darabont , Stephen King (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Roger Deakins
Müzik : Thomas Newman
Yapım : 1994, ABD , 142 dk.

Oyuncular

Tim Robbins , Morgan Freeman , Bob Gunton , William Sadler , Clancy Brown , Gil Bellows , Mark Rolston , James Whitmore  

Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andy'nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır.

Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.

Stephen King'in korku türü haricindeki ender romanlarından birinin uyarlaması olan film, gösterime çıktığı yılda inanılmaz bir başarı elde etmiş ve gişe rekorları kırmıştı.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shawshank~Esaretin Bedeli
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2008, 21:36:46 »
Morgan Freeman'in harika anlatımı ve oyunculuğuyla renklenmiş, boğazlarıma düğümler atıp öfkeden gözlerimi dolduran bir film. Mutlu sonla bitmesi düğümleri çözmüştü :)
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2008, 00:03:35 »
Morgan Freeman döktürmüştür. Bu seneye(2007) kadar izlemediğim için kendimi suçlu hissediyorum. İzlediğimde damağımda tadı kalmıştı. Harika bir film.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2008, 13:20:21 »
Harika bir film.. Dayım bile sevmişti ;D

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Rom: 1
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2008, 23:20:37 »
İzlenmesi gereken filmler sırasında birinci sıradaymış... Okuduğum bir yazıda öyle diyordu...

Ben öyle diyor muyum  ??? Ama yine de güzel filmdi.

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: The Shawshank Redemption~Esaretin Bedeli
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2009, 20:44:15 »
Şu ana kadar ertelediğim için bayaa bi pişman oldum açıkçası. Mutlaka izlenmeli falan derim.

Morgan Freeman'in harika anlatımı ve oyunculuğuyla renklenmiş, boğazlarıma düğümler atıp öfkeden gözlerimi dolduran bir film. Mutlu sonla bitmesi düğümleri çözmüştü :)

Bi de ben kötü biticek diye düşünmüştüm hep. İyi bitmesi bayaa şaşırttı beni :P.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2009, 18:49:02 »
Morgan Freeman, kesinlikle!

Gerçekten etkileyici bir film.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2011, 00:10:50 »
IMDB birinciliği sorgulanmaya açık...Tamam bir başyapıt,birden fazla izlenmeye değer,hikaye kalitesi ve Freeman - Robbins faktörü insanı çekiyor,efektler filmin havasını iyi yansıtıyıor ama ben her IMDB Top 250 listesine bakıp birinci olduğunu görünce dilimin ucuna bir şeyler gelmiyor değil...

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2011, 22:48:42 »
Morgan Freeman'ın olduğu her film mi güzel olur ! Tabiki bu da bir baş yapıt olağanüstü bir filmdi.Dün tekrar izledim, insan doyamıyor canım arada izlemek lazım  ;D
Maybe tonight ...
Just tell me where and when