Kayıt Ol

Bugün Ben Şunu Öğrendim:

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugün Ben Şunu Öğrendim:
« Yanıtla #240 : 02 Haziran 2016, 17:56:27 »
http://i.imgur.com/zal3Zzl.jpg

Fotoğrafta 32 CEO 62 CTO var, ama o gün bir işim olup fotoğraf çekimine katılamadığım için, fotoğrafta istemsizce odaklanacağınız yakışıklı ve karizmatik bir venture capitalist bulunmuyor.

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/PayPal_Mafia

Siyasi parti kursalar partinin ismi Hot Dog ya da San Francisco'nun Hızlı Gençleri olurdu. Bu ne ya...
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 08 Haziran 2016, 16:56:18 »
Her üyenin normal kullanıcı adının yanında bir adet de -yanlış anlamadıysam- foruma kayıt olma sırasına göre verilen numarası varmış. Benim numaram 1453'müş. Bu yeni keşfin ardından Fatih'ten kalan yarım şarabı içmek de benim görevimdir.

http://www.kayiprihtim.org/forum/profiles/lordmuti-u1453.html u1453 denen yer. Mesela kahramanım admin Hakan bir numara değilmiş, iki numaraymış. http://www.kayiprihtim.org/forum/profiles/magicalbronze-u2.html Onun da üstünde İlluminati var herhalde.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 16 Haziran 2016, 22:00:19 »
Her üyenin normal kullanıcı adının yanında bir adet de -yanlış anlamadıysam- foruma kayıt olma sırasına göre verilen numarası varmış. Benim numaram 1453'müş. Bu yeni keşfin ardından Fatih'ten kalan yarım şarabı içmek de benim görevimdir.

http://www.kayiprihtim.org/forum/profiles/lordmuti-u1453.html u1453 denen yer. Mesela kahramanım admin Hakan bir numara değilmiş, iki numaraymış. http://www.kayiprihtim.org/forum/profiles/magicalbronze-u2.html Onun da üstünde İlluminati var herhalde.

Bunu okuduktan sonra ben de meraklanıp baktım ve gördüm ki benim rakam çok saçma mı desem bir sayıymış. 3998. İki tane daha yüksek olsa da 4000'e tamamlansa ne olurdu ki ne olurdu iki kişicik benden önce üye olsaymış :üü

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 30 Haziran 2016, 17:31:25 »
İnsanların bodrumlarında solucan beslediklerini ve solucanların dışkılarının -b.k demek istemiyorum- çok kıymetli olduklarını öğrendim...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 01 Temmuz 2016, 10:25:41 »
Balkonda yavru güvercin beslemeye çabalarken; etrafınızın, bu inanılmaz olayı izlemek için gelen güvercinlerin meraklı bakışlarıyla çevrileceğini öğrendim. Hiç beslenen yavru güvercin görmemiş gibi de yan yan bakıyorlar.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 06 Temmuz 2016, 20:15:41 »
Köyde az buçuk arazi varsa; şehirden köye göçme arzusunun daha da alevlenip, arazi hissesine göre köy evinin nerede kurulacağı üzerine derin konuşmaların gerçekleşeceğini öğrendim.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 01 Ağustos 2016, 22:51:34 »
Bildiğim bir şeyi acı şekilde tekrar hatırlayıp bir kez daha öğrenmiş oldum: Yabani otlar bıçak gibi keskin olabilirlerrr.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 16 Ağustos 2016, 20:34:48 »
İnsanlar tükürdüklerini tekrar tekrar yalamaktan zevk alabiliyormuş :).

İnsanın kendine bir saygısı olur. Yok demek :).

Çevrimdışı stupefypatronus

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 16 Ağustos 2016, 21:08:22 »
İtalyan çikolatası harika bişey ya, tatlı misafirlerimiz sağolsunlar  ;D
''sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben, hiç bir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim''

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 16 Ağustos 2016, 23:23:44 »
Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır. Bugün bu sözü ne kadar çok sevdiğimi anladım tekrar.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 05 Eylül 2016, 19:31:43 »
Goodreads'in bir kitabı sayfa-zaman eksenlerine bölerek size bir okuma eğrisi çıkarttığını öğrendim. Adamlar neler yapmış...

Mesela son okuduğum Gök Cennetin Altında için şöyle bir eğri gösteriyor:

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 05 Eylül 2016, 21:46:05 »
Goodreads'in bir kitabı sayfa-zaman eksenlerine bölerek size bir okuma eğrisi çıkarttığını öğrendim. Adamlar neler yapmış...

Mesela son okuduğum Gök Cennetin Altında için şöyle bir eğri gösteriyor:

Spoiler: Göster

Aaa, ben hiç bilmiyorum bunu. Tam olarak nereden ulaşıyoruz buna, abla?
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Sthrad

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 06 Eylül 2016, 02:19:23 »
Sadece sıkı çalışma ile aşılamayacak bazı duvarlar gerçekten varmış.Ne kadar denersen de sadece parmaklarının bir şıklaması ile yazabileceğin şeylerin çok üzerinde şeyleri yazabilen insanlar varmış.Her insanın aşamayacağı sınırlar varmış.Hayal kurmak bazen acı verici olabiliyormuş.

(Üzgünüm zehrimi bir yere kusmam gerekiyordu)
Işıksız bir gün, bilirsin işte, gecedir.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 06 Eylül 2016, 14:13:09 »
Bare Akor konusunda daha fazla çalışmam gerektiğini öğrendim.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 06 Eylül 2016, 14:44:08 »
Sadece sıkı çalışma ile aşılamayacak bazı duvarlar gerçekten varmış.Ne kadar denersen de sadece parmaklarının bir şıklaması ile yazabileceğin şeylerin çok üzerinde şeyleri yazabilen insanlar varmış.Her insanın aşamayacağı sınırlar varmış.Hayal kurmak bazen acı verici olabiliyormuş.

(Üzgünüm zehrimi bir yere kusmam gerekiyordu)
Anlamadım... Yetenekten mi söz ediyoruz yoksa yazmanın veya yeteneğin üzerinde dış faktörlerden mi -şans, torpil vb.-söz ediyoruz?
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark