Kayıt Ol

Sherlock

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Sherlock
« : 20 Şubat 2011, 15:02:01 »
Sherlock

Sherlock’u hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda.

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.
Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz. Sherlock Holmes 19 Şubat'tan itibaren Cumartesi 21:00'de Türkçe, aynı gece 02:00'de orijinal sesiyle CNBC-e'de.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dün izledim, gayet güzeldi. Tipiyle, sesiyle Sherlock da cuk oturmuş. Colin Morgan ile olan benzerlikleri gözümden kaçmadı. Yalnız ben Watson'ı böyle bodur değil de naif, entellektüelimsi ama askeri tipli biri olarak bekliyordum. Cık; olmamış, hiç olmamış.
Konusu falan iyiydi. Adamlar iyi kurgulamışlar. Yalnız; sanırım üç bölüm olacak. Ona üzüldüm ben. Daha uzun sürseydi de iyice keyfine varabilseydik keşke.
Son olarak da; oturun ikiye kadar, alt yazılı izleyin. Daha güzel oluyor^^ 

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sherlock
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2011, 15:04:27 »
Geçen gece rast geldim, şöyle bir göz attım, oturmuş bir işe benziyor açıkçası. Ayrıca cnbc-e'nin ayrıntıları aktarması da çok hoşuma gitti (cesedin üzerinde beliren kelimelerin aynı şekilde Türkçe'ye çevrilmiş olması vb.). İlgili olanlara uzun ve keyifli saatler yaşatması muhtemel.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2011, 16:04:41 »
Cumartesi günü ilk bölüme rastladım cnbc-e'de. Aynı anda e2'de altyazılı vermişlerdi. Ama ilk bölüm sebebiyle Türkçe izlemeyi tercih ettim. Dizinin bazı kısımlarında(Telefonla atılan mesaj mesela) ekranda beliren yazıların Türkçe'ye çevrilmiş olması ayrıca hoşuma gitti. Ve son olarakta dizinin klasik cnbc-e dizilerinden farklı olarak bir saatlik yayın süresini aşmış olması benim için şaşırtıcıydı. Gerçketen izlenmeye değer bir dizi 'Sherlock'.

Ekleme: cnbc-e, The Walking Dead'de olduğu gibi Sherlock'u da hevesi kursakta bırakan bir dizi olarak sunmuş karşımıza.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2011, 17:13:45 »
Dün izledim çok güzeldi. Sherlock her zaman ki gibi dehası ve detaycılığıyla kendine hayran bırakıyor, ağzım açık kaldı resmen. İlk bölümü dublajlı izledim ardından bir de gece yarısı alt yazılı olarak izledim. Ayrıntıların türkçeye çevrilmeside çok güzel olmuş gerçekten Sherlock , Colin Morgan'a çok benziyor. Gerçekten 3 bölüm olacaksa çok üzücü kurgusu gerçekten çok güzeldi.  :-\
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2011, 22:30:00 »
Sherlock Holmes en sevdiğim dedektiftir. Kitaplarını severek okudum ve filmini de severek izledim. Dizi de oldukça güzel. Üç bölüm bittikten sonra sabırsızlıkla 2 sezonu bekleyeceğim.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2011, 21:09:34 »
Sherlock, Sherlock, Sherlock...

"İşte budur!" dedirten zekasıyla gerçek bir Sherlock yaratmışlar. Filmini de çok beğenmeme rağmen oradaki tipleme bana pek uygun görünmemişti. Burada ise Sherlock Holmes ve onun übermensch zekasını hissedebiliyorsunuz. Cesedin üstünde Sherlock'un ne düşündüğünü ve mesajda ne yazdığını gösteren yazılar ise ufak ama kusursuz bir ayrıntı olmuş -Türkçe izlemedim, onları da Türkçe'ye çevirmişlerse harika olmuştur, Cnbc-e'yi alkışlamak gerek.

Bir diziden çok film gibi geldi bana bu ilk bölüm. En başından, herkesin tanışarak başlaması ve uzunluğu bana böyle hissettirdi. Normal yabancı dizilerden daha uzun[*]90 dakikaymış sanırım[/*], böyle olması daha hoş olmuş.

Sonuç olarak; başarılı bir yapım olmuş, diğer bölümleri dört gözle bekliyorum.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2011, 16:44:31 »
"Hastanede ölen onlarca insan var; git onların başında da ağla."
Sözüyle beni benden almıştır Sherlock Holmes. Birinci ve üçüncü bölümü izledim. İkinciye yarım yamalak baktım.
Yalnız çok acil ikinci sezonun çıkması lazım. Meraktan ölürüm yoksa^^

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2011, 19:06:05 »
Şu sıralar nadiren izlediğim dizilerden birisidir Sherlock. İkinci sezonu The Walking Dead gibi Eylül-Ekim'e aksatmazlar umarım.
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2011, 20:09:13 »
Spoiler: Göster
Aşırı derecede saçma bir şekilde sezon bitti yalnız. Umarım 2. sezon çabuk gelir.
Yaşasın!

• **
  • 89
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2011, 20:50:08 »
2. sezon?

Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor.

+ +

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2011, 15:39:28 »
Şu an 2. sezon çekiliyor.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2011, 15:47:49 »
Şu an 2. sezon çekiliyor.

Eminim 3 bölümlük 1. sezondan daha iyi olur.

Spoiler: Göster
3 bölümlük sezon mu olur arkadaş? Moda oldu bu!
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Mart 2011, 16:08:48 »
2. sezon?

Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor.

Cnbc-e dergide ikinci sezonun geleceği söyleniyor.
Yaşasın!

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2011, 12:03:32 »
dün izledim, tek kelimeyle "olmuş". bbc yapmış yine, buram buram ingiliz kokan, jenerik müziğiyle de kalbimi kazanan modern bir sherlock holmes...

ayrıca yazarlardan biri de doctor who'dan tanıdığımız steven moffat.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2011, 01:30:59 »
Ön yargı ile yaklaşmıştım bu diziye, "21. yüzyıl Sherlock Holmes mü olur canım!" mantığındaydım biraz da. Üstelik benim için Sherlcok Holmes, Robert Downey Jr.'dı, tekti ve en mükemmeldi. Cnbc-e de izlemedim o yüzden.

Daha sonra, arkadaşın ısrarlarıyla başladım.. ve... BAM! Artık hayatımın dizisi olmuştu. İnce ayrıntılarla işlenmiş senaryosunu takip ederken, Watson'ın Sherlock'a olan hayranlığını ve zekasına olan şaşkınlığını siz de yaşıyorsunuz. Olaylara bir nevi onun gözünden bakıyorsunuz, çünkü Sherlcok, "Hala anlamadınız mı?!" dediğinde onun gibi aptal aptal bakıyor oluyorsunuz.

2. sezonu soran arkadaşlarım, malesef kötü haber; 2012'de başlayacak ikinci sezon ve yine üç bölüm olacak. Üç bölüm dizi mi olur demeyin, bu bir mini seri ve bölümler 90 dakika.

Söylentiler, üçüncü sezonun beş bölüm olacağı yönünde, ben şimdiden bunun için, Allah, Zeus, Uçan Spagetti Canavarı vs. ne varsa duaya başlıyorum, 5 bölüm olur umarım. UMARIM.

Benedict Cumberbatch'ın (Sherlock) yolunu açtı bu dizi, gerçekten muhteşem bir adam. Şimdi onu zevkle Tinker Tailor Soldier Spy'da da izleyecek, the Hobbit'te de dinleyeceğim.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]