Kayıt Ol

Sıradan bir gün

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
Sıradan bir gün
« : 28 Şubat 2011, 21:47:04 »
Sıradan bir gün

Alarmın sesiyle uyandım. Saati kurduğumu her zaman ki gibi unutmuştum. Ciyak, ciyak bağıran saati duvara fırlattım. Duvarda ki iz komikti.  Saatin ayaklarından biri duvarda küçük bir çukur açmıştı. Sıradan bir günü değiştiren küçük bir çukur, farklılık yaratmıştı.  
Her zaman ki gibi Lavaboya gidip elimi ve yüzümü yıkadım. Ama ne ellerimi kuruladım nede yüzümü. Rutinleşmiş olan ayinimi ikinci sefer bozmuştum. Tuvaletten çıkıp mutfağa yöneldim. Tuvaletin ışığını kapatmadım. O kadar da aptal değilim. Bu gün değişik bir gündü. Bunu bozmamak için elimden geleni yapacaktım.

Tam kendime harika bir kahvaltı hazırlamayı düşünmüştüm ki bu asalak düşüncemden yine vazgeçtim. Ben tembel bir insanım. Her zaman yediğim çikolatalı mısır gevreğini yemeğe karar verdim. Mısır gevreğini geniş bir çorba kasesine döktüm, dolaptan çıkardığım soğuk sütü kaseye dökmek den önce birazını yere döktüm. Düzeni bozmak adına, her şeyi yapabileceğim bir gündü.
Üstüme okul formamı giyd
im. Ama saçımı at kuyruğu yapmadım. Bu harika bir oyundu. Satranç’ı kurallarına uymadan oynamak gibiydi. Bana zevk veriyordu. Düzeni bozmak….

Okulda dersleri dinledim. Uyumayı düşünmedim dersem yalan söylemiş olurum. Bir ara İngilizce dersinde neredeyse uyuyacaktım. Ömer sayesinde kıl payı kurtuldum. Tenefüste, yediğim çubuklu kırakerin paketini ilk defa yere atmayıp çöpe attım. Doğa anayı yeteri kadar kızdırmıştım. Ödül olarak soğuk bir rüzgar esti, rüzgar saçlarımı okşarcasına hafif bir şekilde havalandırdı. Alnımdaki ter damlacıklarını kuruttu…
Sıradan bir gündü. Her zamanki insanlar, aynı dersler, saatinde çalan zilin düzensiz ve kulak tırmalayan sesi…  Benim dışımda ki herkes aynıydı. Bende onlar gibi rutin işlerimi yapıyordum. Ama tek farkla, piyonu düz, kaleyi çapraz oynatıyordum.

Eve gidince hemen yemek yedim. Bu sefer patates kızarması yerine domates çorbası içtim. Yemek yedikten sonra her zaman televizyon izlerim. Sakın izlemediğimi düşünmeyin. Bugün yine televizyon izledim. Ama kapalı olarak. Sadece televizyon camından kendi yansımamı  izledim, o karanlık küçük kutuyu ayna olarak kullanmak güzeldi. Bundan sonra hep televizyonun önünde makyaj yapacağım. Sonunda bir işe yaradı. Bundan sonra aynaya bakmama gerek kalmadı. Televizyon bir nevi ayna görevini görecek.

Uykum geldi. Daha fazla yazamayacağım. ( Hep yazıyorum zaten, sıradan bir insanım sonuçta.)
İstediğim oldu. Çevremi saran kalkanı birazcık bile olsa kırabildim.

Spoiler: Göster
Bu sıkıcı ve salak yazıyla  ''Karanlığı parçalara ayırdığımı umuyorum.'' Ve bu aptal benzetmemle...

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

• **
  • 89
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sıradan bir gün
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2011, 22:36:11 »
Gerçekten güzel ve ilgi çekici bir yazı olmuş. Ellerine sağlık. :)
+ +

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2011, 22:54:30 »
Hiç bir amaç gütmeden sadece akla geldiği için yazılmış samimi bir yazı. Senin yazılarını belkide bu yüzden seviyorum. Samimi ve okursanız okuyun okumazsanız da umrumda bile değilsiniz der gibi bir tavrın var ve bu hoşuma gidiyor. Biraz kısa olmuş olsada gene de iyi bir yazıydı.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2011, 13:47:49 »
Gerçekten güzel ve ilgi çekici bir yazı olmuş. Ellerine sağlık. :)
  Şuan şoktayım açıkçası. Hiç iyi değil bu yazım. Ama beğenenlerin olması güzel bir şey.
Teşekkürler
Hiç bir amaç gütmeden sadece akla geldiği için yazılmış samimi bir yazı. Senin yazılarını belkide bu yüzden seviyorum. Samimi ve okursanız okuyun okumazsanız da umrumda bile değilsiniz der gibi bir tavrın var ve bu hoşuma gidiyor. Biraz kısa olmuş olsada gene de iyi bir yazıydı.
Beğenmeseydin umrumda olurdu.  
Teşekkürler

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's