Kayıt Ol

Master Chef

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Master Chef
« : 21 Mart 2011, 19:50:46 »

"Yarışmanın jüri üyeleri alanında isim yapmış Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar olurken, sunuculuğunu ise Öykü Serter yapıyor.

Ekranların yeni yarışma programı "Master Chef Türkiye", kıyasıya bir yemek yapma mücadelesini evlerimize taşıyacak. 50 yarışmacının Türkiye'nin Master Chef'i olma yolundaki adım adım ilerleyişinin sergileneceği yarışmada, her hafta 2 yarışmacı elenecek. Program sonunda birinci olan yarışmacıyı ise Türkiye'nin Master Chef'i olma ünvanının yanı sıra 100 bin TL'lik para ödülü de bekliyor."

Bu Show tv'nin açıklaması bana göre yarışma insanların gururunu incitiyor ve bunu yapmak benim açımdan hiçte doğru bir şey değil.-güzel-yemek yapmak için işin içinde sevgi,neşe gibi duygular olmalı.Ama bu yarışmada o yok.Bir de yarışmada elenenler oradaki bütün bulaşığı yıkamak zorunda. :hıö
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Master Chef
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2011, 19:54:09 »
Valla aslında yurt dışındaki türevlerine göre sakinler. Hell's Kitchen izleyen var mı bilmiyorum ama izleyenler bilir, orada başlarındaki şef ciddi ciddi küfür ediyor her birine. Uzun süre onları izledikten sonra Master Chef jürisini gayet seviyeli buluyorum. Hakaret sayılabilecek birkaç şey gördüm şu anlık. Onun dışında, dediğim gibi, yurt dışı benzerlerine oranla çok ama çok yumuşaklar. Yine de insanlar kırılıyor, o ayrı. Kolay bir şey değil tepenizde birileri dikilip sürekli eleştirirken güzel bir şeyler yapabilmek. Ama şu da var, restorantlarda deneme yaptırırlarsa o zaman aslında ne akdar haklı oldukları ortaya çıkıyor.

Cezaları da hafif, onu da belirteyim. Aslında yarışmanın orjinali her anlamda daha acı vericiydi u_u.

Not: bu programı izledikten sonra orda gördüğüm bazı yemekleri deniyorum :P.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2011, 22:19:18 »
Yurt dışındada abartıyorlar o zaman.Şef eğitimi disiplinli bir iş olabilir lakin arada reyting için uçuyorlar gibi geliyor biraz bana.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

• **
  • 89
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2011, 20:44:13 »
Bu yarışmayla yurt dışındaki örnekleri arasındaki en önemli fark saygı. Bu programda yarışmacılara hiç bir saygı yok, jüri öyle şeyler söylüyorki sanki yarışmacılar ikinci sınıf vatandaş.

Not: Böyle diyorum, diyorum ama programı gayet de seyrediyorum. Favorim Tuğsan. :aww
+ +

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2011, 09:34:34 »
benim de dikkatimi çekti yarışmaya katılanlar ya mühendis ya da işletmeci yani hepsi meslek sahibi saygın insanlar nasıl o davranışlara katlanıyorlar anlayamıyorum