Kayıt Ol

The Aurors (Seherbazlar)

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
The Aurors (Seherbazlar)
« : 04 Nisan 2011, 20:57:41 »
Elbette videoyu izleyenlerimizin çoğu bunun aslında 1 Nisan şakası olduğunu biliyor.

Fakat bir düşündükten sonra, aslında Harry Potter'ın kendisinden bağımsız o evrende geçen başka bir öykü ve bunu konu alan bir TV dizisi iyi olmaz mıydı? Bu geldi aklıma. Özellikle Severus, Dumbledore, Voldemort gibi büyük büyücüleri konu alabilecek bir yapım ya da çok daha eski Hogwarts'ı konu alabilecek bir yapım aslında çok da iyi olabilirdi.

Bu arada, işte o video;
http://www.youtube.com/watch?v=2WhhS2maFEs
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Aurors (Seherbazlar)
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2011, 21:02:47 »
Eğer işi ciddi bir biçimde ele alacak birileri olursa bu dediğiniz güzel bir fikir aslında. Özellikle eski Hogwarts ve Harry'den önceki dönemlerde yaşananları bilmek bizim için ilgi çekici olacaktır. Sonuçta, o dönemlere dair hiçbir şey bilmiyoruz ve filmlerde okuduğumuz kitapları izlemek yerine, (böyle bir dizi olsa) bilmediğimiz bir dönemin bilmediğimiz isimlerini izlerdik. Böylece, "kitaptaki şu olaylar filme yansımamış" gibi hayalkırıkları da olmazdı :).

Ama dediğim gibi, işi ciddi bir biçimde ele almak önemli. Yoksa, "ben bunu yapayım çok tutar" mantığı ile böyle bir şey yapılacaksa kimse el sürmesin daha iyi. O zaman kaliteden uzak, sadece belli bir kitleye hitap eden bir yapım olur.

Olmayan proje üzerinden ne de çok konuştum :P.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2011, 21:05:55 »
Bence böyle bir şeyin güzel olması için,Rowling'in senarist olması lazım.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2011, 21:08:54 »
olursa kesinlikle gerçek fanlar arasında kesinlikle tutar bence de bu proje. videoyu izlerken bile heyecan yaptım, eğer böyle bir film/dizi olursa da gişe rekorlarına imza atar ki sadece youtube daki videoya ilgi bile ne kadar fazla.

Spoiler: Göster
bu arada video müthiş bir kaliteyle(teknik değil, sanatsal) çekilmiş, şu kalite bazı(!) fantastik filmlerde de olsa na güzel olurdu.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2011, 21:10:36 »
Değil mi,bana da hiç fan yapımı gibi gelmedi...

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 21:13:59 »
yorumlardan birkaçını okudum da bazı insanlar inanmış, ne yalan söyleyeyim bunu 1 nisan da izlesem benim de aklımda ir soru işareti kalırdı muhakkak. tebrik etmek lazım düşüneni, yapanı. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2011, 21:15:08 »
Aslında duyduğum kadarıyla BBC'nin böyle bir planı varmış. Hogwarts üzerine giden bir konu seçmişler sanırım.
Fakat ne yazık ki, ismi BBC olunca ben pek sıcak bakmadım. Düşük bütçeli orta bir prodüksiyon gibi olacakmış hissiyatı veriyor. Casting seçimlerinden de memnun kalacağımı hiç sanmıyorum zaten :)

Aslında ne yalan diyeyim, yapacaksa bunu büyük bir Amerikan firması yapmalı.
Starz, HBO, FX gibi firmalardan çok daha kaliteli ve bizi tatmin edecek yapımlar beklememiz mümkün olabilir bu alanda. Senin de tabirinle bunlar işi ciddiye alacak firmalar olacaktır. Hem imkanlarına göre hem de daha önceki projelerini baz alırsak, olabilecek tek sıkıntı doğru konuyu seçmek olabilir sadece.

Tabi ki bunların hepsi varsayımsal şeyler ama kimsenin kaliteli bir yapıma da hayır diyeceğini sanmıyorum :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2011, 21:17:38 »
Okulun kuruluşunu anlatsalar mesela, Godric abimizden başlasa öykü de Slyhterine filan gitse, çook eskiler olmuş oldu ama çok da hoş olurdu... Ah param olacaktı ben çekecektim bu dizileri :P
May the force, be with you.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2011, 21:19:35 »
Aslında duyduğum kadarıyla BBC'nin böyle bir planı varmış. Hogwarts üzerine giden bir konu seçmişler sanırım.
Fakat ne yazık ki, ismi BBC olunca ben pek sıcak bakmadım. Düşük bütçeli orta bir prodüksiyon gibi olacakmış hissiyatı veriyor. Casting seçimlerinden de memnun kalacağımı hiç sanmıyorum zaten :)

Aslında ne yalan diyeyim, yapacaksa bunu büyük bir Amerikan firması yapmalı.
Starz, HBO, FX gibi firmalardan çok daha kaliteli ve bizi tatmin edecek yapımlar beklememiz mümkün olabilir bu alanda. Senin de tabirinle bunlar işi ciddiye alacak firmalar olacaktır. Hem imkanlarına göre hem de daha önceki projelerini baz alırsak, olabilecek tek sıkıntı doğru konuyu seçmek olabilir sadece.

Tabi ki bunların hepsi varsayımsal şeyler ama kimsenin kaliteli bir yapıma da hayır diyeceğini sanmıyorum :)

BBC mi diğer amerikan şirketleri mi dersen BBC derim ben daima, çünkü her ne kadar düşük bütçeli yapımlara imza atsalarda BBC programlarında kesinlikle belli bir düzeyin altına inilmiyor, cast seçimlerinden de memnun kalıyorum ben hep. "seviyesiz" olmasındansa "kalitesiz" olmasını tercih ederdim böyle birşey hayata geçseydi.

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2011, 21:20:46 »
Starz yapsa... Hele bide Spartacus'un yönetmeni yapsa... Nasıl bir şey yapardı acaba? Böyle bir evrende...

Harbi güzel olurdu şöyle Wanderer'in dediği gibi kuruluştan,Harry'nin okula geliş yılına kadar uzun soluklu bir Hogwarts dizisi olsa...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2011, 21:27:32 »
Eğer işi ciddi bir biçimde ele alacak birileri olursa bu dediğiniz güzel bir fikir aslında. Özellikle eski Hogwarts ve Harry'den önceki dönemlerde yaşananları bilmek bizim için ilgi çekici olacaktır. Sonuçta, o dönemlere dair hiçbir şey bilmiyoruz ve filmlerde okuduğumuz kitapları izlemek yerine, (böyle bir dizi olsa) bilmediğimiz bir dönemin bilmediğimiz isimlerini izlerdik. Böylece, "kitaptaki şu olaylar filme yansımamış" gibi hayalkırıkları da olmazdı :).

Ama dediğim gibi, işi ciddi bir biçimde ele almak önemli. Yoksa, "ben bunu yapayım çok tutar" mantığı ile böyle bir şey yapılacaksa kimse el sürmesin daha iyi. O zaman kaliteden uzak, sadece belli bir kitleye hitap eden bir yapım olur.

Olmayan proje üzerinden ne de çok konuştum :P.

Harbi iyi konuştun ama! Fikir sağlam ayrıca HP hayranlarının da kaçırmayacağına eminim. Ciddiye alacak birileri mutlaka çıkacaktır. Bize de beklemek düşer :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2011, 21:29:30 »
Camelot gibi çok kaliteli bir yapıma ön ayak olmuş bir firma Starz, yapacak olsalar şüphe dahi duymam :)

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2011, 21:32:28 »
Şüpheden bahsetmiyorum :D HP gibi bir evrende ne yapardı, yapsa neyle ve nasıl yapardı diyorum...Anla işte.

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2011, 21:34:20 »
Anladım zaten de, ben firmadan bahsediyorum :)

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2011, 21:39:54 »
Tamam,bende firmadan bahsediyorum.Kalitesi şüphesiz diğerleri gibi iyi olacak.Ama HP evrenine diğer dizilerinde yaptığı bir başka özelliği nasıl uyarlayacaklar acaba? Yani HP her bölümde ... sahnesi koyabilecekleri bir evren değil sonuçta.Öyle bir şey yaparlarsa işin cılkı çıkar.