“İçeriden Ölmek”e hazır mısınız?

iceriden olmek top

Daha önceden geleceği haberini verdiğimiz İçeriden Ölmek kitabı nihayet 8 Eylül itibariyle raflardaki yerini alacak!

Bu adamın acıklı hikâyesi ne koyuyor ortaya? Önceden olağanüstü olan güçlerinde açıklanamayan bir azalma. Girdilerde düşüş. Henüz yaşarken başından geçen küçük bir ölüm. Entropik savaşlarda verilen bir kayıp değil de neyim ben? Gözlerinizin önünde gömülmüyor muyum atalet ve sessizliğe? Izdırabım yeterince belli, yeterince kuvvetli değil mi? Kim olacağım ben, kendim olmayı bıraktığımda? Isı ölümünü ölüyorum. Spontane bir çürüme. Rastgele bir olasılık seğirtisi felaketim oluyor. Hiçliğe dönüşüyorum. Kömür ve kül oluyorum. Süpürgeyi bekleyeceğim gelip beni toplasın diye.

Hugo ve Nebula Ödüllü Robert Silverberg’den modern bir klasik…

Doğuştan telepatik yetileri olan David Selig’in yaşamını konu alan bu roman, bilimkurgunun en önemli eserlerinden sayılmakla birlikte Hugo, Nebula ve Locus gibi türün önde gelen ödüllerine aday da gösterilmişti.

Ayrıca kitabın ilk beş bölümünü içeren ÖN OKUMAsı ilk defa Kayıp Rıhtım’da! Okumak için BURAYA tıklayın!

“İçeriden Ölmek’te sanatçının yaşadığı ikilemin samimi alegorisi olarak bir sanatçının zirvesini görüyoruz…” Jonathan Lethem

“İnsanların müşterek kederini, orta yaşla gelen o büyük şoku -hepimizin içeriden öldüğümüzü ve olduğumuz kişinin nihai yok oluşuyla yüzleşmek zorunda kalacağımızı fark edişi- anlatan harikulade bir roman bu.” Michael Dirda, Washington Post

Çevirisini Elif Ersavcı’nın yaptığı ve Evrim Öncül’ün yayına hazırladığı İthaki Yayınlarından çıkacak kitabın tanıtım yazısı ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.