“Güz Davulları” Raflarda!

guz davullari top

Diana Gabaldon’un 2011 En İyi 100 Fantastik ve Bilimkurgu Kitabı listesine giren Yabancı Serisi, dördüncü kitap Güz Davulları ile devam ediyor!

Her şey antik bir taş halkada başladı. Orada, belli zamanlarda açılan bir kapı vardı ve yolcularını geçmişe – ya da ölüme – taşıyordu.

Claire Randall bu olağanüstü geçitten geçmeyi başardı, hem de iki kez.

İlk yolculuğunu 18. yüzyıl İskoçya’sına yaptı ve Jamie Fraser ile tanıştı ama efsanevi aşkları Claire’in onun çocuğunu taşıyarak günümüze dönmesiyle sonuçlandı. İkinci yolculuğunu ilk seferinden yirmi yıl sonra yaptı ve iki âşık Amerika’daki İngiliz kolonilerinde birbirine kavuştu. Ancak Claire bir şeyi geride, 20. yüzyılda bırakmıştı: Kızları Brianna.

YABANCI serisinin dördüncü kitabı olan Güz Davulları’nda ise Brianna korkunç bir sırrı keşfediyor. Geleceğini riske atıp annesini ve hiç tanışmadığı babasını bulmak için tarihi değiştirmeyi… ve onların hayatını kurtarmayı deniyor.

“Unutulmaz karakterler… Zengin tarihi detaylarla bezeli… Elinizden bırakamayacaksınız.”
-The Cincinnati Post

“Tutkulu ve muhteşem. Tarih, fantezi ve romantizmin müthiş bir karışımı.”
-Arizona Republic

İki kısım halinde çıkan kitabın çevirisini Yasemin Büte, editörlüğünü ise Eren Abaka üstlenmiş. Kitapların tanıtım ve künye bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz.