“Leibowitz İçin Bir İlahi” Geliyor!

leibowitz icin bir ilahi top

İthaki Yayınları bu sefer post apokaliptik bir bilimkurgu romanı olan Walter M. Miller, JR.‘ın yazdığı Leibowitz İçin Bir İlahi ile okurlarının karşısına geliyor!

En iyi 100 Fantastik ve Bilim Kurgu Kitabı – 2011 listesinin 35. sırasında bulunan bu kitap nükleer savaş sonrası uygarlıktan geriye kalanları kurtarmaya çalışan St. Leibowitz Tarikatı Keşişleri’ni anlatıyor.

Bakın tanıtım yazısı kitap hakkında ne gibi ipuçları veriyor:

Yeryüzünü silip süpüren Alev Tufanı’ndan yüzyıllar sonra Aziz Leibowitz Tarikatı rahipleri kadim bilgiyi korumuşlardır. Utah Çölü’ndeki manastırlarında kurucularına ait değerli andaçları muhafaza etmişlerdir: Kutsal ozalit, mukaddes alışveriş listesi ve Radyoaktif Serpinti Sığınağı kutsal mabedi…

Ölümsüz bir gezginin korumacılığında insanlığın küllerinden yeniden doğuşuna tanıklık ederler ve ışık ile karanlık, yaşamla ölüm arasındaki savaşın sonsuz dramının canlanışını izlerler.

“Sıradışı bir roman… Tüyler ürpertici.”
-Time Magazine-

“Heyecan verici ve iyi planlanmış bir hikaye… Mutlaka Okuyun.”
-Library Journal-

Nisan ayının başlarında çıkacak, çevirisini Sönmez Güven‘in, yayına hazırlığını ise Seda Ersavcı‘nın üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.