MetuCON 2013’e Hazır Olun

metucon 2013 top

Her yıl ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından düzenlenen METUCON Bilim Kurgu ve Fantazi Şenliği 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde on yedinci senesinde yine karşınızda.

METUCON temel etkinliği olan masaüstü ve canlandırmalı rol yapma oyunları ile bu yıl da misafirlerine oldukça geniş seçenekler sunuyor. Masaüstü rol yapma oyunlarında Call Of Cthulhu, Hunter the Reckoning, AD&D gibi bir çok farklı setting ve sistem arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Canlandırmalı Rol Yapma Oyunlarında ise hem cumartesi hem pazar günü katılımcılar diledikleri oyunu seçip şimdiden kostümlerini hazırlamaya başlayabilirler. Oyun kayıtları için etkinliğin sitesine ulaşılması yeterli iken oyuncu kayıtları için biletler ise satış noktalarından ve internet üzerinden temin edilebilir. Oyuncuları oyunlara yerleştirme amacıyla kullanılan yöntemde tercihleriniz göz önünde bulundurularak oyun yöneticilerinin istedikleri oyuncu sayısına, oyuncuların istedikleri oyunlara ulaşması için çalışılacak.

Metucon 2013 Afiş
Metucon 2013 Afiş

Bu yıl METUCON’un rol yapma oyunları için seçilen tema Yapay Zeka olarak belirlendi. Yapay zeka etiği başta olmak üzerine konuşulacak, kafa yorulacak pek çok konu var. Ancak bu sadece genel bir konsept ve temaya bağlı kalıp kalmamak tamamen katılımcıların tercihinde.

Elbetteki METUCON rol yapma oyunları dışında daha bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıllarda Dungeons and Dragons Battleground’ının yapıldığı alanda bu yıl TÜSOT işbirliğiyle Warhammer 40K turnuvası düzenlenecek. Büyük ödülü kazanmak için ordularınızı hazırlamaya başlamanızı öneriyoruz. Geçen sene olduğu gibi yine bolca kutu oyunuyla panayır alanı renklenecek. Oynamayı sevdiğiniz, henüz oynama fırsatı bulamadığınız pek çok oyun etkinlik alanında sizleri bekliyor olacak.

Etkinlik alanında bulacağınız bir diğer fırsat ise pahalı olduğunu düşündüğünüz için alamadığınız çizgi romanları, fantastik ve bilimkurgu kitaplarının indirimlerle satışa sunulması. Fantastik sanatlar atölyesi ile zincir zırh yapmayı öğrenebilir kendi keselerinizi örmeye başlabilirsiniz. Bunların dışında alanda bir çok bilgisayar oyununun tanıtımı yapılacak. Bu standlarda yeni oyunları deneme fırsatı bulacak, oyun içi ödüller kazanabileceksiniz. Ayrıca çeşitli standlarda düzenlenen mini yarışmalarla çeşitli ürünler kazanma şansınız olacak.

METUCON eğlencesi gece de devam edecek. Aynı ilgi alanına sahip pek çok kişiyle sosyalleşmek, gün içinde konuşma fırsatı bulamadığınız arkadaşlarınızla konuşmak ve tabi ki eğlenmek için cumartesi gecesi Çayyolu’nda Kostümlü Parti düzenlenecek. Kostüm yarışmasında oylama ile seçilecek en iyi kostümlere sahip kadın ve erkek katılımcılara süpriz ödüller verilecek.

METUCON, temel amacı olan bilimkurgu ve fantastik edebiyata, rol yapma oyunlarına ilgi duyan kişileri biraraya getirmek, birlikte eğlenceli birkaç gün geçirmek için bu yıl da çeşitli etkinliklerle karşınızda olacak. Etkinlik zamanı yaklaştıkça daha pek çok duyuru yapılacak.

Gelişmeleri takip etmek için buraya, facebook etkinlik sayfası içinse buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler.