“Korkak ve Canavar” Ön Siparişte

korkak ve canavar top

Türkiye’de de fantastik roman yazılabileceğinin ispatı niteliğinde olan Barış Müstecaplıoğlu’nun 4 kitaplık Perg Efsaneleri adlı serisini yıllar önce Metis Yayınevi’nden okumuştuk hatırlayacağınız üzere. Aynı seri bundan böyle İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alacak ve okurlara tekrar merhaba diyecek. Hem de yenilenmiş kapaklarıyla birlikte!

korkak ve canavar1Eserleri 8 dile çevrilen ve özellikle Çin’de büyük bir ilgi toplayan Müstecaplıoğlu’nun Perg Efsaneleri serisinin ilk romanı “Korkak ve Canavar”, Türkiye’de fantastik kurgu edebiyatının da ilk romanı. Günümüzde bir klasik olan bu eser, hayal gücü ile insani duyguları buluşturma başarısıyla birçok okulun edebiyat derslerinde okutuluyor.

Bize yeni bir diyarı keşfetmenin tadını yaşatırken, aslında insanın kendini keşfetmesini anlatan Korkak ve Canavar’da, sıradışı kahramanlarımız Leofold ve Guorin’in sürprizlerle dolu yolculuklarına eşlik ediyoruz.

Perg Efsaneleri, bizden farklı olanı, farklı görüneni ve farklı yaşayanı sevebilmek üzerine yazılmış en güzel öykülerden biri…

Ayrıca ÖN OKUMAsına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kitabın redaksiyonunu M. Ahmet Özyapıcı, kapak illüstrasyonunu ise Ertaç Altınöz üstleniyor. Künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.