Kan Şarkısı Raflardaki Yerini Alıyor!

kan sarkisi top

İthaki Yayınları yeni bir fantastik serinin kapılarını bizler için açıyor bu ay ve Anthony Ryan adlı yepyeni bir yazarla tanışmamızı sağlıyor.

Kan Şarkısı, Kuzgunun Gölgesi serisinin ilk kitabı. Ryan, ilk kitabını kendi imkanlarıyla yayınlamış bir yazar olmasına rağmen, daha sonrasında Penguin Books gibi büyük bir yayınevinden aldığı teklifle hem kitabını onların basmasına izin vermiş, hem de kitabını bir üçleme haline getirecek imzayı atmış.

Amazon‘da, fantastik&bilimkurgu kategorisinde 2013’ün en iyi eseri olarak seçilen bu kitabın gelin tanıtımına bir göz atalım:

kan sarkisi“Pek çok adı vardı. Daha otuz yaşına gelmemiş olmasına rağmen, tarih ona bol unvan ihsan edilmesini layık görmüştü: Onu bize eziyet etsin diye gönderen deli kralın karşısında Diyar’ın Kılıcı, savaşlar boyunca onu izleyen adamların yanında Genç Atmaca, Cumbraelli düşmanlarına karşı Karanlıkkılıç ve sonradan öğrendiğime göre Büyük Kuzey Ormanı’nda yaşayan esrarengiz kabileler arasında da Beral Shak ur adıyla anılırdı, yani; Kuzgun Gölgesi.

Ama benim insanlarım onu tek bir isimle tanırdı ve onu iskeleye getirdiklerinde aklımda dönüp duran da bu isimdi: Umut Katili. Yakında öleceksin ve ben de bunu göreceğim. Umut Katili.”Vaelin Al Sorna, annesinin ölümünün yarattığı üzüntüyü henüz üzerinden atamamışken, kendisini İtikad’ın koruyucusu Altıncı Nişan’ın kapısında, Kral’ın Savaş Lordu olan babası tarafından terk edilmiş olarak bulur. Nişan’a adım attıktan sonra ise artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Bu inanç koruyucusu savaş okulunda ölümcül sınavlarla boğuşurken, dövüşmenin yanı sıra kardeşliği, sadakati, karanlığı, ihaneti ve hayatta kalmayı öğrenir. Diyardaki kardeşleri ise onun tek ailesidir. On yaşında o kapıdan adım atan çocuk, genç bir adam olduğunda, Diyar’ının en tanınmış figürlerinden biri haline gelmiştir. Krallarla pazarlık yapar, ordular yönetir ve Diyar’ın kâbuslarından Karanlık’la başa çıkmaya çalışır. Artık sadece Diyar’ının değil, tüm dünyanın kaderi onun ellerindedir. Her şeyden öte, Vaelin’in zorlu hayatında böylesine yükselmesini sağlayan gizli ve karanlık bir gücü vardır: Kan Şarkısı.

“Eğer Rothfuss veya Sanderson tarzı fantastik kurgu seviyorsanız, Kan Şarkısı sizin için biçilmiş kaftan.”
-Felicia Day-

“Cesur bir kurgu, kadim büyüler, amansız entrikalar ve kanlı bir macera…”
Publishers Weekly

Ön okuması için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Çevirmenliğini Barış Tanyeri’nin üstlendiği eserin editörlüğü Alican Saygı Ortanca tarafından yapılmış. Kitabın künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.