Tolkien & Lewis Arkadaşlığı Beyazperdeye Aktarılıyor

tolkien and lewis

Fantastik edebiyatın öncü isimlerinden İngiliz yazarlar J.R.R. Tolkien ve C. S. Lewis’in dostlukları ezelden beri hayranları için ilgi çekici bir konu olagelmiştir. Attractive Films için de durum bundan ibaret olacak ki, bu kıskanılası dostluğu bizlere görsel olarak da sunma kararı almışlar: Tolkien & Lewis.

Günümüzde kült olarak anılan ve milyonlarca kopya satan Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Silmarillion, Narnia Günlükleri ve Kozmik Üçleme gibi eserlerin sahipleri konumundaki bu iki üstadın hayatları ve birliktelikleri, The Expendables 2, Con Air gibi filmler ve ünlü bir Rick Astley klibiyle tanınan Simon West’in yönetmenliği aracılığıyla bizlere aktarılacak. Filmin bütçesinin 18 milyon dolar olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bilindiği üzere iki yazarın birçok ortak özelliği var: Oxford’da okumuş olmaları, Birinci Dünya Savaşı’nda yer almaları ve yazarlık kariyerlerinde kendi isimlerini kullanmamaları bunlardan yalnızca birkaçı. İşte bunlar gibi daha birçok bilinmedik özellikleri de bu filmle birlikte gün yüzüne çıkacak.

Tolkien & Lewis, geçtiğimiz yıl Fox Searchlight ve Chernin Entertainment tarafından duyurulan, Tolkien’in bir tür biyografik filmi olması düşünülen, ancak herhangi bir yönetmen ya da bütçenin belirlenmediği “Tolkien” filmi projesinin umutlarını bitirecek gibi görünüyor. Yine de bu bir tahmin, yani önümüzdeki yıllar içerisinde Tolkien’e dair iki film birden izleyebiliriz.

Şimdilik oyunculara ve çekimlerin ne zaman başlayacağına dair elimizde herhangi bir bilgi bulunmamakta. Haberimizi sonlandırırken, projeyi yakından takip edip, yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğimizi belirtmiş olalım.