Centilmen Piç Serisi’nde 2. Kitaba Çok Az Kaldı!

kizil gokler centilmen pic ust

Yarattığı dünya ve kuvvetli kalemi sayesinde Patrick Rothfuss ve Brandon Sanderson gibi isimlerle adı anılan Scott Lynch’in dünyaca ünlü Centilmen Piç Serisi’nde ikinci kitaba az kaldı! Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler nihayet raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

O, Camorr’un Belası. Yenilmez bir silahşor. Usta bir hırsız. Duvarlardan geçebilen bir hayalet ve fakirlerin dostu… Evet, Locke Lamora’dan bahsediyoruz. Ya da halk onu öyle efsaneleştiriyor mu diyelim? Ne de olsa Locke asla bir Robin Hood olmadı.

kizil gokler centilmen picBildiğiniz üzere Scott Lynch’in dünyaca ünlü, çok satan Centilmen Piç Serisi’nin ilk kitabı Locke Lamora’nın Yalanları’nı geçtiğimiz yıl İthaki Yayınları sayesinde dilimizde okuma şansına erişmiştik. Patrick Rothfuss’un da favori kitapları arasında bulunan kitap, okuyanların tepkilerine bakacak olursak ülkemizde de bir hayli ses getirmiş ve beğenilmiş durumda. Haliyle çoktan devam kitapları merakla beklenenler arasına giren seri için hayranlar sabırsızlanmaya başlamıştı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda sizlere serinin ikinci kitabının çevirisinin tamamlandığını ve yakın zamanda çıkacağını müjdelemiştik. İthaki Yayınları küçük bir gecikmeyle de olsa sözünde durdu ve serinin ikinci kitabı olan Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler’in nihayet iki haftaya kadar raflardaki yerini alacağını müjdeledi. Bu harika haberi ise İthaki  Yayınları editörü Alican Saygı Ortanca kişisel Facebook sayfasında duyurdu. Ayrıca, tam 2 hafta sonra raflarda olacağı müjdesini de verdi!

Hayranları tarafından merakla beklenen kitabın editörlüğünü yine ilk kitapta olduğu gibi başarılı çevirmen-yazar ve aynı zamanda sitemizin yayın yönetmenlerinden M. İhsan Tatari üstlenmiş durumda. Kitabın çevirisini ise Cihan Karamancı gerçekleştirdi.

Konusuna kısaca değinecek olursak: Locke Lamora ve Jean Tennan’ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Camorr’da yaşanan olaylardan ucu ucuna kurtulan iki Centilmen Piç yaralarını sarmanın ve eski günlerine geri dönmenin bir yolunu arıyor. Ve bu amaçla “Tanrıların Gülü” lakaplı Tal Verrar şehrini kendilerine hedef seçiyorlar. Ama işler hiç de planladıkları gibi gitmiyor ve kısa sürede kendilerini içinden nasıl çıkacaklarına dair hiçbir fikirlerinin olmadığı bir komplo, ihanet, yalan ve intikam yumağının içinde buluyorlar.

Eh, bu habere ne kadar sevinsek az, uzun zamandır beklediğimiz bir kitabın heyecanını yaşıyoruz ne de olsa. Her ne kadar dünya okurları, yakın zamanda kapağı belli olan serinin dördüncü kitabı The Thorn Of Emberlain’e (Emberlain’in Belası) bu yıl kavuşacak olsalar da, İthaki Yayınları’na güvenimiz tam. Bu hızla gidersek seriyi kısa sürede yakalayabileceğiz. Ama şimdi Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizlerin çıkmasına odaklanıyoruz. Bakalım Locke Lamora ve Jean Tennan bu kez bize ne gibi çılgın bir macera sunacak?

Ayrıca kitabın ÖN OKUMAsını da sunuyoruz sizlere, her zaman olduğu gibi. Erişmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.