Kızıl Yükseliş İkinci Kitabıyla Sürüyor: “Altın Oğul”

altin-ogul-ust

2014 Goodreads Okur Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Yazar ödülü sahibi Pierce Brown’ın serisi sürüyor!

Pegasus Yayınları’nın hem ciltsiz, hem de harika bir ciltle bastığı Kızıl Yükseliş’in devamı da artık aramızda! Sizlere ilk kitap çıktığında detaylı bilgiler vermiş ve filmleştirilmesiyle ilgili de haberdar etmiştik. Şimdiyse isyanda ikinci perdeye geldik!

Dilerseniz önce tanıtım metnine göz atalım:

altin-ogulAltın yüzlerden oluşan bir denizde sürükleniyorum. Burada sadece güçlü olan hayatta kalabilir. Sadece akıllı olan yönetebilir. Hâlâ oyun oynuyorum ama bu, oyunların en ölümcülü. Ben yüzyıllardır köleleştirilen halkımın kılıcıyım. Bağışlamayacağım. Ve unutmayacağım.

Mars Enstitüsü’ndeki amansız rekabetten zaferle çıkan Darrow, namı diğer Azrail, yönetici seçkinler arasında saygın bir konuma yükselmiş, en zalim ve zeki Altınlara; Eşsiz Yaralılara katılmıştır. Ancak Darrow onlardan biri değildir: Geleceğin yalanlar üzerine kurulu olduğu, trajediyle dolu, unutamayacağı ve affedemeyeceği bir geçmişi vardır.

Sistemi içeriden yıkma hedefine ulaşmak için herhangi bir Altın değil; en iyi, en güçlü, en zeki, en vazgeçilmez Altın olmalıdır. Halkını aydınlığa çıkarmasının başka yolu yoktur ancak bu yol boyunca attığı her adım, Darrow’un kendi gölgesini biraz daha karartacaktır.

“İlk kitaptan çok üstün bir devam kitabı; öncülünü akla gelebilecek her bağlamda bir adım öteye taşıyor… Bilimkurgu hayranları için yılın en iyi kitabı olmaya aday.”
-Tor.com-

“Pierce Brown’ın evreninde ilkellik ile yüksek teknoloji yan yana geliyor; aldatmaca ve kahramanlıkların dozu artıyor, macera da asla hız kesmiyor. Darrow ise daha ağır fiziksel ve duygusal çatışmalara giriyor.”
-Amazon.com, Seira Wilson-

“Sürükleyici… Altın Oğul normalde bir üçlemenin son kitabından beklenecek, distopyaları yerle bir eden türde bir macera ve klişelere başkaldıran bir devam kitabı.”
-Entertainment Weekly-

“Hikâyeyi Enstitü’nün dar alanından çıkaran Altın Oğul, Brown’ın edebiyat dünyasındaki ilk eserinden de başarılı bir kitap. Çatışma daha kapsamlı bir boyut kazanıyor ve çocuk oyunu olmaktan çıkıp Güneş Sistemi’nin kaderini belirleyecek gerçek bir savaşa dönüşüyor.”
-Library Journal-

“Kızıl Yükseliş’ten daha tehlikeli; aldatmacaları ve sürprizleri ise onunkiler kadar heyecan dolu. Sonunda ağzınız açık kalacak ve Brown’ın tam anlamıyla özgün, fazlasıyla nefes kesici serisinin sonunu dört gözle bekleyeceksiniz.”
-Booklist-

Kandırılmış kesim Kızıllar’dan çıkıp zirveye emin ve ölümcül adımlarla ilerleyen Darrow’un macerasında, gördüğümüz üzere zirve noktası olan Altınlar’ın arasına karışmasına şahit olacağız. Ama onun öfkesi de, intikam aşkı da yeri yerinden oynatacak gibi görünüyor. Böylece Darrow’un ant içtiği yolu tamamlamasına sadece bir kitap kalmış oluyor. Dileriz Pegasus Yayınları en kısa sürede 3. ve son kitap olan Sabah Yıldızı’nı (Morning Star) dilimize kazandırmış olur.

Bu kitapta da, ilk kitapta olduğu gibi, çevirmen koltuğunda Selim Yeniçeri’yi görüyoruz. Aynı şekilde Begüm Berkman Padar da serinin editörlüğünü sürdürüyor. Künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şu anda ciltli versiyonu ön siparişte olan eserin piyasaya çıkış tarihi 14 Kasım olarak belirtildi. Hayranlarına duyurulur!