Bahadır İçel’den Bilimkurgu Romanı: Benim Adım Z

benim-adim-z-bahadir-icel-ust

Bahadır İçel‘in yeni romanı bilimkurgu severleri sevindirirecek gibi görünüyor.

Karanlığın Ötesinde, Tanrının Üvey Evlatları ve Başka Öyküler gibi kitaplaryıla tanıdığımız Bahadır İçel‘in yeni romanı “Benim Adım Z” çıktı.

Benim Adım Z, klasik bilimkurgu yapıtlarının ayak izlerini takip eden, hayallerimizin ötesinde bir zamana kapı açan, içerdiği fikirlerle cezbedici olduğu kadar da tehlikeli bir distopya

Eserin konusu kısaca şöyle:

Geçip gitmiş bir dünyada türünün son örneği bir insan; Z. benim adim z bahadir icel

Zaman yarıkları, ölümcül sisler, kan emen sözde tanrılar, radyasyondan doğmuş çarpık yaratıklar ve akıl almaz korkuların kol gezdiği, tükenmiş bir dünya… Uçmak, zihin okumak gibi üstün nitelikler geliştirerek evrimleşmiş “Z” insanlık için yeni bir umut olabilecek mi? Yoksa beklenen sonu hızlandırmak için yola koyulmuş bir kıyamet meleği mi?

Kitaptan ufak bir alıntı da şu şekilde:

“Benim adım Z, soyadım yok. Soyadına ihtiyacım da yok. Zaten yok olan bir ırkın son üyelerindenim. Belki bu harf bile beni tanımlamak için israf. Ama birileri bana seslenmeli, değil mi? En azından ’Artık bu cesedi ne yapalım?’ diyene kadar söyleyecek bir şeyleri olmalı.”

Altın Bilek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yazarın Başka Öyküler isimli öykü derlemesinin incelemesine de yine sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.