Stephen King, 11/22/63’ün Nasıl Devam Edebileceğini Biliyor Ama…

11.22.63-news-ust

Stephen King‘in, aynı isimli romanından uyarlanan Hulu dizisi 11/22/63‘ün nasıl devam etmesi gerektiğine dair planları var ama yazmak gibi bir niyeti yok.

Bulduğu bir “solucan deliği” aracılığıyla geçmişte belli bir ana gidebilen Jake Epping’in John F. Kennedy suikastını engellemeye çalıştığı olayları konu alan roman da dizi uyarlaması da çok beğenilmişti. Stephen King, geçtiğimiz günlerde IndieWire aracılığıyla Facebook üzerinden yapılan bir soru-cevap etkinliğine katıldı. 11/22/63‘ün devamı için bir şey yazmayı düşünüp düşünmediği sorulduğunda, “Jake ve Sadie’yi tekrar ziyaret etmek güzel olurdu. şeklinde cevap veren King, devam etseydi Jake’in tarihi maceralara koşturmak yerine ahlaksız ve yozlaşmış insanları durdurmayı deneyeceğini belirtti.

Bazen ikinci kez geri dönmemek en iyisidir.” diyerek devamını yazmayı düşünmediğini belirtmiş olsa da, çok önceleri yazdığı romanlarına bile devam kitapları yazdığı (Medyum’un devamı için yazdığı Doktor Uyku gibi) düşünülürse, bu kitaba da yazma ihtimali hiç yok diyemeyiz.