Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin Tamamı Yeni Kapaklarına Kavuştu!

tsd-ust

Lemony Snicket‘ın bir dönemin gençliğini derinlemesine etkileyen serisi Talihsiz Serüvenler, yeni kapaklarıyla Doğan ve Egmont Yayıncılık’tan çıktı!

Şu sıralar bir Netflix dizisi olma yolundaki Talihsiz Serüvenler‘e, bir güzellik de Doğan ve Egmont Yayıncılık‘tan geldi. Daha önce tekrar basılacağını duyurduğumuz serinin kitapları geçtiğimiz aylarda yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başlamıştı. Serinin son üç kitabı olan “Mantar Mahşeri“, “Evvelki Tehlike” ve “Son“un da yeni kapaklara kavuşmasıyla serinin yeni baskıları böylece tamamlanmış oldu.

Eski kapakların havası korunurken yeni baskıların da oldukça özenli gözüktüğünü söyleyebiliriz. Çoğumuz için bir nostalji olacakken yeni okurlara da harika bir tanışma fırsatının sağlıyor bu değişiklik.

Şimdi gelin sizleri ilk kitabın arka kapağına götürelim, “Kötü Günler Başlarken” diyelim.

Sevgili Okur,

Elinde tuttuğun kitabın son derece sevimsiz olduğunu üzülerek söylemek zorundayım. Çünkü çok şanssız üç çocukla ilgili mutsuz bir öyküyü anlatıyor. Cana yakın ve kotu-gunler-baslarkenakıllı çocuklar olmalarına karşın, Baudelaire kardeşler mutsuzluk ve üzüntü dolu bir yaşam sürüyorlar. Bu kitabın daha ilk sayfasında kumsalda oynadıkları ve korkunç haberi aldıkları andan başlayarak, bütün öykü boyunca felaketler onları kovalıyor. Talihsizliği çeken neredeyse birer mıknatıs oldukları bile söylenebilir.

Üç afacan sadece bu kısacık kitapta açgözlü ve iğrenç bir haydutla, bitli elbiselerle, feci bir yangınla, servetlerini çalmaya yönelik bir entrikayla ve kahvaltı niyetine verilen yulaf lapasıyla karşılaşıyorlar. Bu sevimsiz öyküleri yazıya dökmek benim için üzücü bir görev. Ama bu kitabı hemen elinden bırakmaktan ve daha mutlu bir kitap okumaktan seni alıkoyan hiçbir şey yok. En derin saygılarımla,
-Lemony Snicket-

Nurettin Elhüseyni tarafından çevrilen Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin tüm ciltleri yepyeni kapaklarıyla tüm kitapçılardaki yerlerini aldı. Keyifli okumalar dileriz!