Kayıt Ol

Constantine

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Constantine
« : 12 Mayıs 2014, 22:07:36 »

NBC kanalı tarafından, DC Comics’in korku temalı çizgi romanı Hellblazer’dan televizyona uyarlanan dizinin ilk fragmanı görücüye çıktı.

Başrolde İngiliz oyuncu Matt Ryan’ı John Constantine rolünde izleyeceğiz. Hatırlatmak gerekirser eğer: John Constantine karakteri insan görünümünde dolaşan melekleri ve iblisleri fark edebilme ve tanıma becerisine sahip. Yani fragmandan da anlayacağımız üzere, önümüzdeki günlerde heyecanlı bir fantastik diziye merhaba diyeceğiz.

Dizinin arkasındaki isimler de epey tanıdık. Hal böyle olunca insan ister istemez heyecanlanıyor. Dexter gibi kült bir dizinin yaratıcılarından Daniel Cerone ve Kara Şövalye filmi ile Da Vinci’s Demons dizilerinden aşina olduğumuz David S. Goyer imzalı bir dizi Constantine.

Hatırlarsanız eğer aynı adlı 2005 yapımı Constantine filminde Keanu Reeves başrolde oynamış ve film vasatı aşamamıştı. Televizyon yapımlarının daha geniş kurgulara sahip olduklarını düşünürsek, dizi bizlere çok daha fazlasını vaat edecek gibi görünüyor!

Son olarak, NBC kanalının geçtiğimiz günlerdeki katliamını düşünüyor ve kuşkulanıyoruz. Acaba Constantine 2. sezonu görebilecek mi? Dizinin arkasındaki isimlere güvensek de, NBC’ye fazla güvenmemekte fayda var.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri fragmanla baş başa bıraksak daha iyi olur. Heyecanınızın dalga dalga yayılacağı fragmana BURADAN ulaşabilirsiniz.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Constantine’den İlk Fragman!
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2014, 23:19:00 »
Hatırlarsanız eğer aynı adlı 2005 yapımı Constantine filminde Keanu Reeves başrolde oynamış ve film vasatı aşamamıştı. Televizyon yapımlarının daha geniş kurgulara sahip olduklarını düşünürsek, dizi bizlere çok daha fazlasını vaat edecek gibi görünüyor!

Bahri kardeşim üzülerek bu yorumuna katılmıyorum. Keanu Reeves'in Constantine'i her ne kadar Reeves o karakterin dış görünüşüne uymasada (Hellblazer'ın ilk sayılarını okuyabildim henüz) film bence "Bayaaa iyi" yaklasık on kez izlememe karşın hala izleyebiliyorum. :D
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Constantine’den İlk Fragman!
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2014, 00:19:06 »

Bahri kardeşim üzülerek bu yorumuna katılmıyorum. Keanu Reeves'in Constantine'i her ne kadar Reeves o karakterin dış görünüşüne uymasada (Hellblazer'ın ilk sayılarını okuyabildim henüz) film bence "Bayaaa iyi" yaklasık on kez izlememe karşın hala izleyebiliyorum. :D

İşte bu yoruma kesinlikle katılıyorum! Constantine çizgi romanı ikinci bir Punisher vakasıdır. Başları çok güzel gitmesine rağmen ileride çekilmez bir hale geliyor artık. Keanu Reeves karakteri ilk Constantine için çok uymuştu ama demediğinizi bırakmadınız arkadaş. Dün fragmanı izledikten sonra yönetmen adayı bir arkadaşım ile konuşuyorduk da, fanatik çizgi romancıların sinema eleştirilerini hiç ciddiye almamak lazım diyordu. Adam haklı cidden. Keanu Reeves'de dış görünüşe o kadar takıldılar ki karakterin içini ve dünyayı unutarak yorumladı herkes.

Dizi için seçilen karakter ne kadar çok benziyorsa da bence ergen gibi hareket ediyor. Sigara yerine de ağzına sakız verirlerse hiç şaşmam.

Bu yorum tamamen Keanu Reeves'i gereksiz yere yeren çizgi roman camiası için yapılmıştır. Kesinlikle "Keanu Reeves'in oynadığı Constantine çizgi romanla birebirdi, o yüzden güzeldi" gibi bir şey demiyorum. Birebir değildi, ama bunlar göze batacak şeyler de değildi. Aksine dikkat edilmesine bile gerek olmayan şeylerdi. Ama şu fragmandan gördüğüme göre çizgi romanın b.ka sardığı yerlerden bir karakter gibi duruyor. Olur da bir yerde Constantine "Yeaaaah! Take that son of a bitcheess! Wuhuuuuuuu!" falan derse ağzına kemikle vurur, Keanu Reeves'i yeren camianın eline veririm.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Constantine’in Başlangıç Tarihi Açıklandı
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2014, 17:18:15 »

Geçtiğimiz haftalarda fragman haberini verdiğimiz, gelecek sezonun iddialı dizisi Constantine’in başlangıç tarihi, NBC kanalı tarafından açıklandı.

Başrolünde İngiliz oyuncu Matt Ryan’ı izleyeceğimiz Constantine’in ilk bölümü, ABD’de 24 Ekim Cuma akşamı saat 10’da yayınlanacak. Yani önümüzde daha 4.5 aylık bir süreç var.

Dizi, DC Comics’in korku temalı çizgi romanı Hellblazer’dan uyarlama. John Constantine karakteri insan görünümünde dolaşan melekleri ve iblisleri fark edebilme ve tanıma becerisine sahip. Bakalım dizi, başrolünde Keanu Reeves’ın yer aldığı aynı adlı 2005 yapımı filmin gerisinde mi kalacak yoksa bizleri çok daha karanlık ve aynı zamanda kaliteli bir yapım mı karşılayacak?

Gelin şimdilik fragmanı izleyerek heyecanımızı bir nebze olsun yatıştıralım. Dizi başladığında ise bu sorumuzun cevabını almış olacağız. Fragmana ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Constantine
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2014, 22:32:10 »
Pilot bölümü beğendim, gayet güzeldi.

Ama her yeni başlayan dizi gibi at koştururcasına bir tempo ve dur durak bilmeyen aksiyon sekansları eşliğinde, karakter tanıtımına pek fazla yer veremeyen bir pilot bölüm izledik. Bu durumun ilerleyen bölümlerde düzeleceğini ve daha karanlık bir atmosfer yaratacaklarını umuyorum.

Öte yandan Matt Ryan'ın Constantine karakteri için tek kelimeyle müthiş bir seçim olduğunu düşünüyorum. Esprili beden dili ve fiziki yapısıyla karaktere cuk oturmuş bence.

Görsel açıdan da gayet tatmin edici(şimdilik) duruyor dizi. Gerçi herkes gibi bende dizinin NBC kanalı yerine daha cesur yapıtlarla karşımıza çıkan HBO gibi bir kanalda(malum sigara olayı) yayınlanmasını isterdim ama buna da şükür diyorum ve gelecek bölümleri merakla bekliyorum.. :)

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2014, 17:24:34 »
2. bölüm "The Darkness Beneath" de fena değildi. Daha çok Zed karakterini tanıtma bölümüydü, ben sevdim açıkçası bu karakteri de. John ile beraber iyi ekip olacaklar bence.

Bu arada 2. bölüm'de John'un sigara içmeye teşebbüs ettiği ama içemediği an.. ;D Çok hoş bir sahne olmuş açıkçası. Bu tip sahneleri çok göreceğiz anlaşılan.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2014, 19:53:30 »
Dördüncü bölümüne tesadüfen denk geldim ve bir anda ekranın karşısına çakılı kaldım. Umduğumdan da beklediğimden de daha iyi olmuş doğrusu... derken bölümün sonunu olmadık bir yere bağlayıp beni iki arada bir derede bıraktılar. Matt Ryan'ın Constantine'ine hemen ısındım. Revees'in karakteriyle alakası yok gerçi onu da ayrı bir severim) ama bunu da başarılı. Fırsat bulursam diğer bölümleri de izlemeyi düşünüyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Constantine Dizisi Resmen İptal Edildi
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2015, 17:08:48 »

Constantine Dizisi Resmen İptal Edildi

John Constantine’in bahtsızlığı dizisine de yansıdı. NBC kanalı uzun zamandır ortada dönen söylentileri doğruladı ve dizinin ikinci sezonunun iptal edildiğini resmen açıkladı.

Peki bu gerçekten de son mu? Bu kez cehennem mi galip geldi? Yoksa hâlâ bir umut var mı? Detaylar için ruh çağırmanıza gerek yok, hepsi haberimizde saklı.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.