Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye programı ağzımızın suyunu akıtıyor!
Ülkemizin bilimkurgu ve fantastik yazınıyla sinemasının duayeni Kutlukhan Kutlu ile bir atölye diyoruz, daha ne olsun?
Fantastik edebiyat ve sineması, çizgi roman dünyası, distopya, gotik edebiyat ve sineması gibi konuları kapsayan Fantastik Atölye, Ayrıntı Sanat Akademi aracılığıyla bizlerle buluşmaya hazırlanıyor!
Atölye, haftaiçi ve haftasonu seçenekleriyle her kesimden sanat tutkununa kapılarını açıyor. Ayrıca, 1 ve 4 haftalık seçeneklere de sahip.
İşte bu muazzam atölyenin takvimini ve içeriğini sizler için derledik!
Not: Sitemiz bünyesinde künyesi bulunan eserlere ulaşmak için adlarının üzerine tıklamanız yeterlidir.
Takvim
Hafta içi: 2 – 30 Temmuz Perşembe, 19:00-22:00
Hafta sonu: 4 Temmuz – 1 Agustos Cumartesi, 17:00-20:00
Ücret
Tam Katılım (4 Haftalık) : 200 TL. / Ögrenci : 175 TL
Tek Katılım (1 Haftalık) : 65 TL. / Ögrenci : 50 TL
1. Hafta: Başka Dünyalara Açılan Kapılar
Örnek filmler:
- The Wizard of Oz / Oz Büyücüsü
- “Narnia” serisi
- “Harry Potter” serisi
- Hellraiser (Clive Barker)
- Tron (Steven Lisberger)
- Stalker / İz Sürücü (Andrei Tarkovsky)
Örnek kitaplar:
- Peter Pan (J. M. Barrie)
- Alice Harikalar Diyarında (Lewis Carroll)
- Bitmeyecek Öykü (Michael Ende)
- Karanlık Cevher Serisi (Philip Pullman)
- Kum Kitabı (Jorge Luis Borges)
Örnek diziler:
- Fringe
- Lost
Örnek çizgi romanlar:
2. Hafta: Kabus Gelecekler
Örnek filmler:
- Brazil (Terry Gilliam)
- Mad Max 2: The Road Warrior (George Miller)
- Children of Men (Alfonso Cuarón)
- Planet of the Apes / Maymunlar Cehennemi
- Blade Runner (Ridley Scott)
- District 9 (Neill Blomkamp)
- Wall-E (çizgi) (Andrew Stanton)
Örnek kitaplar:
- Biz (Yevgeni İvanoviç Zamyatin)
- 1984 (George Orwell)
- Cesur Yeni Dünya (Aldous Huxley)
- Damızlık Kızın Öyküsü (Margaret Atwood)
- Açlık Oyunları Serisi (Suzanne Collins)
Örnek diziler:
- Black Mirror
- The Walking Dead
- Max Headroom
- Psycho-Pass (çizgi)
Örnek çizgi romanlar:
- V for Vendetta (Alan Moore & David Lloyd)
- “Nikopol” üçlemesi (Enki Bilal)
- Ghost in the Shell (Masamune Shirow)
- Transmetropolitan (Warren Ellis & Darrick Robertson)
3. Hafta: Süper Kahramanlar & Canavarlar
Örnek filmler:
- Batman Returns (Tim Burton)
- Watchmen (Zack Snyder)
- Avengers (Joss Whedon)
- Man of Steel (Zack Snyder)
- Godzilla
- The Host (Andrew Niccol)
- Wolfman / Kurt Adam
Örnek çizgi romanlar:
- Superman
- Spider-Man
- Astro City
- Marvelman
- Invincible
- Wonder Woman
Örnek diziler:
- Daredevil
- Smallville
- Attack on Titan (anime)
4. Hafta: Gotik Fanteziler & Karanlık Romans
Örnek filmler:
- Phantom of the Opera
- Edward Scissorhands / Makas Eller (Tim Burton)
- Bram Stoker’s Dracula (Francis Ford Coppola)
- The Crow (Alex Proyas)
- Underworld (Len Wiseman)
Örnek kitaplar:
- Frankenstein (Mary Shelley)
- Kuzgun (şiir) (Edgar Allan Poe)
- Alacakaranlık Serisi (Stephenie Meyer)
- Anita Blake Serisi (Laurell K. Hamilton)
- Perdido Sokağı İstasyonu (China Mieville)
Örnek diziler:
- True Blood
- Penny Dreadful
- Angel
Örnek çizgi romanlar:
- The League of Extraordinary Gentlemen
- Dylan Dog
- Lucifer
- Death Note
Kaçırırsanız çok ama çok üzülürsünüz Rıhtım yolcuları!