Kayıt Ol

Marslı (Ridley Scott)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Marslı (Ridley Scott)
« : 24 Mayıs 2015, 22:34:01 »

Marslı Filminden İlk Görüntü Geldi

Andy Weir imzalı, dünyaca ünlü bilimkurgu romanı Marslı’nın çekimleri şu aralar süren filminden ilk kare bizlerle.

Hugh Howey imzalı Silo ile Andy Weir’in kaleminden çıkan Marslı arasında oldukça ilginç benzerlikler bulunur. İkisi de yazarların ilk kitaplarıdır mesela. Tıpkı Hugh Howey gibi Andy Weir de kendi imkânlarıyla, e-kitap olarak yayınlamıştır Marslı’yı. Ve tıpkı onun gibi çok büyük bir başarı yakalayıp sonradan kitaplaştırılmıştır. Ve yine onun gibi film hakları Ridley Scott tarafından satın alınmıştır.

Marslı’nın Silo’yu geride bıraktığı konuysa beyazperdeye konuk olma sırası. Çünkü Ridley Scott önceliğini Marslı’dan yana kullandı ve filmin çekimleri şu sıralar devam ediyor. Hatta ilk resmi görüntümüz geldi bile.

Bahtsız (ya da aşırı şanslı) astronotumuz Mark Watney rolünde Matt Damon’ı görüyoruz. Ona eşlik eden isimlerin arasındaysa Sean Bean (Boromir, Ned Stark), Jessica Chastain (Interstellar) ve Sebastian Stan (Winter Soldier) gibi hayli başarılı oyuncular var.

Dilimize İthaki Yayınları tarafından kazandırılan Marslı’nın sinema versiyonunun 25 Kasım 2015’te sinemalarda olması bekleniyor. Kitapla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizin bünyesinde bulunan incelememizi okuyabilir, görselin tam halini portalımızdaki haberimizde bulabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Marslı Filminden 7 Yeni Görüntü
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2015, 23:50:44 »

Marslı Filminden 7 Yeni Görüntü

Yönetmenliğini ünlü bilimkurgu ustası Ridley Scott’ın, başrolünü ise Matt Damon’ın üstlendiği Marslı filminden yeni görüntüler geldi.

Hatırlayacağınız üzere çok değil, sadece birkaç gün önce Mark Watney’nin (Matt Damon) Mars’ın yüzeyini arşınladığı bir fotoğrafı sizlere paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden çok geçmeden hem Entertainment Weekly hem de People dergilerinde filme dair yeni görüntüler paylaşıldı.

Söz konusu görüntülerde çoğunlukla Watney rolündeki Matt Damon’ın duygusal, hatta karamsar pozlarına şahit oluyoruz. Oysa kitabın daha esprili bir karakterin hikâyesini anlattığı hepimizin malumu. Acaba Scott daha karanlık ve psikolojik bir film mi sunmak istiyor bizlere? Bekleyip göreceğiz. Bu esnada sizler de haberimizdeki 7 görsele göz atıp fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Marslı (Ridley Scott)
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2015, 14:35:10 »
Haber değil de sadece sosyal medya duyurusu olarak geçtiğimiz için burada da belirtmiş olalım:

Filmin gösterime giriş tarihi erkene alındı. 25 Kasım yerine 2 Ekim olarak bugün itibariyle güncellendi.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2015, 11:40:00 »
Ben bu filmi heyecanla bekliyorum. Katı bilimkurguya bayılırım. Bu da onun bir örneği. Kitaba da bayılmıştım.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2015, 11:48:23 »
Filmin fragmanini ilk gordugumden beri heyecan icinde bekliyorum. Dayanmadim gittim kitabini da okudum. Tek kelime ile muhtesem.

Kitap gibi olmayacak tabii ki biliyorum, fragmanlardan da belli kitapdan sapmala var ama ana konu olarak bile muhtesem duruyor. bu senenin hit filmi Jurassic World (nasil hit oldu bilmiyorum artik) yaninda devede kulak bile kalamaz saniyorum.

Tek garibime giden sey kitaptaki karakterlerden biri hintliyken onun yerine siyahi bir oyuncu kullanmalari. Merak ediyorum japon yerine cinli oyuncu kullanmak gibi gecistirilebilecek bir durum mu bu.