Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Demigod

Sayfa: [1]
1
Tartışma Platformu / Orijinal mi?
« : 05 Haziran 2012, 10:54:29 »
Arkadaşlar bir sorum olacak.
Geçen haftaların birinde D&R'dan kitap sipariş ettim. 16 tane basılmamış sayfası mevcutu. Değişim için geri gönderdim fakat yeni gelen kitaptada silik sayfa vardı. Bir sayfa için geri göndermeye değer görmedim fakat içime bir kurt düştü. Ben şimdiye kadar hiçbir orijinal kitapta silik sayfaya rastlamıştım. Bu rastlanan bir durum mudur?

2
Müzik / Çaldığım Eserler
« : 02 Ekim 2011, 22:26:30 »
Arkadaşlar ben şu aralar piyano dersi alıyorum. Bu konuda da hevesliyim. Bu konu başlığı altında çaldığım eserleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Tabi profesyonel olmadığım için sık sık paylaşım yapamayabilirim. Bu benim öğrendiğim ilk şarkı. Umarım beğenirsiniz :) http://www.youtube.com/watch?v=je-ILeMpUTk

3
Tartışma Platformu / Dilimizin Geldiği Nokta
« : 16 Haziran 2011, 15:47:11 »
Facebook'ta Okey oynuyordum. Bir masaya girdim. 10-11-12 yaşlarında 3 kişi vardı. Neyse oynuyoruz. Bir iki konuşuyorlar. Ramazan(10) adlı çocuk "el nsıl?" dedi. "Sesli harfleri yutmayalım" dedim. Ordan kızın biri "v" yerine "w" yazdı. Ayrıca üzerine "yha" diye saçmalık bir kelime kullandı. Bu insanlar "Sesli harfleri neden yazmıyorsunuz" deyince "Ona mı uğraşalım?" demeyi biliyorlar buna rağmen "ya" yazacakları yerde araya "h" harfini sıkıştırmaya üşenmiyorlar. Uyarınca bana ne dedi biliyor musunuz? "Sen face dili bilmiyon mu? Çocuk bana geçmiş face dilini bilmesiyle hava atıyor(!) Ne diyorlar şimdi. "Ezikliyor". Şaşırdım. Biraz utanma olmalı değil mi? Ama tabi bu tür konularda hassas olmak geri kafalı olmak demek.
Dilin ne demek olduğu hakkında bir fikirleri var mı acaba?

Yine okludan bir kız Facebook'ta beni arkadaş olarak eklemiş. Kabul ettim. Etmez olaymışım. Anasayfamı rezil ediyordu. Ben de geri sildim. Kızın profilinden alıntılar:

# ~ Saq CiqMaq MùMqúN MúDúR ßi a$qTaN.. MaLuM HéPiMiZ óLúMúNé SéwioRuZ... ♥

# ~ TúRLú oYuNLaR oYNaMaNa qéRéq Yoq.. Su iqi qéLiMéYi SóYLéMéN YéTéRLi..: "SéNi SéwioRuM" ♥ ♥

~ YanLızLıkLa ; iLişkim var ♥ Uzak Duur

 # ~ éN Coq ZoRuMa qiDéN Né ßiLioR MuSuN.. SaßaH uYaNDiqiMDa MéSaJ aTMaDiqiNi ßiLDiqiM HaLDé TéLéFoNa SaRiLMaq.. ♥ ♥

5-6 sene önce kütüphanecilik kolundaydım. Öğretmen bir şey okumuştu. Bundan bir kaç sene sonra bile unutmamışım. Araştırdım ve internette o metni buldum. O zaman bana saçma görünmüştü ama  şimdi o kadar da imkansız bir şeymiş gibi görünmedi gözüme.


Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2005
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,
baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2025
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..

4
Kurgu İskelesi / Bir deneme
« : 24 Mayıs 2011, 19:51:29 »
Arkadaşlar bu benim ilk denemem. Bir iki bir şeyler denedim ama nasıl oldu bilmiyorm.(Başlık bile bulamadım.) Yorumlarınızı bekliyorum :)
Jack dar kalabalık yolda ilerlerken geçen gece ikinci kez gördüğü rüyayı düşünmeye başladi. Bu yol da oraya benziyordu. Düşünmek bile onu ürpertti. Gereksizdi. Niye kafa yoruyordu ki buna? Daha düşünecek çok şey vardı. Jess'e sürpriz doğum günü hazırlamalıydı. Küçük kardesler hep bunu isterdi değil mi? İlk arabasi için para biriktirmeliydi. Okul, sınavlar... Düşünecek sey mi kalmamıştı. Bunlar kafasından geçerken güneşin bütün parlaklığına rağmen üşüdüğünü hissetti.  Karşıda bir ışık gördü. Bir arabanın farlarımıydı? Hayır, daha öğlen saatleri değil miydi? Düşünemedi. O an hissedebildiğinden bile emin degildi. Sadece ışığın büyüdüğünü gördü ama algılayamadı. Bir anlık bir çınlamadan sonra herşey geri geldi. Yerinden doğruldu. Yine aynı yoldaydı. Yine güneş parlıyordu ama neden etrafta kimse yoktu? Çınlamanın etkisi devam mı ediyor diye düşündü. Çünkü hiç ses yoktu. Saatlerce koşuşturmasına rağmen boş sokaklarda bir cevap bulamadı. Ne kadar devam edecekti buna? Soluklanmak için durdu. Bir kaç dakika boş sokakta sırtüstü yattı. Aklında bir şey belirdi o an. Ürperdiğini hissetti.
Rüyalar gerçek olabilir miydi, gerçekler mi rüyaydi yoksa?

5
Tartışma Platformu / Tavsiye lütfen!
« : 23 Mayıs 2011, 16:51:57 »
Arkadaşlar ben en son Açlık Oyunları serisini okudum. Gerçekten çok beğendim lütfen benzeri kitaplar önerebilir misiniz :) ( Biraz duygusal falan da olsun hoşuma gidiyor :) )

6
Harry Potter / Yeni fragmanı izlediniz mi?
« : 05 Mayıs 2011, 16:40:05 »
Arkadaşlar Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2'nin yeni resmi fragmanı yayınlandı. İzlediniz mi? izlediyseniz yorumlar?

7
Harry Potter / Nasıl bir asa isterdiniz??
« : 07 Nisan 2011, 17:05:23 »
Eğer bir Muggle olmasaydınız ve 11 yaşınıza bastığınızda Olivander'ın asa dükkanına gittiğinizde nasıl bir asayla çıkmak isterdiniz daha doğrusu nasıl bir asanın sizi seçmesini isterdiniz?  ;D
Ben esnek, çınar ağacından, 28 cmlik bir asa isterdim. İçinde de tek boynuzlu at kılı olmasını isterdim.

Sayfa: [1]