Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Michael Evans

Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20
256
Harry Potter / Ynt: Olası 8. kitap senaryosu
« : 21 Şubat 2008, 19:57:50 »
Ansiklopediden ayrı bir kitap yazmaya kalkışırsa bence herkesin söylediğinin toparlanmış şekli olmalı.

Yani Lost diye bir dizi var (Beni tanıyanlar bilir pek severim :P). Yeni sezon başlamadan önce Lost: Missing Pieces adlı 13 tane 2-3 dakikalık kısa videolar yayınlandı ve bunlar, önceki sezonlarda merak edilen bir çok şeyi açıkladı.

Varmak istediğim nokta, Rowling de böyle bir şey yapabilir. Yani Harry Potter: The Missing Pieces Of Past yani Geçmişin Kayıp Parçaları adlı bir kitap çıkarabilir. Her bölümde ayrı bir hikaye anlatabilir. Bir bölümde çapulcular dönemine inebileceğimiz onların bir anısı. Bir bölümde Snape ve Lily'nin 7. kitapta görmediğimiz bir anısını, başka bir bölümde de Voldemort'un yükselişini anlatabilir. Yani Voldemort'un yükseliş olayına tek başına bir kitap ayırması bana biraz saçma geliyor. Ama gerçekten Geçmişin Kayıp Parçaları adlı bir kitap çıkarırsa (ismi çok sevdim de :P) hem seride hızlı şekilde geçilmek zorunda kalan bir çok şeyi daha rahat anlatabilir hem de okuyucuların tatmin olmasını sağlar.

7. Kitapta Snape'in anılarının anlatıldığı bölüm bence çok hızlıydı, biraz zorlama, biraz bunu da buraya koyayım, bu da olsun demiş gibi geldi. O yüzden pek tad alamadım o kısımdan. Umarım geçmişi anlatan bölümleriyle güzel bir kitap çıkarır.

Bunun yanı sıra geleceği anlatan bir kitap çıkarırsa okumayacağım.

257
Bir çok HP forumu takip ederim (ederdim desek daha doğru olur.) Melez Prens çıkalı 2 yıl oluyor galiba :P. Yani o zamanlar çok takip ederdim ve bu hataları bir yerde görmedim. Bence iyi tespitler ve Harry Potter'ın ne kadar iyi bir fanı olduğun belli.

Hatalar İçin Teşekkürler. İlginç gerçekten.

Ama SeD'in bulduğu hata, hata sayılmayabilir. Yani Rowling orada 'pelerini çantasından yeniden çıkardı' cümlesini yazmayı gereksiz bulmuş olabilir, tekrara düşmemek için. Yani bilemeyiz :P

258
Teşekkürler.  ;D

Aslında tekrarların farkındayım ama bu olay her şeyi gerçekmiş gibi göstermeye çalıştığım için oluyor. Yani gerçekten biri bana 3 yıl büyüttüğüm oğlumu alacağını söylese ne derim falan diye düşünüyorum. Ya da bu tuhaflıklar gerçek olsaydı insanlar ne tepkiler verirdi. Yani gördükleri şeyler karşısında kafaları karışıyor, hele yetişkinler artık hayal güçlerini kullanmadıkları için bu olayları kabul etmeyip sinirleniyorlar falan, en sonunda anlamak zorunda kalıyorlar. Fakat senin yaptığın yorumdan sonra bölümlere göz attım yine, gerçekten de biraz tekrara düşmüşüm. Artık ileriki bölümlerde olmaz umarım =) İsim olayına gelince benim hep kaygımdır, yani iki-üç bölüm o kişinin ismini kullanmayıp sonra kullanınca insanlar 'bu kimdi ya?' falan derler mi diye? O yüzden isimleri her bölüm kullanmaya çalışıyorum. Bu bölümde isim olayını azaltacağım.

Bu arada hikayenin sonunu biliyorum =). Fakat havaya kapılıp, senaryoya bir kaç tane ufak doğaçlama ekledim. Onlar da hikayenin gidişatına göre kendi sonlarını bulacaklar. Ama asıl olayını nasıl biteceği kafamda var, sadece 2. sezona taşımalı mıyım, taşımamalı mıyım? sorusu var kafamda. Onu da çok düşünmüyorum artık tek amacım güzel ve 'sonu olan' bir hikaye yazabilmek.

259
Ee arada sırada ufak tefek de olsa etkilendiğin yerleri hikayeye koyman gerek. Güzel oluyor. Mert ve Atilla'nın konuşması ile Tolga'ya gelen e-posta olayı, bir flashback bölümünün konusu sanırım 3. flashback bölümünde olacak ve bu da düzene göre 9. bölüm oluyor =).

260
Reyting düşüklüğü yaşıyorum. Sanırım çok uzatmadan sonlandıracağım hikayeyi.  ;D

8. Bölümün Tanıtımı:

8. Bölüm: Paralel Gerçeklikler

Olaylar Her Zaman Olduğundan Daha Karmaşık Hale Gelmişti

"Bütün kapı ve pencereler kapalı. Üstelik camlar kırılamayacak kadar sağlam."

Düğümlerin Çözülmesi ve Gerçeklerin Ortaya Çıkması Yeterli miydi?
"Kabul edelim, bu eve girmenin hiç bir yolu yok."

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değildir
"Kabul edelim, bu yerden çıkamayacağız."

Ve Her Şey Değişir
"Şu anda içinde bulunduğumuz bu yer yani bu kasaba ve çevresi demek istiyorum; sizin bildiğiniz Rüzgarköy değil. Farklı bir gerçeklik."

Gerçekler Asla Yalanlar Kadar Acı Vermez
"Yalan üstüne yalan söylüyorsun. Buna bir son vermeliyiz. Onlar da çocuklarını merak ediyor."

İnsanın Geçmişinden Kurtulması İse İmkansızdır
"Bitmeyecek bu. Yalanlarım ve hatalarım hepimize zarar veriyor."

Kasaba'nın Karanlığı: Paralel Gerçeklikler

Yakında Buralarda Bir Yerlerde

261
Eğlence & Mizah / Ynt: Japon Bebekler...
« : 19 Şubat 2008, 22:32:24 »
Yahu bebek her yerde şeker demek. 3. resme bayıldım. Japon balığı gibi çıkmış  :ole

262
Kızmadım yaws. Ben kendi kendime bu hikayeyi çok sevdim. Aslında o kadar orjinal bir şey de sayılmaz çok sevdiğim fikirleri bir araya getirip senaryolaştırıyorum ve aradaki bağları kuruyorum. Sonuçta bir deneme  ;D. Eninde sonunda bir yere bağlayacağım ve inanın düzgün bitecek.  ;D

263
Buraya kadar yazdım ve bundan sonra o kadar saçma bir şekilde devam edeceğimi düşünmüyorsun herhalde. Olaylar farklılaşacak. Konaktan çıkmak her şeyin bitmesi demek değil. Konağa girmek göründüğü kadar kolay hiç değil. Atilla konağa giremeyeceklerini biliyor. Neyse bunlar diğer bölümlerin konuları. Ben size Kasaba'nın Karanlığı hikayesinde anlatmak istediğim şeyleri yazayım.

Öncelikle, hiç bir insan sonuna dek iyi ya da sonuna dek kötü değildir. İnsanlar durumlara göre farklı davranırlar, davranmak zorunda kalırlar.
Karanlık, asla göründüğü kadar siyah değildir. İçinde bir yerlerinde hep bir aydınlık vardır. Bunun için ying-yang felsefesini araştırmanızı tavsiye ediyorum.
Bu hikaye biraz da inançla alakalı (dinsel inançtan bahsetmiyorum. Ona karışmam). Mert, yıllarca hayatını Atilla'dan kaçarak geçiriyor. Onun söylediklerini kulak ardı ediyor. Kendini tamamen inandımış sonra inandığı her şey bozulunca da sinirleniyor tabi.
Ayrıca da sürekli bir 'Benim Suçum' lafı ortalıkta dönüyor. Herkes bir şeylerden kendini sorumlu tutuyor. Çünkü herkes geçmişinde hatalar yapmış. Bu kasaba onları düzeltmelerini sağlayacak. Ya da toptan yok olacaklar.

Kasaba'nın Karanlığı hikayesini okurken sadece şunu aklınızın bir köşesinde bulundurun: Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Her şey değişir ve en iyi gördüğümüz insanlar bile yalan söyleyebilir.

264
Harry Potter / Ynt: Şok Video! Bu Gerçekten Emma Watson mı ?
« : 19 Şubat 2008, 20:09:49 »
Emma Watson'ı sevmem gerçekten. Her zaman biraz havalı gelmiştir. Ama videodakinin o olduğunu sanmıyorum. Bir kere çözünürlüğü çok düşük olduğu için sadece onu andıran bir yüz. İnsan insana benzer. Ayrıca da sesindeki kalınlık o olmadığının kanıtı bence.

Hem o olsa bile kayiprihtim'nde 'Şok Video' olarak gösterilmesi bence yanlış. Hem de düzeltilmesi gereken bir yanlış. Yani bizi ilgilendirmiyor. O rolünü yapıyor mu yapıyor. Gerisi bizi bağlamaz. Bağlayamaz. O videoyu çeken kişinin de yayınlayan kişilerin de doğru yaptıklarını düşünmüyorum.

265
7. Bölüm eklenmiştir. Umarım beğenirsiniz.

'Nihayet' dediğinizi duyar gibiyim. Yorumlarınızı bekliyorum.  ;D

266
Kurgu İskelesi / Ynt: Claire ve Geçmişte Saklananlar
« : 19 Şubat 2008, 18:40:24 »
Güzel bir bölüm parçalar birleşiyor =)

267
Okurların içinde 'Acaba devam etmeyecek mi?' sorusu oluşmaya başlamış olabilir. Dersaneye biraz ağırlık verdikleri için hızlı yazamıyorum. Ama Devam Edeceğim. Buyrun 7. Bölümün Tanıtımı

7. Bölüm: Düğümler Çözüldüğünde

Öğrendiklerini Kabul Etmek İstememiş Bir Adam Yaptığı Yanlışı Anladığında

"Bana söylemişti. Kahretsin söylemişti. Ama nasıl inanabilirdim ki ona?"

Bazı Şeyler İçin Geç Mi Kalmıştı?
"Artık bu saatten sonra benim de yapabileceğim bir şey yok, Mert. O konaktan ancak kendi gücüyle çıkabilir."

Çocuklarını Aramaktan Vazgeçmeyecek Aileler
"Onları bulabiliriz. Senin..eee... güçlerin var?"

Karanlığın Oyunuyla Sıkışıp Kalmış Çocuklar
"Bu kitap da ne?"

Geçmişimiz Asla Peşimizi Bırakmaz
"Ah...abi. Bunca zaman sonra."

Yaptığımız Hataların İse Bedellerini Bazen Bir Ömür Boyu Öderiz
"Bütün bu olayların sebebi benim. Benim suçum."

Ortalık Kızışıyor Hazin Sona Az mı Kaldı?
"Artık her şey bitti."

7. Bölüm: Düğümler Çözüldüğünde
Yakında Buralarda Bir Yerlerde

268
Okul başladığı için hız biraz düşecek yeni bölüm bir kaç gün sonra gelebilecek.

269
6. Bölüm eklenmiştir. Biraz hızlı bir bölüm oldu. Umarım sıkılmazsınız.

270
Kurgu İskelesi / Ynt: İsimsiz 5. Bölüm Eklendi !
« : 08 Şubat 2008, 23:15:27 »
Bu bölümle beraber büyük gelişme görüyorum. Artık yazım biçimin oturuyor bence. Umarım bu şekilde gider. Hikaye de meraklandırdı.

Tebrik ederim.  :)

Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20