Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - HoLier

Sayfa: 1 ... 7 8 [9]
121
Güncel / Ynt: Bu Yıl Ki Burç Yorumlarınız (Özet Halde)
« : 17 Şubat 2008, 17:00:19 »
BOĞA
Zor geçen yıllardan sonra, bu yıl rekabet devam etse de başarılı sonuçlar ve büyük kazançlar sizi bekliyor. Geçtiğimiz yıl başlayan ilişkiniz bu yıl kalıcılık kazanabilir. Sosyal hayat ve yeni çevreler bu yıla damgasını vuracak. Yeni bir ev almak istiyorsanız ya da evinizi satmak istiyor ve bir türlü satamıyorsanız, bu isteğiniz bu yıl gerçek olabilir.


Ya geçen yılki ilişkiyi tekrar yaşamam yaa  :hmm Imm ev konusuna gelince babamn tasınma muhabbeti var olabilir  :D

122
Müzik / Ynt: Dinlemeyi en sevdiğiniz tür?
« : 17 Şubat 2008, 16:55:12 »
Counlukla Rap arada 1 rock dinlerim

123
Müzik / Ynt: Grup hepsi
« : 17 Şubat 2008, 16:52:28 »
İlk R&B yapan Türk grubu pek beğenmiyorum :/

124
Harry Potter / Ynt: Serinin En Sıkıcı Kitabı?
« : 17 Şubat 2008, 12:29:28 »
Hepsi cok güzeldi ama belki 6. kitap biraz sıkmıs olabilir

125
Müzik / Outlandish
« : 17 Şubat 2008, 12:24:29 »

Farklı kültürlerden gelip Danimarka’da büyüyen üç gençten kurulu Outlandish ilk defa Khaled’den dinleyip sevdiğimiz "Aicha" ve radyolarda sık sık dinlediğimiz, farklı ritmiyle dikkat ceken "Guantanamo" parçalarının yer aldığı ikinci albümleri "Bread & Barrels Of Water" ile herkesin beğenisini kazanacak gibi görünüyor...

Farklı lehçelerin, dillerin ve değişik ruh hallerinin karışımına yer verilen albüm zaman zaman Les Negres Vertes’in ya da Arrested Development’ın parti havasını hatırlatıyor. İspanyol ritmli "Walou"dan bir hip hop ballad olan ve daha önce Khaled’den dinlediğimiz "Aicha"ya, türden türe atlayan "Guantanamo"dan flamenko tarzındaki "Gritty"ye, "Bread & Barrels Of Water" kültürleri ve kıtaları sağlam bir altyapıyla geçen bir albüm. Outlandish’in rakipsiz olmasının sebebi farklı kültürlerin ve izlenimlerin sadece bir türle sınırlandırılmadan bir araya getirilmesi olarak gösterilebilir.

Outlandish, dünyanın baş ettiği kötülüklere karşı koyan politik bir hareket değil. Albümde, grup üyelerinin hayatlarındaki basitlik, mahremiyet ve merhamet arayışlarından yaratıcı bir şekilde esinlenilmiş...

Grup, 1997 yılında Danimarka’da kuruldu. Isam Bachiri, Lenny Martinez ve Waqas Qadri, Kopenhag’ın çok kültürlü varoşlarından Brondby Strand’da büyüdüler. Ailevi kökleri üç farklı kıtadan gelen grup üyeleri Faslı Isam, Pakistanlı Waqas ve Honduraslı Lenny ilk gençlik yıllarından itibaren tanışıyorlardı. "Bu bir aile işine dönüştü." diyor Waqas. "Arkadaş olduğumuzu söylemek yeterli değil. Biz kardeşiz."

Üçlü birbirini aynı sahada futbol oynarken tanır ama hip hop ve break dans hayatlarına girince futbola olan ilgileri geride kalır. İngiltere’den Güney Amerika’ya, Danimarka’dan Amerika’ya kadar tüm dünyadaki pek çok yaşıtları gibi hip-hop onların da yaşam tarzlarını ele geçirir. Rap müzikten ve rap müziğin duyguları ifade etmeyeteneğinden etkilenirler. Zamanla Outlandish üyeleri hip-hop üzerine kurulu olan kendi hayatları için de soundtrack özelliği taşıyan şarkılar yaratabildiklerini görürler. Esas malzemeleri Amerikan kökenlidir ama ritm, tarz değişkenliği ve Arap popu, Hint soundtrack’i ve Latin Amerika ritimleri gibi her şeyden bir parça ekleyerek harika bir sentez oluştururlar. İngilizce, İspanyolca, Urdu ve Arapça’dan oluşan şarkı sözleriyle bu kadar kültür çeşitliliği herhalde başka bir yerde bulunamaz.

2000 yılında çıkardıkları ilk albümleri, "Outland’s Official", grubu Danimarka’da yıldız ilan eder. Outlandish, eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanır ve Danimarka’nın Grammy’leri olarak kabul edilen Danimarka Müzik Ödülleri’nde altı dalda aday gösterilerek En İyi Hip Hop Grubu Ödülünü kazanırlar.

İlk albümlerinde Danimarka’da büyürken yaşadıkları deneyimlerden esinlenen grup, yeni albümleri "Bread & Barrels Of Water" ile müzikal anlamda uluslararası platforma ulaştıklarına dikkat çekiyor...

"Kendi hayatlarımızda bir yere geldik. Tüm zamanımızı ilk albümü yapmaya adamıştık, genç olmanın ve kültürler arasında kalmanın deneyimleri hala zihnimizde canlıydı. Ama artık buna odaklanmıyoruz. Daha çok ailelerimiz ve maneviyatla ilgilenmeyi tercih ediyoruz. Dünya bizim egolarımızdan daha büyük ve biz daha büyük bir bulmacanın parçalarıyız. Bu yüzden aşk, güven, nefret, arkadaşlık, aile ve Tanrı bizim için daha önemli."

Ve şöyle diyor Outlandish üyeleri; "Hip-hop’ta kendi tarzımızı yaratmakla kendimize güvenimiz arttı. Sezgilerimize güvenmeyi ve bazı şeylerle kendi metotlarımızla mücadele etmeyi öğrendik."
Alıntıdır.

126
Harry Potter / Ynt: Emma Watson Ehliyet Aldı
« : 16 Şubat 2008, 20:05:37 »
Vay be kazasız belasız sürsün =P

127
Müzik Haberleri / Ynt: Eurovision şarkısı belirlendi...
« : 16 Şubat 2008, 19:45:02 »
Bence daha iyisi yapılabilirdi.Ama güzel görsellik katabilirlerse belki iyi 1yere gelir ama sanmam :/

128
Güncel / Ynt: Medrese değil Van'da bir lise!
« : 16 Şubat 2008, 19:40:53 »
Ne güzel rahat rahat işlesinler derslerini bizim okulda yapmalı bunu :D

129
Harry Potter / Ynt: Şok Video! Bu Gerçekten Emma Watson mı ?
« : 16 Şubat 2008, 19:27:51 »
Emma'ya bayaa bir benzior ama gene de bilemicem :S

Sayfa: 1 ... 7 8 [9]